Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegaként hogy működik, ha...

Vegaként hogy működik, ha vendégségbe megy az ember, és ott étkezik?

Figyelt kérdés

Már jó ideje csak akkor eszek húst, ha vendégségben elém rakják és nincs más kaja. Szeretném ezt is elhagyni, viszont nem tudom, hogy ilyenkor ez hogy működik.

Szóljak, hogy vega ételt szeretnék, és elvárhatom, hogy készüljenek húsmentes fogással?

Maradjak a köretnél?

Vigyek magamnak ételt?


Még egy kis pontosítás: a szüleimre, és anyósomékra gondolok itt, általában hozzájuk szoktunk úgy menni, hogy ott étkezünk. De 1-2 évente van, hogy máshoz is látogatunk ebédre vagy vacsorára. (Vagyis barátoknál is előfordul, de ott általában visz mindenki magának kaját, vagy sokszor jönnek hozzánk úgyhogy készülhetek magamnak bármivel, olyankor nem gond.)

Kis nehezítés, hogy anyósomnak nem akarok a terhére lenni, a szüleim szerint pedig egyszerűen idiótaság a vegetarianizmus. Nem tudják még, hogy 99%-ban már én is az vagyok.


Hogy működik ez?


2019. okt. 17. 15:02
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
63%

Tehát függsz a véleményüktől, mert félsz, hogy ez miatt durván megsértődnek.

Gyerekesek vagytok mind.

2019. okt. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
66%
Emiatt nem is kell megszakítani a kapcsolatot. Nem igaz, hogy nincs annyi gerinced, hogy saját magad felvállald!
2019. okt. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:

#31

A "nem szeretném" miért lenne egyenlő a félelemmel? Ha te nem szeretnél elázni az esőben, akkor félsz a víztől?

Hol írtam sértődésről?


#32

Tudom, szerintem se kell, de ők 99% hogy másképp gondolják.

2019. okt. 22. 15:24
 34/35 anonim ***** válasza:
63%

Akkor meg örülj, ha a későbbiekben ennyire degenerált gondolkodású emberekkel nem kell időt töltened.

Attól, hogy a családod, nem csak neked kell alkalmazkodnod hozzájuk, hanem nekik is hozzád. Ennek oda-vissza kellene működnie.

2019. okt. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:
Oké, eléggé eltértünk a tárgytól, szerintem lezárhatjuk a témát. Köszönöm a válaszokat, bár konkrét megoldás nem nagyon van úgy tűnik, csak a konfliktus.
2019. okt. 23. 09:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!