Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Normális, hogy éheztetnek,...

Normális, hogy éheztetnek, mert vegetáriánus vagyok?

Figyelt kérdés

Nem vagyok vegán, vagyis mindent megeszek, ami nem hús.

Minden ismerősöm tudja, hogy vega vagyok, a családjuk is.

Bárhova megyek, bárhol vagyok vendégségben 1-2 napig mindig mindenhol csak húst hússal sütnek/főznek és mindenki jót ebédel, én meg maximum magában sültkrumplit tudok enni meg zsömlét.

Nem hiszem, sőt meg vagyok róla győződve, hogy nem kerül többe húsmentes ételt elkészíteni, tegyük fel rántottsajtot, palacsintát vagy borsópörköltet (még csak nem is nehezen elkészíthető ételek).

És nem értem. Mindenkinek tök normális, hogy ők esznek én meg éhezem, sokszor kaját kell hurcolnom magammal.

Eddig sehol nem voltak még tekintettel rám, még akkor sem, amikor esküvőre hívtak, mindenki evett az asztalnál én meg csak néztem. Mikor elegem lett kértem magamnak külön egy levest és hülyén néztek rám.

Ennyire elítélendő, és lenézendő, hogy nem járulok hozzá az állatok tömeges kínzásához?

Vagy miért van ez? Más is tapasztalt már ilyet?

Nem győzik meg őket az észérvek sem, pl. nem kerül többe, sokkal könnyebb elkészíteni.

26L



2019. aug. 29. 03:34
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
28%

Te döntésed volt, senki nem éheztet téged, max. lexarja, hogy te mivel sanyargatod magad. Emiatt nem fog külön menüt rittyenteni.


Egy családi tűzhelyen egyébként is van 3 láng/főzőlap (a kv-melegítőt nem számítom ide), meg a sütő.


Egy nagy hétvégi ebédhez kell egy leves. Ez elvesz egy lángot. Kell egy pörkölt, ez elveszi a másodikat. Mindkettő hosszú órákra. Kell köret, ez viszi a harmadik lángot. Kell valami frissensült. Máris kevés a láng, valami már várni fog. A sütőben meg sütni kell valami süteményt, ha nem épp egy egész kacsát, vagy egy nagy tepsi oldalast.


Oszt mégis hova tegyék fel a borsópörköltödet?

2019. aug. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
41%
Őszinte leszek. Ha vendégségbe hívok pár embert akkor nem főzök külön neki, mert az az elve, hogy ne öljenek meg állatokat. ( sminkeled magad? Használsz krémeket, dezodort stb? mert ezek miatt is sok kisérleti állatot megölnek) De mindig készítek a hús mellé zöldségeket, rizst, burgurt, salátákat.
2019. aug. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
73%
Akkor ne járj vendégségbe.
2019. aug. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
43%

"Egy nagy hétvégi ebédhez kell egy leves. Ez elvesz egy lángot. Kell egy pörkölt, ez elveszi a másodikat. Mindkettő hosszú órákra. Kell köret, ez viszi a harmadik lángot. Kell valami frissensült. Máris kevés a láng, valami már várni fog. A sütőben meg sütni kell valami süteményt, ha nem épp egy egész kacsát, vagy egy nagy tepsi oldalast."


Igen buta választ adtál!

Elöször is a leves még csak hagyján, de a legtöbbnek elég fél óra, mire kész, kivéve, ha húslevesröl van szó - de az nem kötelezö és öszintén szólva igencsak fantáziahiányra utal, ha csak ezt tudod elképzelni.

Egy családi ebédre egész biztos enm föznék pörköltet, mert az szintén az a kategória, hogy ne akarok foglalkozni a vendégekkel, csak odacsapok valamit, ami nem sok munka. (De ha feltétlen ragaszkodsz hozzá, az éppen az az étel, ami elözö nap készítve sokkal jobb ízü lesz!)

Egy körítés legfeljebb fél órára foglalna le egy lángot.

A frissensült - ez az eddigiek alapján rántott hús, más nem jut eszedbe gondolom - az az, ahol minden további nélkül meg lehetne a kérdezönek a "külön" kaját oldani, pár szelet sajt, néhány gombafej vagy egyéb zöldség bepanírozva és a húsok ELÖTT kisütve megoldaná a problémát.

Szóval aránylag kevés idö- és munka-ráfordítással meg lehetne oldani, ha egy kis jó szándék lenne benned.


Mellesleg a "menüd" alapján igencsak elhízott család lehettek, ha nektek ez a "normális" kaja, tele zsírral meg még utána sütemény is!

De nekem eszembe sem jutna családi ebédre ennyire unalmas dolgokat készíteni.

A borsópörkölt meg szintén max. fél óra, ez a "rendes!" pörkölt elött elkészül, amíg feldarabolod a húst.

2019. aug. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
79%

Istenem, ennyi bunkó, neveletlen anyadzomorítót egy helyen!


Teljesen mindegy hogy ki kit gondol arról hogy a kérdező vegetáriánus és miért az (“etikai”-mondjuk ilyen szempontból semmi értelme, csak a vegánságnak vagy egészségügyi szempont miatt, esetleg vallás okán - krishna tudat vagy hasonlók) ha vendéget hívunk KÉSZÜLÜNK olyan étellel amit ő is meg tud enni.


