Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogyan legyek vegán?

Hogyan legyek vegán?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a húst szinte sosem szerettem, nekem az állaga meg az íze sem tetszik. Nem is ettem vagy 10 éve, kisgyerekkoromba ettem csak húst. A sajtokat, tejet, tojást szeretem, viszont már nem vagyok tini, mégis gyulladt pattanásaim vannak, a székletem sokszor kemény, egészség és etikai dolgok miatt is arra jutottam, hogy elhagynám teljesen az állati eredetű ételeket. Rengeteget olvastam, néztem filmet a vegánság témakörben, mindig is érdekelt de alapból elég szarul kajálok, sok csoki, tejeskávé, pizza sok sajttal, szeretem a rántottát, bundáskenyeret, ja meg mindig szémhidrátot ettem. A problémám az, hogy alapból elég válogatós vagyok, egyoldalúan táplálkoztam mert szerintem mert volt mondjuk 5-6 fajta étel amit így felváltva ettem szóval ez nem túl változatos. Nem annyira vagyok nyitott más ízvilágokra, mert van egy megszokott nekem és kb csak azt fogadom el. Próbálkoztam már 1-1szer vegán sajtokkal, műhúsokkal, tofuval, szójával, mandula-kokusz-zab-rizs tejjel meg egyéb termékekkel viszont semennyire sem ízlettek. Egyszerűen rossz. A műhúsokat sem birom megenni mivel állagra kinézetre dettó úgy néznek ki mint a rendes hús.. szóval, hogyan lehetnék vegán ha egyszerűen nem ízlenek a vegán opciós termékek? Halat peldaul összesen ha 3szor kóstoltan életemben de utálom azt is, büdös nekem nagyon és nem is ízlik szóval a hús és hal nem evésem elsősorban nem etikai dolgok miatt történt. Szóval nem vagyok egy könnyű eset, közel érzem magamhoz a dolgot, kozmetikumokból és háztartasi dolgokból js vegánt használok, de a kaja elég kardinális dolog most. Nyitott vagyok erre az életmódváltásra de az ízekkel hogy barátkozzak meg? Tippek, tanácsok?

2021. jún. 18. 01:17
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
80%
Nem KELL vegánnak lenned. Olyan étrendet alakíts ki amiben megtalálható minden fontosabb ami kell a szervezetednek. Nem kötelező húspótlót enned ha nem akarod. Annyi a lényeg hogy mindent megkapjon a szervezeted az hogy hogy viszed be az csak rajtad múlik
2021. jún. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Szuperek vagytok, koszonom az edukalast a temaban es hogy ilyen segitokeszek vagytok! :) Igen, igazatok van bocsánat, szénhidrát alatt a pékárukra gondoltam. Akkor utánanézek mélyebben ennek a teljesértékű növényi étrendnek. Azt miért irtatok tobben is hogy az ilyen kamu “tej” meg ilyen olyan “”húsok”” egészségtelenek? Gombából, zabbol szoktak ilyen kamu húsokat készíteni. Az nem jó? Nekem sok olyan ismerősöm van aki veszi az alpro termékeket azzal issza a kavejat, azzal főz, kokuszzsirt hasznal, vesz ilyen hamburgereket a lidlben, violife sajtokat, bio boltok is televannak ilyen kolbaszokkal. Azthittem ez egy jó és működőképes dolog. Köszi, ha még erre válaszoltok! :)
2021. jún. 18. 14:51
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Működhet is, nem azzal van itt a gond, de ha valóban téné akarsz étkezni akkor nem megfelelő.

Van egy fb csoport, teljes értékű növényi étrendes, én onnan rengeteget tanultam, feltétlenül lépj be szerintem:)

2021. jún. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

+1 az előző által javasolt csoportnak.


Az a probléma, hogy a sok növényi olaj is egészségtelen. Talán a sertészsírnál kevésbé, de attól még az. De a szóban forgó csoportban szerintem erre is találsz hosszabb választ. A kamu húsok fel vannak dolgozva, nem csak simán a gomba meg a zab van bennük. Akkor jársz a legjobban, ha ezeket simán eszed, természetes formában. Nyilván néha beleférnek ezek a termékek, a húsnál és a sajtnál jobbak, de egy egészséges étrend nem tud ezekre épülni.

2021. jún. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

A vegán/nem vegán témától teljesen függetlenül, a gyulladt pattanásaid lehetnek hormonalapon is, de bármilyen szerved gyulladásos folyamatától is.

Még akár egy gennyzacskótól valamelyik fogad gyökerén, ha nem is fáj a fogad. Az étkezéstől legfeljebb 10%-ban.

