Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi volt az eddigi legostobább...

Mi volt az eddigi legostobább érv, amit hallottál a veganizmussal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nekem a követekező: "Az ember biológiailag azért nem húsevő, mert csak sütve/főzve és fűszerezve tudja megenni a húst. Ha valóban húsevők lennénk, akkor nyersen, mindenféle ízesítés nélkül ennénk, akár a ragadozó állatok." Mire én visszakérdeztem, hogy "Aha, ezek szerint akkor te nyersen, fűszerek nélkül eszed például a krumplit, rizst, céklát, babot, gesztenyét, vagy mondjuk a bulgurt." Persze az illető erre már nem tudott mit válaszolni...


Ti milyen hasonló érveket hallotatok, amit abszolút hülyeségnek gondoltok? Elsősorban olyanokat írjatok, amik a veganizmus MELLETT hangzottak el, de természetesen jöhet az ellentábor is, mindkét oldal véleménye számít!


Viszont ha kérhetem, ne menjünk át trollba és egymás sértegetésére!



2020. nov. 19. 09:23
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
76%

Szia, látom, jól le lettem pontozva :) Nekem szinte minden ismerősöm húsevő, perpillanat én sem vagyok vegán. De ne haragudjatok, számomra ez mindig megmosolyogtató, hogy az emberek úgy állitják be a vegán mozgalmat, hogy őket "kioktatják", beszólnak nekik..s.tb. Mindannyian tudjuk, hogy itt az állatok tartási módja, a velük való bánásmód, a leölésük a probléma, ami ellen a vegánok felszólalnak. Én pl nem sértődnék meg, ha valaki ezt mondaná nekem, mert tudjuk, hogy igy van, évezredek óta ezt tesszük. Őszintén szólva hatalmas képmutatásnak érzem, amikor ezen lovagolnak az emberek, mintha a vegánok nélkül nem lennének tisztáan vele.


Én nem veszem fel, mert tudok a fejükkel gonodlkodni és értem a céljaikat. Nélkülük is tisztában kellene lenni vele, mik mennek a húsiparban, én úgy gondolom. A másik meg az, hogy a bántalmazott állatok (nem feltétlenül mindegyik az, de rengeteg videót találsz a neten arról, hogy milyen sokat bántalmaznak), ezerszer nagyobb fájdalmat szenved el, mint te, amiatt, hogy beszóltak neked. Én fel se venném és fura, hogy felnőtt emberek hogy képesek az igazságot zokon venni.


Ha nem "szól bele" a szokásaidba, hogy küzdjön az állatokért, őszintén ?

2020. nov. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
66%

És nem , nem hiszem el, ha nem haragszol, az , hogy valaki esetleg mondott neked két rossz mondatot (ha egyáltalán igy történt és nem fújod fel) mérlegre téve ahhoz képest, hogy egy borjúnak mondjuk kiégetik a szarvát, ütögetik, elválasztják az anyjától és fiatalon a vágóhidra viszik lefejezni (ez történik ugyebár egy bojrúval) , mérlegre téve a te "hatalmas" problémáidhoz képest SEMMI

.


Mondom, én nem vagoyk vegán, de értelmes felnőtt ember úgy vélem ,be tudja látni, mi a baj az álatokkal való bánásmódunkkal .

2020. nov. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 A kérdező kommentje:

"Ha nem "szól bele" a szokásaidba, hogy küzdjön az állatokért, őszintén?" Kanyarodjunk vissza oda, ahonnan elindult az egész kérdés. Vagyis ahhoz, hogy a vegánok nagy része (legalábbis akikkel nekem volt dolgom ezidáig) úgy "szóltak bele a szokásaimba" (hogy a te szavaiddal éljek), hogy valójában egyetlen meggyőző, normális érvet sem tudtak felhozni a vegánság mellett. És ez itt a baj. Mert okoskodnak, de valójában nincs a szavaik mögött tartalom.


Viszont: ha valaki úgy próbálna meggyőzni, hogy hathatós érvei vannak (nem, az érzelmileg zsaroló, állatkínzásos videók mutogatása nem tartozik ide), és szimplán a szavaival meg tud győzni arról, hogy az ő életmódja miért is jobb... nos akkor se állítanám, hogy azonnal vegán lennék, de igencsak elgondolkodnék rajta, hogy igaza van.


