Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Normális, hogy éheztetnek,...

Normális, hogy éheztetnek, mert vegetáriánus vagyok?

Figyelt kérdés

Nem vagyok vegán, vagyis mindent megeszek, ami nem hús.

Minden ismerősöm tudja, hogy vega vagyok, a családjuk is.

Bárhova megyek, bárhol vagyok vendégségben 1-2 napig mindig mindenhol csak húst hússal sütnek/főznek és mindenki jót ebédel, én meg maximum magában sültkrumplit tudok enni meg zsömlét.

Nem hiszem, sőt meg vagyok róla győződve, hogy nem kerül többe húsmentes ételt elkészíteni, tegyük fel rántottsajtot, palacsintát vagy borsópörköltet (még csak nem is nehezen elkészíthető ételek).

És nem értem. Mindenkinek tök normális, hogy ők esznek én meg éhezem, sokszor kaját kell hurcolnom magammal.

Eddig sehol nem voltak még tekintettel rám, még akkor sem, amikor esküvőre hívtak, mindenki evett az asztalnál én meg csak néztem. Mikor elegem lett kértem magamnak külön egy levest és hülyén néztek rám.

Ennyire elítélendő, és lenézendő, hogy nem járulok hozzá az állatok tömeges kínzásához?

Vagy miért van ez? Más is tapasztalt már ilyet?

Nem győzik meg őket az észérvek sem, pl. nem kerül többe, sokkal könnyebb elkészíteni.

26L



2019. aug. 29. 03:34
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
70%

Egy idő után nem olvastam a kommenteket és a vita kibontakozását, de szeretném én is leírni a véleményem, mint vega a vegának.


1, Azért az éhezés nem itt kezdődik.

2, Igen, nem nagy kunszt összedobni egy borsópörköltet, de egy emberre főzni igenis nagy feladat, mert nehéz az adagot számolni, a többiekre meg magára ugye alap, hogy főz az ember, de arra az egy külön emberre egy nagy vendégségre készülésben azért nem egyszerű feladat. Ezt is mérlegelni kell.

3, Valóban nem szép ha tényleg csak üres zsemlét vagy krumplit tudsz enni, de találkoztam már olyan emberrel, aki azt hitte a vegák ezen élnek, szóval én már semmin nem lepődök meg. Viszont sosem megyek olyan helyre, ahol nem látnak szívesen, ha pedig szívesen látnak, akkor általában vagyok is velük olyan viszonyban, hogy előre tudjam jelezni, hogy vega vagyok vagy ha mégsem sikerül és tényleg semmit nincs ennem értelmesen kommunikálom nekik. Az biztosan nem segít, ha egy anonim oldalon szidod őket, mint egy ovodás 26 évesen.

2019. aug. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem vega kaját készíteni sokkal egyszerűbb, mint mondjuk vegánt. Az internet hemzseg a receptektől, de ha valaki nem tudja használni a számítógépet, akkor is szerintem el lehet készíteni egy rántott sajtot, vagy rántott gombát, ezeket a mindenevők is szeretik. Itt nem azon van a hangsúly, hanem a szándékon, és a kérdező vendéglátóinak semmilyen szándékai nincsenek. Egyszer egy későre nyúlt buli után nálam aludt a vega barátnőm, hajnal 4-re értünk hozzám, és első dolgom volt feltúrni a hűtőt, meg a kamrát, hogy mivel tudnám megkínálni, és végül jól tudott lakni! Szívem nem lett volna egy üres zsömlét elé rakni!
2019. aug. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
27%

ma 20:46-os_ elöször is nézz utána, mit jelent a vegetáriánus és mit a vegán, mert a kettö nem ugyanaz, te meg igencsak kevered.

Másodszor lehet tojás nélkül is panírozni!

2019. aug. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

Úgy látom nem teljesen világos mindenkinek, amit írtam.

Nem egy oldalon szidom őket, hanem tapasztalatokat gyűjtenék más vegáktól.

Pusztán érdekel az is, hogy miért ennyire nemtörődöm az egész családom. Az is lehet, hogy nem tisztelnek semennyire.

És provokatív megjegyzéseket nem szoktam tenni soha. Ők szoktak az asztalnál fröcsögő szájjal nevetni, hogy mennyire szánalmas vagyok, hogy nem eszek húst.

Ha megkérdezik, hogy miért is csak pár szóban válaszolok, mert azonnal támadásnak veszik az érveket.

Pl. és miért is lettél ilyen vega vagy vegásss vagy miaz?

-mert nem járulok hozzá pénzzel az állatok tömeges kínzásához, kihasználásához, és sokkal jobban érzem magam testileg is azóta.

-jáájjj hagyjál már ezzel a hülyeséggel, kell a szalonna meg a kóbász

10 perc múlva * fáj a hasam, rosszul vagyok, be kell vennem egy dipankrint*

És meg se szólalok, hogy mi lehet a kiváltó ok mert az azonnal provokáció lenne, hiába vagyok minden egyes szavamnál odafigyelő és hiába gondolom át 10x, mire kimondom.

Nem lehet tényeket közölni, mert akkor agresszív libsi vega leszek. Ellenben én minden percben étkezéskor hallgatom, hogy de márpedig a hús mennyire jó és hogy én hülye vagyok. Aztán 10 perc múlva megy a jajjgatás meg a gyomorpanaszok.

