Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Petrezselyemgyökérböl receptek?

Petrezselyemgyökérböl receptek?

Figyelt kérdés

Elég sok petrezselyemgyökér van itthon és szeretném felhasználni, ezért valami nem megszokott receptet keresek - hagyományis leveseket, krémlevest nem szeretnék.

Ha valaki tud egyéb ötletet, nagyon örülnék neki!



2019. máj. 13. 07:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Répával együtt szoktam vadas mártáshoz, vagy a "narancsos répa saláta" receptbe is belerakhatod, de szerintem nem rontja el a répa-lekvárt sem, ha azzal kifőzöd.


Legjobb lenne most lefagyasztanod, a gyökér aranyat ér, nagyon drágán adják akár üzletben, akár piacon!! Örülj neki ha sok van, tartalékold ameddig tudod!

2019. máj. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket, de nem szeretném fagyasztani és lehetöleg önmagában felhasználni.
2019. máj. 13. 08:28
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó alternatíva köretnek a nagyon megszokott krumpli helyett. Répával vegyesen, karikákra vágva tepsiben megsütöd. Keverj ki olajat jó sok zúzott fokhagymával és hagyd állni egy órát, hogy az olajat átjárja a fokhagyma íze. A felkarikázott zöldségeket terítsd el a tepsiben, és egyenletesen oszd el rajta a fokhagymás olajat. Látod mikor jó a sütés, amikor már a karikák kissé töppedtek, és a széle kicsit megpirul. Nagyon finom sültek mellé.

Steakhez, sült tarjához, sült csirkéhez.

2019. máj. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kösui, ez kifejezetten tetszik mint ötlet!
2019. máj. 13. 10:13
 5/6 A kérdező kommentje:
3-as: megcsináltam és nagyon finom lett! Még egyszer köszi az ötletet!
2019. máj. 13. 14:08
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szupi, ezt lopom
2020. júl. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!