Viszont ilyen érvekkel mindeddig még nem találkoztam, olyanokkal viszont annál inkább, amit én, meg a többiek is írtak.


(Egyébként nem én pontoztalak le, sőt tőlem zöld pipát kaptál. Szeretem a hozzád hasonló embereket ezen az oldalon, akikkel lehet kulturáltan vitázni, és nem csak marhaságokat képesek ideböfögni válasz címén.)

2020. nov. 20. 11:55
 24/55 anonim ***** válasza:
36%

Az állattartás igazi arca :


Sok-sok szenvedő malacka :

https://www.youtube.com/watch?v=TH6o-RUMSq4&t=798s


A vásárlók elől titkolják a szenvedésüket.

2020. nov. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
44%

https://www.youtube.com/watch?v=_c7b2Yp6JU4&t=55s


Ez egy másik.Borzalom. Ahelyett, hogy mentenénk az ártatlano megkinzott állatokat, itt vergődünk azon, hogy a vegán ismerősünk mit szólt be nekünk.

2020. nov. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
44%
Kérdező, ha rákeresel a youtube-on pl. olyan cimszavakra ,hogy pigs boilt alive (disznók élve megfőzve), akkor premier plánban láthatod, ahogy egy sertés a 60 C-os kopóvizben élve összeégve szenved. Ezek mindennaposak a húsiparban, rengeteg lebuktatóvideót találhatsz, hogy milyen szenvedéseken kell végigmenniük az emberi nemtörődömség miatt.És mi ilyen embereknek fizetünk pénzt az ő húsáért. A vegánok elhatározták, hogy nem fizetnek érte és kiállnak az áldozatok jogaiért. Ennél erősebb indok szerintem nincs, kinzásért, bántalmazásért nem szabadna pénzt fizetni.
2020. nov. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim válasza:
45%

A "negatív rezgés" és az összes ezoterikus baromság amivel érvel néhány elmebetegebb fajta.


Bár jó tudni hogy telefon vagyok

2020. nov. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
56%

Az egyik legostobább érv amit a veganizmus ellen hallottam az itt a topikban hangzott el a kérdező részéről: -"Ha én nem csesztetem őket, hogy miért vegánok, akkor igenis elvárom, hogy ők se csesztessenek azért, amiért én meg NEM vagyok az."

Furcsa módon ez egy olyan kommentre érkezett válaszként ahol tökéletesen illusztrálták ennek a logikának az abszurditását.

-"Ez kb olyan, mintha azt várnád el gyermekmolesztálóként vagy kutyaszaporitóként, hogy a média, a gyermekvédelmi aktivisták, a kutyabarátok..stb. ne pofázzanak bele a dolgodba."

2020. nov. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
85%
Az az érdekes, hogy a társadalom mindig is kitaszitotta magáből a vegákat, pedig már az ókori filozófusok közt is volt vega, India lakosságának jelentős része is az hosszú évezredek óta. A 18. században gúnyosan vegzálták azokat , akik felléptek az állatbántalmazás, vegetarianizmus eszméi mellett.Bár manapság van net, oktatás, sokkal felvilágosultabb a világ, az emberek még midig ugyanolyan képmutatóak, mint 200 éve. Én nem a kérdezőn akadtam fenn, hanem azon, hogy akik le merték irni, hogy az állatok az tartás és az ipar feldolgozás során megsérülnek, megbetegszenek, kinhalált halnak, ha nem figyelnek oda a munkások , azok lettek lepontozva. Ez ellen mindenkinek hangosan tüntetnie kéne és kiállni a védelmükért, annak is ,aki húst eszik. Ehelyett azt gúnyolják, aki fel mer hábordoni rajta. Olvastam, hogy a vásárokban 200 éve hangosan vegzálták, csúfolták az állatvédőet, vegákat az emberek, annyire lesz-rták a problémát.
2020. nov. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 Sunshinedoll ***** válasza:
87%
Egy halom jo erv van a vegansag mellett csak vannak akik szerint a logikus erv is hulyeseg...
2020. nov. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!