Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegaként hogy működik, ha...

Vegaként hogy működik, ha vendégségbe megy az ember, és ott étkezik?

Figyelt kérdés

Már jó ideje csak akkor eszek húst, ha vendégségben elém rakják és nincs más kaja. Szeretném ezt is elhagyni, viszont nem tudom, hogy ilyenkor ez hogy működik.

Szóljak, hogy vega ételt szeretnék, és elvárhatom, hogy készüljenek húsmentes fogással?

Maradjak a köretnél?

Vigyek magamnak ételt?


Még egy kis pontosítás: a szüleimre, és anyósomékra gondolok itt, általában hozzájuk szoktunk úgy menni, hogy ott étkezünk. De 1-2 évente van, hogy máshoz is látogatunk ebédre vagy vacsorára. (Vagyis barátoknál is előfordul, de ott általában visz mindenki magának kaját, vagy sokszor jönnek hozzánk úgyhogy készülhetek magamnak bármivel, olyankor nem gond.)

Kis nehezítés, hogy anyósomnak nem akarok a terhére lenni, a szüleim szerint pedig egyszerűen idiótaság a vegetarianizmus. Nem tudják még, hogy 99%-ban már én is az vagyok.


Hogy működik ez?


2019. okt. 17. 15:02
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

#11

Hiszen direkt fogalmaztam így: "Szóljak, hogy vega ételt szeretnék, és elvárhatom (...)?"

2019. okt. 17. 16:18
 12/35 anonim ***** válasza:
75%

Ne úgy szólj rájuk, hogy "vega ételt szeretnék", mert akkor biztos nem fogsz azt kapni.

Évek után elég hülyén venné ki magát családon belül, hogy ja eddig is vega voltál? Mért nem szóltál? Mért csak most jutott eszedbe?

Vízszint, ha barátokhoz mész, vagy új helyre, akkor a meghíváskor mondhatod, hogy vega vagyok, megoldható-e, hogy hús nélküli kaját kapjak vagy esetleg hozzak magammal ételt? Esetleg megkérdezheted a pontos menüt, mert lehet, hogy lesz olyan része a kajának, amit te meg tudsz enni és akkor külön nem kell kérni.

Viszont sose (!!!) túrkálj a kajában, hogy kipöcköld a húst. Ennél otrombább dolgot nem is csinálhatsz vendégségben. Egy kisgyereknél még elnézi az ember, de te már felnőtt vagy. Akkor inkább ne egyél, de ne égesd már magad ilyenekkel.

2019. okt. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

Olyan alsós koromban kezdtem el nekik adagolni, hogy egy nap vega leszek, szóval meglepődni biztos nem fognak.

Köszönöm!

2019. okt. 17. 16:37
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

Én vegán vagyok.

A szüleimmel évente 1-szer vagy 2-szer találkozom. Ha én megyek hozzájuk, nekem külön főznek; ha ők jönnek, szintén külön készítek levest, főételt, desszertet. Eleinte ők is furán néztek, anyám nem igazán találta fel magát, de már nincs ebből probléma.

Mondjuk nekem magas, hogy az ember szülei és barátai hogy a fenébe nem tudják, ha valaki speciális étrenden van.

2019. okt. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%
Anyósom és a sógornőim vegetáriánusok. Ha jönnek, mindig készítek olyat is, amit ők is megesznek. Ha olyan vendéget fogadok, akiről tudom, hogy van valami, amit nem eszik, akkor készítek olyat vagy olyat is, amit igen.
2019. okt. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
50%

"vega ételt szeretnék, és elvárhatom (...)?"

Igen, SZERETNÉL, de NEM VÁRHATOD EL.

Persze, függ a társaság létszámától és összetételétől.

Te vega vagy, a másik cukros, a következő kettő más-más ételre allergiás.

Szerinted a ház asszonya nem költözik aznap szállodába?

2019. okt. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanilyen helyzetben vagyok, hasonló az anyósom a tiedhez.

Pont nem érdekel a véleményük.

Mielőtt mész hozzájuk kajálni, egyél otthon. Aztán csak abból egyél, ami húsmentes. Ha más nem, a desszert az lesz.

És kész. Néhány alkalom után felfogják majd és vagy főz külön vagy nem.

Ne edd meg csak azért, mert eléd rakják.

Nyugodtan hagyd ott, utasítsd vissza ha nem szeretnéd megenni.

2019. okt. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

18# vagyok, persze ha vendegsegbe hívnak, akkor szólj előre nyugodtan, hogy nem eszel húst.

Legutóbb a barátaimnal voltam esküvőn. Külön rendeltek nekem vega hidegtalat.

Akinek fontos vagy, figyelembe veszi az étkezési szokásaid.

De ha nem szólsz előre és azt látják, hogy mindig megeszed a húst, akkor az nem az ő hibájuk.

2019. okt. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

Egy vega egyébként nem szokott húsos kaját enni, úgy, hogy kipiszkálja a húst.

Persze rád van bízva, hogy mi fér bele.

2019. okt. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


#15

Tök fura, nekem az, hogy nem eszek húst (vagyis jelenleg még pár havonta igen, de érted) az nem számít speciális étrendnek. :D


#17

Én semmit nem várok el, tulajdonképpen én le tudok feküdni vacsora nélkül is aludni, csak azt kérdeztem, hogy hogy szokás. Plusz minél kevesebb kellemetlenséget szeretnék a vendéglátóimnak - nekem speciel az lenne kellemetlen, ha egy vendégem nem tudna jóízűen enni nálam. Másnak meg más.

Senkinek nincs speciális étrendje rajtam kívül a rokonságban. (Após laktózérzékeny, de ha olyan kaja van, bekap 1-2 bogyót és megeszi a sima tejes cuccokat is.)


Még egyszer köszi!

2019. okt. 18. 08:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!