Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan állítjátok össze a...

Hogyan állítjátok össze a heti étrendet?

Figyelt kérdés
Itt olyasmire gondolok, hogy hányszor van hús, mennyi főzelék, van-e tésztaféle...saláták, köretek, zöldségek stb. Eddig úgy csináltam, hogy 1 főzelékféle levessel, 1 tésztaféle levessel, 1 húsosabb főétel gyenge levessel, egy napra egytálétel, és vasárnapra "ünnepibb". Ez így jó lehet? (Kétnaponta főzök.)

2012. máj. 29. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:

én így szoktam:

hétfő: erősebb leves(pl babgulyás, gulyásleves) mjd könnyebb édes étel(túrós/mákostészta, kakaóscsiga, tejberizs stb..)

kedd, csütörtök főzelék feltéttel, van hogy előtte van leves is de az is könnyebb pl tojásleves, főtt krumpli, spenót tükörtojás, vagy krumplifőzelék sült sertéskaraj, csokispiskóta stb

szerda az frissensültes pl paradicsomleves, vajaskrumpli, rántott hús, sajt, zöldségek, savanyúság

péntek egytálételes-rakottkrumpli, bab, rizses, tarhonyáshús, bolonai, székelykáposzta stb..

szombat könnyű leves és utána pizza vagy gyros

vasárnap hús, zöldség vagy májgombócleves, eizibizi töltött csirke, sült csirke, rántott hús, savanyú és süti

2012. máj. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Először mindig azt döntöm el, hogy vasárnap milyen húsos ételt főzök, mi lesz hozzá a köret.

Aztán végig-gondolom, hogy a maradékot még egy nap vagy ugyanolyan formában, vagy esetleg átvariálva milyen kajának tudom elkészíteni. (PL. pörkölt-maradékból gulyáslevest, vagy összefőzve aprókáposztával, vagy pirított tarhonyával). A köretnek készített nokedliből esetleg egyszer még futja tojásos nokedlinek, vagy a hagymás törtkrumpli maradékból krumplis tészta.

Akkor már tudod, hogy a következő héten hány napra van meg ezek alapján a főtt étel. A fennmaradókra kell akkor még kitalálni valami újat. Olyankor már valami olyasmit, ami gyorsan készen van. Esetleg valami főzeléket sült kolbival, virslivel, vagy frissen-sültet sült krumplival, esetleg összedobni valami rakottat, vagy veszel egy kis májat, az is gyorsan kész rántva, vagy reszteltnek. De akkor abból is lehetőleg 2 napra valót összehozni. És akkor már szinte biztos, hogy vége a hétnek.

2012. máj. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam összeállítani az étrendet,minden nap kitalálom hogy mit fözzek, persze figyelek rá hogy legyen tészta,fözelék,hús.Sokszor már nem tudom mit fözzek!
2012. jún. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy van, hogy apa főz egy hétre való levesadagot, egy nagy kuktában, ezt esszük egész héten. A többi meg ilyen "az van, amit találsz és még nem mozog" típusú étkezés :D :D Apa nem tud főzni, sütni, én meg sosem vagyok itthon :D De ha kell valami, akkor elmegy, és hoz :D :D :D
2012. jún. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!