Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ki mit főz borjú/marha húsból?

Ki mit főz borjú/marha húsból?

Figyelt kérdés
nem igazán főztem mostanáig marhahúsból de most kaptam ajándékba elég sokat, kíváncsi vagyok hogy a pörköltön túl mik azok amiket érdemes kipróbálni és nem túl macerás?

2019. márc. 19. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Milyen részek vannak?
2019. márc. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Melyik részéből?
2019. márc. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Ahogy előttem is írták, nem mindegy, milyen részeket kaptál.

Pörköltöt sem lehet akármiből csinálni.

Ha nagyon rágós a hús, legjobb a húsleves, és a húst később megdarálhatod valami más ételnek.

De ha pl. lábszárvégét kaptál, abból sok mindent lehet készíteni. Abból legegyszerűbb a sülthús, de vigyázni kell a készítésénél.

A borjúhúsnál is attól függ, melyik részét akarod felhasználni.

2019. márc. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Mivel írod, hogy eddig nem igazán főztél marhából, és azt is, hogy nem ez a fő kérdésed, de mégis azt írom, hogy marhahúsból még mindig a pörkölt a favorit nálunk. Ha idősebb a marha, vagyis nem borjú, akkor se rántottnak, se szeletelve sültnek nem túl jó. Ha leírod, milyen részről kérdezel, akkor talán. De amúgy más módon elkészítve, ha csak nem valami szaftos sültet készítesz, akkor olyan, mint a cipőtalp.

Bár most nézem, borjú/marhát írtál. Melyik?

2019. márc. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%

Marhaszegyből és oldalasból szoktam a húslevest főzni.

A marhaszegy és a lábszár jó pörköltnek, a tokányt és gulyást is ebből készítem.

A fartőből vadast vagy más mártásos fogást főzök.

2019. márc. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%
2019. márc. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek a válaszát. igazából fagyasztva kaptam és ezért nem tudom hogy melyik része csak hogy csont nélküli husi :) de így is hasznosak voltak a válaszok
2019. márc. 19. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!