Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi volt az eddigi legostobább...

Mi volt az eddigi legostobább érv, amit hallottál a veganizmussal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nekem a követekező: "Az ember biológiailag azért nem húsevő, mert csak sütve/főzve és fűszerezve tudja megenni a húst. Ha valóban húsevők lennénk, akkor nyersen, mindenféle ízesítés nélkül ennénk, akár a ragadozó állatok." Mire én visszakérdeztem, hogy "Aha, ezek szerint akkor te nyersen, fűszerek nélkül eszed például a krumplit, rizst, céklát, babot, gesztenyét, vagy mondjuk a bulgurt." Persze az illető erre már nem tudott mit válaszolni...


Ti milyen hasonló érveket hallotatok, amit abszolút hülyeségnek gondoltok? Elsősorban olyanokat írjatok, amik a veganizmus MELLETT hangzottak el, de természetesen jöhet az ellentábor is, mindkét oldal véleménye számít!


Viszont ha kérhetem, ne menjünk át trollba és egymás sértegetésére!



2020. nov. 19. 09:23
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
52%
Kedvencem az volt amikor egyszer mondtam, hogy a hús ízéről nem mondanék le, erre egyik osztálytársam adott tofut, vagy miazistent, hogy itt a megoldás. Megkóstoltam, és köze nem volt a hús ízéhez.
2020. nov. 23. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
55%
Az erkölcsi része jól ki lett fejtve, a tudományos kevésbé. Bár ha ez egy állatjogi mozgalom, akkor talán a tudomány nem is fontos, ellenben engem nagyon érdekelne a témát elfogulatlanul (nem fekete-fehérben látó) átgondoló hozzáértők véleménye.
2020. nov. 23. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
100%
40, én úgy megnézném ezt egyszer, hogy valakire rá akarják erőszakolni , hogy mást egyen. Annyira vicces, hogy mindenki ezzel jön, fogadok, hogy a többségre senki nem erőszakolt volna rá semmit, a többieknek meg mondott valamit egy vegán ismerősük és ezt az egyszeri esetet paffogtatják mindenhol a neten. Én mindenevőként sokkal agresszivabbnak, rámenősebbnek látom a húsevőket. Csipőből elutasitóak, csipőből támadnak, egy megjegyzést is képesek úgy felnagyitani, mintha erőszak történt volna. Én ezt azzal magyarázom, hogy a lelkünk mélyén mindannyian tudjuk, etikailag nem helyes az állatok szemszögéből, amit teszünk és sokan ezt a frusztrációjukat a vegánokon vezetik le. Pedig ugyanúgy kiállhatnának ők is tüntetni azokért az állatokért, akiket bántalamztak, rosszul tartottak. De nem, a vegánokat köpködni kényelmesebb.
2020. nov. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan csak vega vagyok, de azért leírom az ilyen élményem.


Anyám: "De mi lesz ha vendégségbe mész? Addig oké, hogy nagyanyád csinál neked vasárnap rántott sajtot, de mi lesz, ha lesz egyszer egy párod, és nála esztek? Megsérted őket egy életre, ha visszautasítod a húst. Vagy te majd eszed a száraz kenyeret?"

2020. nov. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

A hús sem finom önmagában, a tofuhoz hasonlóan annak is olyan íze lesz, amilyet adsz neki...


Egyébként én nem értem, mikor belemennek az emberek ebbe a "az ember mindenevő" vitába. Mert tegyük fel, hogy azok vagyunk, ne vitatkozzunk ezzel, tegyük fel, hogy az ember VALÓBAN mindenevő. Szóval mindenevő, ami azt jelenti, hogy állati ÉS növényi eredetű táplálékon is meg tud élni egyformán (nyilván nemigaz, de tegyük fel, hogy ez még igaz is, mert egy csak húst evő nem kap annyi vitamint és ásványi anyagot, mint egy csak növényt evő). Na most ezek alapján a mindenevő azt jelenti, hogy csak növényi táplálékon is vígan elélünk. És ha tudjuk, hogy a húsipar/tejipar mennyire etikátlan, mennyire környezetszennyező, mennyi kínzás és fájdalom fűződik hozzá, mennyire kizsigerelő és mennyire terheli a bolygót, akkor konkrétan a logikus érv az az, hogy mindent figyelembe véve akkor NEM eszek ilyesmit, mert meg is élek nélküle, illetve káros is minden szemponból. A "az ember mindenevő" "érv" pont, hogy nem logikus érv mindezeket figyelembe véve.

Ezért írtam, hogy sokak szerint a logikus érv sem elég jó érv...

2020. nov. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
100%

Én sokáig elmentem a veganizmus mellett, engem sosem zavart, érdekes szinfoltnak találtam ideolgiailag, étrendileg, ennyi. Nem gondoltam bele, hogy vajon mi motiválhatja őket abban, hogy mindenféle kaját kreativkodnak össze zöldségből, gyümölcsből, gabonából, virágszirmokból..stb. De már akkor se értettem azokat, akiket zavar, hogy vannak. Akkor fordult meg bennem valami NAGYON, amikor láttam egy pár vágóhidas videót és utána tudatosan kezdtem el egyre többet keresni. Szembesültem azzal, hogy nagyon nagy ára van annak, amit én csak egy egyszerű napi rutinnak, pár finom falatnak gondoltam. Régen simán elhittem, hogy az állatokat ma már humánusan vágják, és hetekbe tellett elhinnem - a saját szememmel láttam, hogy mi történik velük - hogy ez messze van a valóságtól.


A legtöbb ember simán elhiszi, hogy semmi gond nincs az állattartással, állatlevágással, hogy ők jól elvannak , nem tudják, mi fog velük történni....stb.


Fokozatosan tudatosodott bennem, hogy felelős vagyok azért, hogy rossz dolgok történek velük.

2020. nov. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
82%
#43. Egyes vegánok tényleg ráerőszakolják masokat. Nem tudom mit szólnának, ha valaki rájukparancsolna hogy egyen húst Most azonnal. A kettő ugyanaz, az a különbség, hogy a legtöbben nem akadnak ki, ha egy vegán veszekedni kezd vele. Bezzeg ha nekik szólnának be akkor világvége lenne
2020. nov. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
82%
#47 vagyok. Kerlek negatívan pontozd a válaszom ha egyetértesz velem. Köszi
2020. nov. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
78%
De HOGY erőszakolták rád, 47 ? Ki , hol , mikor, milyen körülmények között parancsolta azt neked, hogy ne egyél húst ? Ez volt a kérdés. A kérdezőtől is kérdezték, csak nem írta le.
2020. nov. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
70%

#49. Velem is megtörtént. Osztálytársam vegán, és amikor elővettem a kolbászt elkezdett okoskodni és követelte hogy tegyem el. Es hogy ne egyek húst. Idézem " Ne merészelj a közelembe állatot enni. Gusztustalan vagy, egyél tofut, meg zöldséget"

#47nek igaza van. Ha én mondtam volna, hoyg vidd innnen azt a gusztustalan tofut, egyél húst mint minden normális ember, akkor mégjobban kiakadt volna, pedig a két eset ugyanaz lett volna


UI Semmi bajom a vegánokkal. Egyenek amit akarnak, de ha nekem legközelebb beszól egy elküldöm az anyjába.

2020. nov. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!