2021. jún. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

"Azt miért irtatok tobben is hogy az ilyen kamu “tej” meg ilyen olyan “”húsok”” egészségtelenek? Gombából, zabbol szoktak ilyen kamu húsokat készíteni. Az nem jó?"

Tégy magadnak egy szívességet és olvasd el a cuccok összetevőit! Mindamellett hogy pocsék módon drágák, a többségnek annyira nem szépek az összetevői... Ha te magad megcsinálod (megfőzöd, megsütöd vagy megfejed a rizst) magadnak az jó, ha megtalálod azt a néhány terméket, ami nincs tele tartósítóval, állagjavítóval, ízfokozóval az is. De válogatás nélkül és állandóan nem lehet ezekre támaszkodni, nem egészséges.

Nekem egyébként a csemege és a csípős paprikás Csicseri Bori a nagy kedvenc most.


Én a helyedben úgy kezdeném, hogy kipróbálok minél több zöldséget. Nem egyszer, nem kétszer, hanem többféleképpen, mert a különböző elkészítési módok különböző ízeket hoznak ki ugyanabból a növényből. Sőt, sokszor a fajtaválasztás is rengeteget jelent: más íz, más állag. Gondolj pl egy roppanós, savanykás Granny Smith almára, egy édeskés, porhanyós Starkingra vagy egy mamóka által árult pici vajalmákra. Vagy paprikák közül a tv-re, hegyes erősre, almapaprikara, pfefferonira meg mindenféle fűszerpaprikára és chilire. Szóval kísérletezni kéne.



És elmenni egy bőrgyógyászhoz. Igaza van az előzőnek, könnyen lehet, hogy nem (csak) az étkezésed a baj, el kéne kezdeni felgöngyölíteni a dolgot.

2021. jún. 19. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

A székleted azért kemény mert kevés rostot eszel, ami helytelen táplálkozásra utal, ezt ugye ki is fejtetted. A leírásod alapján kétségeim vannak, hogy neked való a növényi étrend (de meg lehet próbálni, viszont akkor változtatnod kell egypár dolgon). Ugyanis, mint ahogy számos ország dietetikai szakszervezete is kimondta, a HELYESEN összeállított növényi étrend az életkor minden szakaszában egészséges, kisgyermekkortól idős korig, stb stb, ezt gondolom mindannyian hallotuk. Csak arra szeretném felhívni a figyelmet, hogy bár tényleg nagyon nagyon egészségesen lehet csinálni a növényi étrendet, de ez hozzáértést, tudatos tervezést, odafigyelést igényel. Ahogy írtál magadról, és remélem nem bántalak meg, de te nem tűnsz ilyen alkatnak. Igen, egyszerűen hangzik hogy a vegánok gabonákat, hüvelyeseket, olajos magvakat, zöldségeket, gyümölcsöket esznek, de ha junk vegán vagy könnyen elképzelhető hogy rosszabb fizikai állapotban leszel, mint egy vegyes étrenden élő junk foodos valaki... Egész biztosan le leszek pontozva ezért a kijelentésemért :D ez ne tévesszen majd meg, mert ugye a növényi étrend szent és sérthetetlen (mármint a vegánok részéről:D ), de én vegánként szeretném felhívni a figyelmedet arra, hogy ha ilyen a hozzáállásod a kajáláshoz, akkor sürgősen kezdj el informálódni a növényi étrend összeállításáról, és kapd össze magad, próbálj meg szép lassan egyre változatosabban enni!:) Nem lehetetlen egyébként, én is lusta junk vegánként kezdtem. De nagyon sok finom vegán recept van az interneten, ráadásul egy csomót nagyon hamar el lehet készíteni. Ha valami nem ízlik, vagy nem a kedvenced, próbálj másfajta receptet. Például nem szereted a spenót főzeléket, akkor keress egy indiai spenótos receptet, lehet hogy a kedvenced lesz. Én jártam így. Kicsit nyiss, egész biztosan nem bánod meg!


Ajánlom Dr. Michael Greger Hogy ne halj meg könyveit, és a Cronometer alkalmazást.

2021. jún. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom a kommented! :) nem haragszom, elfogadom a kommented latszodik a joindulat es a segitsegnyujtas a reszedrol.

igen, mindenkepp tanulmanyoznom kell a dolgot nem ugranek csak igy bele.

2021. jún. 20. 00:50
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
A 17-es minden szavával egyetértek, próbáld meg, amit javasol.
2021. jún. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

#17

+1

2021. jún. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!