Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egy héten hányszor van: hús,...

Egy héten hányszor van: hús, főzelék, tészta?

Figyelt kérdés
2019. febr. 26. 10:46
 1/9 anonim válasza:
100%
mindenbol 2x
2019. febr. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Általában úgy főzünk, hogy abból van két napra. Szóval két nap hús, két nap tészta, főzelék nincs, helyette saláta, párolt zöldségek vannak. És általában egy héten egyszer elmegyünk étterembe enni.
2019. febr. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hetente kétszer van húsos étel (vasárnap meg hét közben egyszer), tészta egyszer tartalmasab leves után, fözelék szintén egyszer, egy nap zöldséges étel van, egyszer krumplis valami, egyszer meg egytálétel.
2019. febr. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hús heti max 4-5 alkalommal, de ebből legalább egyszer (inkább kétszer) halas vagy tengeri herkentyűs étel. Tésztaétel heti 1-2 alkalommal van, szeretjük az olasz konyhát. A főzeléket nem szeretjük, szerintem iskolás korom óta nem ettem, nem is főzök soha. Nemzetközien főzök és elég sokféle ételt készítek, egy hónapban maximum kétszer esszük ugyanazt.
2019. febr. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hús szinte majdnem mindennap van. Párom igényli. Tészta heti egyszer, kétszer. (Bár a bolognaiban is van hús..) Én nagyon szeretem a főzelékeket, van, hogy én azt eszem, a páromnak csinálok mást.

Hús: 4-5 alkalommal, tészta: 1-2 főzelék: hetente,2 hetente egyszer.

2019. febr. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

tésztát nem eszek

hús 3-4-szer

főzelék max 1-szer. (sok zöldséget eszek, csak más formában)

2019. febr. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hús elég gyakran, de sok zöldséggel. Vagy sült vagy párolt zöldséggel, esetleg salátával. Igyekszem fehér húsokat készíteni főleg. Hetente egyszer hal is van, ami általában lazac, serpenyőben sütve. Azt imádjuk. Kacsacombot is szoktam sütni, illetve sokféle csirkét. Sertés, marha ritkábban van és tengergyümölcsei is. Évente 1-2 alkalommal nyúl.


Szeretjük a krémleveseket is és a főzelékeket is, ez heti szinten van.


Tésztát egészségügyi okokból, csak teljes kiőrlésűt eszünk és havi 2-3 alkalommal. Krumplit is mérsékelve fogyasztunk. Inkább basmati rizst, az említett zöldségköreteket, csicseriborsót vagy bulgurt eszünk.


Már előre tudom, hogy le lesz pontozva, de mi akkor is így eszünk.

2019. febr. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Tészta szinte soha, hús (vagy hal) minden nap, főzelék heti 1-2x.
2019. febr. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Tészta max. heti egyszer, ha egyáltalán van, nem vagyunk nagyon tésztások.

Főzelék talán havi 1x, de csak ősszel-télen szeretem; a krumpli és a karalábéfőzelék a kedvencem. Nyáron vagy tavasszal gondolni se bírok főzelékre.

Húst nem fogyasztunk.

2019. febr. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!