Szépen is néznénk ki ha meghívnám pl. a cukorbeteg édesapámat (ők ugye kerülik a zsíros nehéz ételeket mert ez a betegség kiváltóoka) és direkt nem készülnék neki semmivel. Akkor mi a bántanak hívnám meg?


Az, hogy egyen csak köretet a bunkóság netovábbja. Kétlem hogy bárki jól érezné magát azzal hogy nesze egyél üres rizst. Nem is beszélve arról hogy ezekkel nem igazán lehet jóllakni és egy normális, egészséges ebédtől is távol áll.


Szóval aki úgy gondolkodik, hogy hiába van speciális étrenden a vendégem én szarok bele, az inkább ne hívjon vendégeket.


Kérdező neked pedig azt tanácsolnám hogy legközelebb kérdezz rá ki lesz a menü és ha nincs számodra is fogyasztható étel ne menj el. Mem kötelező jó képet vágni a bunkózáshoz.

2019. aug. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
85%

"Nem győzik meg őket az észérvek sem, pl. nem kerül többe, sokkal könnyebb elkészíteni."


De mennyivel finomabb!

Tényleg, győzködöd őket? Észérvekkel? Szerintem ne tedd! Baromira idegesítő lehet.


Ne menj húsevőkhöz vendégségbe. Vagy ha mégis, szólj előre. Ha nem értik, marad az első variáns. Nem mész.


Én egyszer estem bele egy ilyen helyzetbe. Kerti sütögetésre elhozta a sógorom a barátnőjét. Nem szólt, hogy a csaj vegetáriánus. Baromira kellemetlen volt.


Ráadásul nálunk ilyenkor köret sincs, csak fokhagymakrém és kovászos uborka. Esetleg néhány cső kukorica.


És éhes volt a leányzó. Viszont megértő és jóindulatú. Sütöttünk neki szalmakrumplit, megbontottunk egy zakuszkát, összedobtunk egy görög salátát. Nem éhezett.

2019. aug. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
30%

16-os: ha én ilyen ötlettelen "menüsort" adnék egy családi összejövetelen, akkor igencsak eláshatnám magam, ez az a kaja, amit szégyellnék felszolgálni vendégeknek.

És nem arról van szó, hogy egészséges vagy sem, hanem hogy ez már 50 éve is unalmas volt, aki nem veszi a fáradtságot, hogy kicsit is valami újabbat, finomabbat adjon a vendégeknek vagy a családnak, az nem érdemes figyelmet.

2019. aug. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
86%

"ez az a kaja, amit szégyellnék felszolgálni vendégeknek."


Na igen. De mi van, ha a vendégek ezt szeretik? És nem az újításaimat?


Húsz éven keresztül, minden karácsony elött nagyjából két héttel leültem a szőnyegre egy rakás decemberi Magyar Konyhával, és tervezgettem az új, friss, sosem látott karácsonyi menüt.


Aztán jött a család, és közölte, hogy nekik továbbra is töltött káposzta kell, és kocsonya, és húsleves, és sült, és rántott hal krumplisalátával. Pedig, hidd el, már baromira untam.

2019. aug. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, én a helyedben egész egyszerűen nem mennék el ilyen emberekhez.

Lesülne a p0fámról a bőr, ha valakit áthívnék vendégségbe, majd ilyen szinten tojnék rá, hogy neki milyen igényei vannak. Ha már vendéget hívok, akkor megtisztelem annyival, hogy odafigyelek rá, többek között az étrendjére. Ha annyira extrém igényei vannak, amit nem tudok abszolválni, akkor inkább nem hívom meg étkezni, és kész, akkor áthívom délutáni kávéra-sütire...

És nálam tökmindegy, hogy allergiás, vagy hívő, vagy úgy érzi, vagy mi miatt követ X étrendet, ha ő így döntött, akkor tiszteletben tartom, nem tisztem mások helyett eldönteni, hogy mit egyenek.

Annyira nem értem az ilyen embereket, hogy nevezhetik magukat vendéglátónak.

Gondolom a nászajándékot, ajándékba vitt palack bort, satöbbit azért elfogadják... :)))

2019. aug. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
84%

Az utolsónak tökéletesen igaza van, valakit meghívni egyfajta kötelezettséget jelenet, és elvárható, hogy a vendég jóllétéért mindent megtegyen, aki vendéglátónak nevezi magát.

Az teljesen mindegy, hogy a vendég miért nem eszik meg valamit, azt illik tiszteletben tartani és gondolskodni arról, hogy ennek ellenére tudjon enni valamit jóízüen.

Nálunk a családban van gluténérzékeny, fruktózérzékeny, laktózérzékeny, vegetáriánus, vegán, olyan, aki a legtöbb zöldségfélét nem eszi meg (mert felfújja), van, aki ketogén étrendet tart - és ennek ellenére olyan még nem volt, hogy valaki ne tudott volna jóllakni és többféle étel közt választani.

És nem fözök húszfélét, csak elöre végigggondolom, milyen ételek azok, amik több mindenkinek ehetöek.

Nincs vele több munkám, mint az egyik elözö válaszoló "húsleves, pörkölt, rántott hús, sült hús, sütemény" összeállítással, csak sokkal többrétübb, egészségesebb és mindenkinek megfelelö.

Csak kis odafigyelés meg némi szervezés kell hozzá, megoldható.

2019. aug. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!