Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi volt az eddigi legostobább...

Mi volt az eddigi legostobább érv, amit hallottál a veganizmussal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nekem a követekező: "Az ember biológiailag azért nem húsevő, mert csak sütve/főzve és fűszerezve tudja megenni a húst. Ha valóban húsevők lennénk, akkor nyersen, mindenféle ízesítés nélkül ennénk, akár a ragadozó állatok." Mire én visszakérdeztem, hogy "Aha, ezek szerint akkor te nyersen, fűszerek nélkül eszed például a krumplit, rizst, céklát, babot, gesztenyét, vagy mondjuk a bulgurt." Persze az illető erre már nem tudott mit válaszolni...


Ti milyen hasonló érveket hallotatok, amit abszolút hülyeségnek gondoltok? Elsősorban olyanokat írjatok, amik a veganizmus MELLETT hangzottak el, de természetesen jöhet az ellentábor is, mindkét oldal véleménye számít!


Viszont ha kérhetem, ne menjünk át trollba és egymás sértegetésére!



2020. nov. 19. 09:23
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
93%

A fogazat a legrosszabb érv mindkét oldalon:

Húsevők: Az embernek mindenevő fogazata van, ezért szüksége van a húsra.

Vegánok: az embernek nincs húsevő fogazata, ezért növényevő.

2020. nov. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 A kérdező kommentje:

8-as: mondjuk azért kell érvelni, mert az nem igazán meggyőző, amikor egy vegán úgy akar rábeszélni egy mindenevőt is a vegán életmódra, hogy semmiféle ésszerű magyarázatot nem tud felhozni mellette.


Engem már többen is próbáltak "megtéríteni", de eddig senkitől sem hallottam olyan indokot, ami akár csak elgondolkozatott volna.


Szóval szerintem ha egy vegán meg akar győzni valakit, hogy az ő életmódja jobb, akkor ezt támassza alá megfelelő érvekkel is, különben miért hinném el neki? Amiket pedig a többiek írtak eddig, azok tökéletesen példázzák,hogy micsoda agyament hülyeségekkel dobálóznak sokan.


Egyébként én sosem provokálam a vegánokat, hogy "ugyan mondd már meg, miért lettél te vegán", viszont fordítva már előfordult párszor.

2020. nov. 19. 11:11
 13/55 anonim válasza:
83%

Vegánként pár hete ezt kaptam meg:

"Egyszer én is próbáltam vegetáriánus lenni, mert sajnáltam az állatokat, de 3 nap után abbahagytam, mert a testemnek mégiscsak szüksége van a fehérjére."

Nem akartam megmagyarázni, hogy az másban is van, úgyhogy csak rávágtam, hogy akkor az enyémnek úgy tűnik nincs rá szüksége...

2020. nov. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
93%
13 ez jó :D bizony a mindenevő oldalon is vannak 0 biosztudással okoskodók.
2020. nov. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 Sunshinedoll ***** válasza:
93%

Nem hiszem, hogy mások érveléséből gúnyt kéne űzni, mert mindenkinek szíve joga azért és úgy táplálkozni, ahogy. Egy egészségtelenül élő embert se kérdez meg senki, hogy mi az érve a junk food/doháhnyzás, rendszeres ivászat, nulla zöldség-és gyümöcsfogyasztás/zéró testmozgás mellett, mert nyiélván nincs rá pl. tudományosan megalapozott érv, de amúgy meg nem is kell neki, mert az ő dolga, mit miért tesz és másnak ahhoz semmi köze. Csak nekem ura, hogy pont a vegánoknak "kell" minden f-szért érvelni :D


De hogy a kérdésre is válaszoljak:

Én vegán vagyok, és én pl. kicsit cinikusan fogadom azokat a (kicsit ökofasiszta beütésű) vegánokat, akik mindent "természetes" dolgokkal akarnak kúrálni, gyógyítani.

Pl "A vegánság mindenre megoldás, a gyógyszerek semmire se jók sosem, a vakcinák gonoszak" és társai.

Szerintem helyén kell kezelni a dolgokat, mindenkinek személyes döntése, hogy miért lesz vegán/vegetáriánus, már ha az lesz, de ne higgyük azt, hogy majd ez fogja megoldani minden problémánkat. Kipróbálni ki lehet, sőt érdemes is, vegánként én ennek csak örülök, és ha segít, az tök jó, de tudjunk túllépni, ha nem hozza azt az eredményt, amit vártunk.

És amúgy félreértés ne legyen, én nagyon örülök, ha valakinek az egészségügyi problémája ilyen egyszerűen visszafordítható, hogy "átmegy vegánba", nagyon sok ismerősöm vett észre magán poztv változást a hús/tejtermék (vagy mindkettő) elhagyását követően de ne adjuk elő ezt úgy, mintha univerzális, örök érvényű igazság lenne.


Nekem talán ez az egy van, ami nem is az, hogy érvnek hülyeség, hanem inkább az, hogy félrevezető.

A másik táborból sokkal több baromságot hallottam, amúgy.