2019. aug. 30. 07:14
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, őszintén: miért jársz össze ilyen prolikkal?
2019. aug. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk elég kicsi a család, főként nagyobb ünnepekkor szoktunk együtt enni, de akkor készítenek nekem külön kaját. Egyébként ha átugrom szüleimhez, mindig van tofu a hűtőben, és tartanak csicseriborsó konzervet, ha humuszt szeretnék készíteni. A humuszt ők is nagyon megszerették, mindig hamar elfogy, de ők nem szoktak maguknak csinálni. Engem nem szoktak nagyon piszkálni ezzel, hogy mit eszem, mit nem. Én a legelején tisztáztam mindenkivel mindent, hogy miért csinálom, és miről szól ez, és elfogadták. Azt nem mondom, hogy megértették, de elfogadták. Ha szóba jön valami, elmagyarázom nekik, és kiállok az álláspontom mellett. Volt, hogy valamelyikük felemelte a hangját, de én akkor is kiálltam az elveim mellett, és elmagyaráztam mindent, és sikerült is megértenie. Azóta volt már olyan, hogy azt mondták, megértik hogy ezt csinálom, de ők már öregek ahhoz, hogy változtassanak.
2019. aug. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
48%

“-mert nem járulok hozzá pénzzel az állatok tömeges kínzásához, kihasználásához, és sokkal jobban érzem magam testileg is azóta.”


Vegetáriánusként igenis hozzájárulsz, nem is kis mértékben.


A tojásipar a hím csibéket élve bedarálja vagy megfojtja kikelés után hogy te tojást ehess (a házi tartásban a fojtás a jellemző de ha el is adják őket leves lesz belőlük). A tojókat 3-4 éves korukban vágjak amikor csökken a hozamuk - ha addig nem halnak bele a szörnyű körülményekbe: olyan pici helyen, sötétben vannak tartva ahol moccani sem tudnak, sokan egymást tapossák agyon és a saját ürülékükben fulladnak meg. Emellett a tyúkok szervezetét tönkreteszi a napi tojás amit azzal serkentenek hogy elveszik tőlük a tojást - emiatt ha nem is vágjak le őket háznál valamilyen okból a kihasználás miatt az élettartamuk felét sem tudják leélni mielott elpusztulnak végelgyengülésben vagy tojócsőgyulladásban. Emellett a csirkék csőrét mely tele van idegekkel érzéstelenítés nélkül megcsonkítják hogy ne csipjék össze egymást a szűk helyen ahol vannak. Egy csirke normal esetben 12-15 évig is él, a tojók ennek jó ha a negyedét megélik a sok kegsetlensét közt. A hímek sokszor egy napot sem.


A tejipar a teheneket szinten akkorka, sötét helyen tartja hogy megmozdulni sem tudnak. Napot sosem látnak. Amint lehet mesterségesen megtermékenyítik őket, a borjakat azonnal elveszik. A him borjakat vagy azonnal agyon lövik vagy azonnal elválasztják 3-4 hónap lekötözve tartás és tapos etetés utan eladják borjuhusnak. Fontos az hogy ne ihassa meg az anyja számára termelt tejét mert az ugye neked “jár” ezért neki meg kell halnia.

A tejelő teheneket évente megtermékenyítik különben csökken a tejhozam és a tej minősége.

Amint nincs megfelelő tejhozam a tehén is kegy a vágóhídra - általában 4 évesen, a max. Lehetséges akár 20-22 év élettartam helyett.

2019. aug. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

Igen, tudom. A célom, hogy teljesen vegán legyek, de egy kis faluban ez nem lehetséges amíg el nem költözök.

Itt nem lehet beszerezni semmit a húson, tojáson, krumplin kívül szinte.

2019. aug. 30. 20:46
 29/32 anonim ***** válasza:
76%
Már egy tanyasi boltba is szállítanak zöldségfélét!
2019. aug. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
83%

Ez butaság. Én egy 3000 fős településen élek, 2-3 hetente járok a piacra vagy boltba a városba és mindenem megvan.


A piacon szerzek be babféléket, olajos magvakat, ami van, na é a persze gyümölcsöt és zöldséget. A boltból gabonákat főleg, meg 1-2 készterméket.


Én mindent magamnak csinálok (mandula/mogyoró/szója:zabtej, tejszín, joghurt, sajt) vasárnap délután 2 hetente 1.5 óra elfoglaltság és megvan minden csak egy mixer kell hozzá meg sütő.


De ha nem is igy lenne... a vegán tejek, joghurtok hetekig, hónapokig elállnak, zöldséget is lehet mindenhol frissen venni. A babfélék, magvak meg gabonák meg vagy egy évig jók, én sokszor egyszerre 2-3 kilót beszerzés hogy ne kelljen olyan gyakran menni.


Szóval igencsak megoldható és mèg egyszerűbb is mint a normál étrend mert elég pàr hetente bevásárolnom, nem kell minden héten 2x a boltba rohanok friss sajtért, húsételért, tejért, joghurtért ami mind gyorsan romlandó.

2019. aug. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!