Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Májas rizottót elkészíthetem...

Májas rizottót elkészíthetem "sima"rizsből is?

Figyelt kérdés

Régen az iskolában ettem ilyet és most szeretném itthon elkészíteni.Minden receptnél azt olvastam,hogy csakis rizottó rizst vegyünk,és abból csináljuk.

De van itthon 5 csomag rizs és nem szívesen vennék külön másfajta rizst ha így s tele van a kamra hagyományos rizzsel.

Sima rizsből is ehető lesz?


2019. jún. 24. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:
31%
Nem.
2019. jún. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz tökéletes, de nyugodtan megcsinálhatod sima rizsből is!
2019. jún. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Rizottót tényleg csak rizottórizsböl lehet csinálni.


De amit az iskolában ettél, az garantáltan nem rizottó volt és garantáltan nem rizottórizst használtak hozzá - mégha annak is nevezték.

Magyarországon, föleg a nem túl magas szintü helyeken a zödlséges rizst meg a rizseshúst is rizottónak szokták nevezni, szóval az iskolai "májas rizottót" (ami valószínüleg rizs májdarabokkal) nyugodtan készítheted sima hosszú szemü rizsböl, úgy lesz autentikus.

2019. jún. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
94%
Én mindig sima rizsből csinálom és mindig sikerül, isteni finom
2019. jún. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!