Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mikor kell a fűszert a kölesbe...

Mikor kell a fűszert a kölesbe szórni és milyen mennyiségben, hogy minél jobb íze legyen?

Figyelt kérdés

Ráöntöm a vizet a kölesre, majd fűszerezem, de elég ízetlen lesz.


Ha a zsírban lévő hagymára szórom, pirítom, majd utána öntöm rá a vizet, akkor egy fokkal jobb, de még mindig elég ízetlen.



2018. dec. 29. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem a MIKOR a gond, hanem a MENNYIT! Tegyél hozzá többet vagy ersöebb ízü füszereket.
2018. dec. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
milyen fűszert és mennyit javasolsz?
2018. dec. 29. 21:03
 3/7 anonim ***** válasza:

Én leginkább sót tennék bele, kevés borsot, emellett zöldfüszerekböl amiket szeretsz - de nagyon egyéni, kinek mi ízlik.

De a kölest eleve nem önmagában eszed, amit hozzá teszel, azt füszerezd, és akkor nem gond, ha maga a köles íztelenebb

2018. dec. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én megpirízom a hagymát kis olajon, ráteszem a kölest, kicsit átforgatom. 3x-os víz, só bele. Amikor már majdnem kész, utánasózok, és legtöbbször majorannát szórok bele, vagy bazsalikomot, attól függ mit tálalok hozzá. De volt, hogy lereszelt gyömbért tettem bele. A lényeg szerintem, hogy amikor már majdnem kész van, de még egy kis idő kell neki, akkor fűszerezd meg.
2018. dec. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok egy konyhatündér, de minden kajám finom lesz. Bekapcsolom a tűzhelyet, rá a fazék. Olaj, fűszerek, egyéb dolgok, ráöntöm a vizet, megkavarom, majd ránézek egy idő után és elzárom, ha megszívta magát. Sose értettem ezt a sok tökölést. Ha ízetlen, akkor kevés a fűszer! Én mindig jó alaposan beleszórok minden jót, kivéve sót.
2018. dec. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

# 4/5


ezt kipróbálom.


köszönöm a válaszokat.

2018. dec. 30. 12:00
 7/7 anonim ***** válasza:

A köles nagyon ízes gabona, én csak sózni szoktam alapból (aztán lehet belőle körözött ízesítésű köleskrém, kölesrudi és szójaszószos zöldséges köles, de általában marad simán, úgysem magában esszük, bár nekem úgy is ízlik), de természetesen ízlések és pofonok.


Elég semleges ahhoz, hogy különféle fűszereket és keverékeket elbírjon, nekem van egy csomóféle keverékem, amivel tuti ízlene. Próbálkozz :)

2018. dec. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!