Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegaként hogy működik, ha...

Vegaként hogy működik, ha vendégségbe megy az ember, és ott étkezik?

Figyelt kérdés

Már jó ideje csak akkor eszek húst, ha vendégségben elém rakják és nincs más kaja. Szeretném ezt is elhagyni, viszont nem tudom, hogy ilyenkor ez hogy működik.

Szóljak, hogy vega ételt szeretnék, és elvárhatom, hogy készüljenek húsmentes fogással?

Maradjak a köretnél?

Vigyek magamnak ételt?


Még egy kis pontosítás: a szüleimre, és anyósomékra gondolok itt, általában hozzájuk szoktunk úgy menni, hogy ott étkezünk. De 1-2 évente van, hogy máshoz is látogatunk ebédre vagy vacsorára. (Vagyis barátoknál is előfordul, de ott általában visz mindenki magának kaját, vagy sokszor jönnek hozzánk úgyhogy készülhetek magamnak bármivel, olyankor nem gond.)

Kis nehezítés, hogy anyósomnak nem akarok a terhére lenni, a szüleim szerint pedig egyszerűen idiótaság a vegetarianizmus. Nem tudják még, hogy 99%-ban már én is az vagyok.


Hogy működik ez?


2019. okt. 17. 15:02
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
66%
Tulajdonképp akkor mi a problémád? Még csak vegetáriánus sem vagy.
2019. okt. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

#22

Egyelőre még emiatt nem mondom magam vegetáriánusnak, és éppen ezen szeretnék változtatni. Pontosan ezt írtam le eddig.

?

2019. okt. 18. 12:48
 23/35 anonim ***** válasza:
60%

És csak azért eszel még mindig húst, mert a vendégségben nincs más? Atya ég. :)

Mi lenne, ha egyszerűen azt mondanád, hogy: Kedves anya/anyós, én többé nem eszem húst.

Innentől kezdve rájuk van bízva, hogy figyelembe vesznek-e téged - ha nem, én a helyedben egyszerűen nem mennék többet hozzájuk.

2019. okt. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

#24

Azért nem szeretném megszakítani a kapcsolatot velük a kaja miatt. :D

2019. okt. 18. 15:14
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha vegetáriánus szeretnél lenni, akkor ne egyél húst és kész. Ha valaki ezért megharagszik, az az ő baja. Intelligens ember felfogja, hogyha nem kérsz valamit és akkor nem tukmálja, nem sértődik meg ha nem eszed meg.


Én pl tejfehérje érzékeny vagyok és még húst sem eszem. Sejtheted mennyit szoktam enni vendegsegben vagy alkalmakon

Nem sértődött még meg senki ezen. Nyilván szoktam előre szólni, és nem várom el, hogy külön kajával készüljenek.

Eszem a köretet és a salátát meg a gyümölcsöt mondjuk, ha van.

Ha nincs, akkor nem eszek. Nem leszek beteg és nem eszem meg undorral, amit nem akarok, csak mert illik.

2019. okt. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

#25

Jó neked, ezt őszintén mondom. Nálunk kiskoromban pofon is járt, ha valamit nem akartam megenni. :(

2019. okt. 22. 07:26
 27/35 anonim ***** válasza:
63%

És még megpofoznak vagy mi?

Ugyanmár..

2019. okt. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

#27

Értelemszerűen nem, de mint már írtam, ők eléggé szellemi fogyatékosnak gondolják a vegákat, számukra értelmezhetetlen, hogy valaki nem eszik meg x kaját...

2019. okt. 22. 08:32
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

Mondod, hogy nem és kész. Nem kell itt a te részedről sem a dráma. Ha nem fogadják el, ez van. Szélsőséges esetben viszel magadnak kaját külön, szerintem tovább már nem fog rontani a helyzeten, ha valóban így állnak majd hozzá ehhez.

Kicsit mártírként viselkedsz, holott ez csak annyi, hogy eldöntöttél valamit és azt betartod. Ennyire ne függj már a családod véleményétől.

2019. okt. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

#29

Nem függök a véleményüktől, csak mint írtam, nem szeretném kaja miatt megszakítani velük a kapcsolatot. :/

2019. okt. 22. 15:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!