2020. nov. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 A kérdező kommentje:

15: pont erről írtam, feljebb, hogy a vegánoknak egyáltalán nem "kell" minden esetben érvelniük. De ha már ők provokálják az embert azzal, hogy elítélik a mindenevőket, és próbálják "megtéríteni", akkor igenis legyen a tarsolyában pár hathatós, elfogadható érv.


Ha pedig ez nem megy, akkor inkább maradjanak csendben, és ők se foglalkozzanak azzal, hogy mások pedig szívesen esznek húst.


Az intelligens, normális vegánokkal egyébként semmi bajom, csak azokkal akik ezekkel az ostobaságokkal akarnak vitát generálni. De én sosem kezdeményezek ilyesmit.

2020. nov. 19. 14:12
 17/55 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező, szerintem akkor tudnál gyorsan vegánná válni, ha megnézetnének veled 300 állatkinzásos videót. Pontosabban én azért húzok felé. A veganizmus nem egy étrend, hanem egy állatjogi mozgalom, tehát nem táplálkozástudomány szempontjából kell önmagadat győzködnöd. Illetve elmélyedhetsz a karnizmus ideológiájának tanulmányozásában is, ha közelebb akarsz jutni a veganizmus megértéséhez.


Azzal , hogy azt rod, maradjanak csendben a vegánok és ne foglalkozzanak azzal ,más mit eszik, azért nem tudok semennyire sem egyet érteni (és ezen a ponton látszik is, mennyre nem jutott el még az elmédig a veganizmus mondanivalója, egyébként ezzel az érvvel szokott minden karnivor érvelni, nem véletlen szerintem, hogy te is felhoztad ) , mert a veganizmus lényege az, hogy NE ÁRTS más élőlényeknek, az állatoknak, ergó egy vegán nem élhet kussban élete végéig az állatok kizsákmányolásával kapcsoaltban, nem várható el tőle erkölcsileg, hogy ne szólaljon fel az érdekükben, ezáltal pedig igen, beleszól mások táplálkozási szokásaiba. De nem azért, hogy neked beszóljon, hanem azért, hogy az állatot - aki nem tudja elmondani, mennyit szenved - megvédje. Logikai bukfenc lenne elvárni a vegánoktól, hogy ne szóljanak bele mások dolgába. Bocs, de ez nevetséges. Ez kb olyan, mintha azt várnád el gyermekmolesztálóként vagy kutyaszaporitóként, hogy a média, a gyermekvédelmi aktivisták, a kutyabarátok..stb. ne pofázzanak bele a dolgodba.


Egyébként ha utánanézel a karnizmusnak és végiggondolod, milyen erős befolyásoló hatással van a te és mások életére, mindennapjaira, rá fogsz jönni, hogy ahhoz képest, mennyi reklámot kap a húsimádat, a vegánok felszólalásai elenyésző számúak..

2020. nov. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
44%

Ja. még azt tenném hozzá, hogy nehezen hiszem el, hogy téged már sokan meg akartak volna tériteni, valószinűsitem, hogy ezt erősen túlszinezed, ráadásul ezt az érvet is mindig elmondják valamiért a húsevés mellett érvelők. Nem tudom miért, mert a vegánok szerintem nem nagon akarnak téritgeni, győzködni, sokkal inkább közlik a tényeket - pl. tudatják a nagyközönséggel, hogy mit művel a húsipar az állatokkal.Ez nem térités, hanem tényközlés.


A veganizmus a 21. század eddigi legjobb ideológiája, filozófiája szerintem és a leghumánusabb életmód, amiről az elmúlt évtizedekben hallottam.


Mindezt úgy irtam, hogy én nem vagyok vegán.

2020. nov. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
67%
Nekem a kedvencem az volt mikor azt mondta egyik oszt társam anno hogy azért vega mert a zöldségek kevesebb fájdalmat éreznek, főleg ha éles eszközökkel dolgozzák fel őket... itt mondtam azt, hogy jó, ez sok volt.
2020. nov. 20. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 A kérdező kommentje:

17,18: na szóval: szerinted akkor egy vegánnak joga van ahhoz (sőt mondhatni kötelessége), hogy beleszóljon mások életébe, és kioktassa, hogy micsoda szemétláda, amiért mer állati eredetű ételt fogyasztani.


Viszont ezzel szemben szegény vegánokat békén kell hagyni, hiszen az ő élete, ő dolga, senkinek sincs semmi köze hozzá, hogy ő vegán.


Na szerintem meg itt van a logikai bukfenc. Ha én nem csesztetem őket, hogy miért vegánok, akkor igenis elvárom, hogy ők se csesztessenek azért, amiért én meg NEM vagyok az. Ezért is vélem úgy, hogy a vegánság lassan olyan mint egy szekta. Elvakult, bigott fanatikusok próbálják minden eszközzel megtéríteni a világot.


Nem hiszed el, hogy sokat próbálkoztak már ezzel nálam? Pedig de. Egy jó barátom ugyanis vegán lett, és a fb-nak hála, bekerült egy olyan vegán társaságba, ahol aztán tényleg hithű vegánok vannak. Mivel mostanában sokat lóg velük, ezért jópárszor már nekem is volt hozzájuk szerencsém, és egytől-egyig bepróbálkoztak nálam.

2020. nov. 20. 08:18
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!