Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Normális, hogy éheztetnek,...

Normális, hogy éheztetnek, mert vegetáriánus vagyok?

Figyelt kérdés

Nem vagyok vegán, vagyis mindent megeszek, ami nem hús.

Minden ismerősöm tudja, hogy vega vagyok, a családjuk is.

Bárhova megyek, bárhol vagyok vendégségben 1-2 napig mindig mindenhol csak húst hússal sütnek/főznek és mindenki jót ebédel, én meg maximum magában sültkrumplit tudok enni meg zsömlét.

Nem hiszem, sőt meg vagyok róla győződve, hogy nem kerül többe húsmentes ételt elkészíteni, tegyük fel rántottsajtot, palacsintát vagy borsópörköltet (még csak nem is nehezen elkészíthető ételek).

És nem értem. Mindenkinek tök normális, hogy ők esznek én meg éhezem, sokszor kaját kell hurcolnom magammal.

Eddig sehol nem voltak még tekintettel rám, még akkor sem, amikor esküvőre hívtak, mindenki evett az asztalnál én meg csak néztem. Mikor elegem lett kértem magamnak külön egy levest és hülyén néztek rám.

Ennyire elítélendő, és lenézendő, hogy nem járulok hozzá az állatok tömeges kínzásához?

Vagy miért van ez? Más is tapasztalt már ilyet?

Nem győzik meg őket az észérvek sem, pl. nem kerül többe, sokkal könnyebb elkészíteni.

26L



2019. aug. 29. 03:34
1 2 3 4
 31/32 alauda válasza:
100%

Szerintem is tiszteletlenség. A fentiek írták, hogy miért nem eszel több köretet: krumplit, tésztát stb. De abba nem gondolnak bele, hogy vega vagy, nem pedig szénhidrát diétát folytatsz.

És azt nem gondolom önzőségnek, hogy emiatt kiakadsz, nyilván a sokadik eset volt.

Egyértelmű, akármilyen rendezvènyt csinálok, de a saját lagzimon is volt vega-tál az azt kérőknek. (Mert nyilván cél, hogy mindenki jól érezze magát.) Egyébként húsevő vagyok :D

2019. szept. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
hát ez lehet bunkoságnak hangzik de vigyél magaddal kaját ezzel tudod jelezni hogy attól hogy nem eszel húst valamit kell enned és kéne rád is gondolni és még jól is laksz tapasztalatból mondom :)
2020. jún. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!