Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek holnap?

Mit főzzek holnap?

Figyelt kérdés

Szeretnék valamit főzni ami nem túl hízlaló, de finom, viszont alapanyagom alig van.

tojás, krumpli, tk liszt (vagy sima), zabpehely, paradicsomlé, tej, talán fagyasztott zöldség a fagyóban, rizs meg ilyen szemes cuccok pl hajdina is van, üveges lecsó, hagyma (gondoltam már lecsóra de ha van ötletetek ezen kívül azt mondjátok) tejföl, ketchup, néhány befőtt pl meggy, uborka.

Értem hogy azért van valami de normális ételekhez nincs minden hozzávaló, boltba egyáltalán nem tudok menni. Ezekből mit tudok összehozni? HÚST nem eszem :) Minden választ köszönök.


2018. dec. 28. 22:09
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ha valami eszetekbe jut és nincs hzzá felsorolva valami írjátok le hátha kihagytam, de kb ezen kívül tényleg semmi nincs.
2018. dec. 28. 22:10
 2/13 anonim válasza:
100%
Paradicsom leves,krumplis tészta.
2018. dec. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%
Hát nem egy nagy kaja, de speciel én nagyon szeretem a sült krumplit tükörtojással. A krumplit egyébként sohasem olajban sütöm, hanem tepsiben, nagyon vékonyan olajozott sütőpapíron.
2018. dec. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Paradicsomleves, (vagy zöldségleves) rakott krumpli, kevert gyümölcsös piskóta.


5 egész tojás

31 dkg liszt,

20 dkg cukor

1 dl étolaj

1 dl víz

csipet só

fél tasak sütőpor

Ezt az egészet egyszerre alaposan kikevered, nem kell a tojásokat szétválasztani, minden egyben!

Vajas, lisztezett tepsibe öntöd és megszórod valamilyen befőttel, jó sűrűn.

Előmelegített sütőbe tolod és megsütöd. Nagyjából 30 percig ne nyitogasd a sütőt és tűpróbával ellenőrizd, hogy megsült e!

Az egész előkészítés nem tart addig, míg ezt leírtam.

2018. dec. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

4 vagyok

Nem 31 dkg a liszt, hanem 30, csak elnyomtam.

2018. dec. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Rakott krumpli: Tojás, krumpli, tejföl
2018. dec. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

A rántott krumplihoz mit szólsz?

A tejfölből csinálsz hozzá valamilyen mártást, fokhagymást, vagy hamis tartárt (ha majonéz nincs otthon) ugyanazokkal a fűszerekkel (só, bors, mustár, cukor, pici citromlé, 1 tojás sárgája)

Vagy paradicsomszósz, főtt krumpli, tükörtojás.

2018. dec. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
97%
Paradicsomos krumpli, tüktojattal. Gyors, finom.
2018. dec. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%
Én is rakott krumplira szavazok,kolbász nélkül :) Tetejére olajon megpirított vöröhagymás zöldségkeverék.Rizses lecsó.
2018. dec. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a krumpliból meg a fagyasztott zöldségekből csinálnék serpenyőben párolt zöldség-szerűséget (megtisztítva mindent beraksz a serpenyőbe, kicsi olaj ha van, víz, ha nincs, és 10-15 percig fedő alatt párolod kis lángon, néha meg lehet keverni), és vagy tükörtojást sütnék hozzá, vagy zabfasírtot készítenék. Zöldséges rizst vagy hajdinát is készíthetsz, én azokat nem szeretem. Ha vega vagy, akkor lehet, hogy van otthon szójagranuáltumod. Én abból szoktam rántotta/fasírt/palacsintaszerűséget csinálni: két evőkanál szójagrandulátumot a mikróban felforralok annyi vízzel, amennyit felvesz, ütök rá egy tojást, fűszereket szórok bele, meg egy teáskanál liszttel elkeverem. Utána mintha kis amerikaipalacsintáim lennének, megsütöm serpenyőben.
2018. dec. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!