Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egy receptben a víz mennyisége...

Egy receptben a víz mennyisége úgy van megadva hogy "260 gramm". Ez mennyit jelent dl-ben?

Figyelt kérdés
2019. jún. 27. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Nyugodtan vedd 2,6 dl-nek. Én pont a fordított problémával szoktam szembesülni: nincs jó mércés kancsóm, és amúgy se akarnám összekoszolni, ezért az összes folyadékot grammra mérem a digitális mérleggel (100 g-ot veszek 1 dl-nek). Víz esetén ez elég pontos, tej vagy pláne olaj esetén kicsit több kerül így bele, de jól szokott sikerülni így is, amit főzök.
2019. jún. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
10%
Attól függ, milyen meleg a víz.
2019. jún. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Na vajon mennyi víz tömege 1 kilogram? Általános iskola alsó tagozatos kérdés.


1kg víz = 1 liter víz = 1 köbdeciméter víz.


Kilo = ezerszeres

1 kilogramm = 1000 gramm

260 gramm = 0,26 kilogramm

0,26 kilogramm víz = 0,26 liter víz.

2019. jún. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%
#1: Na ilyet se hallottam még vizet mérleggel méricskélni :-D Csak EGY akármidről kell tudni az űrméretét és kész. Nekem egy 0.5 l-es bádogbögrém van. Ha 1l kell kettővel teszek bele, ha 1dl akkor kb. az 1/5-ig töltöm. Nem kell legtöbbször a cl-es pontosság.
2019. jún. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%
#4: pedig ez a világ legegyszerűbb dolga. Ráteszem a tálat a mérlegre, lenullázom, beleszórom a lisztet, lenullázom, beleszórom a cukrot, lenullázom, beleöntöm a vizet, lenullázom stb. Egyetlen edényt koszoltam össze, amiben a tésztát összekeverem. Sokkal kényelmesebb így, mint azt sasolni, most most vajon egyötödig van-e a bögrém, vagy a fénytörés miatt sekélyebbnek látszik.
2019. jún. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
#5 velemenyet osztom, utalok mosogatni, egy edenyt eleg elmosni utana :)
2019. jún. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!