Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogyan legyek vegán?

Hogyan legyek vegán?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a húst szinte sosem szerettem, nekem az állaga meg az íze sem tetszik. Nem is ettem vagy 10 éve, kisgyerekkoromba ettem csak húst. A sajtokat, tejet, tojást szeretem, viszont már nem vagyok tini, mégis gyulladt pattanásaim vannak, a székletem sokszor kemény, egészség és etikai dolgok miatt is arra jutottam, hogy elhagynám teljesen az állati eredetű ételeket. Rengeteget olvastam, néztem filmet a vegánság témakörben, mindig is érdekelt de alapból elég szarul kajálok, sok csoki, tejeskávé, pizza sok sajttal, szeretem a rántottát, bundáskenyeret, ja meg mindig szémhidrátot ettem. A problémám az, hogy alapból elég válogatós vagyok, egyoldalúan táplálkoztam mert szerintem mert volt mondjuk 5-6 fajta étel amit így felváltva ettem szóval ez nem túl változatos. Nem annyira vagyok nyitott más ízvilágokra, mert van egy megszokott nekem és kb csak azt fogadom el. Próbálkoztam már 1-1szer vegán sajtokkal, műhúsokkal, tofuval, szójával, mandula-kokusz-zab-rizs tejjel meg egyéb termékekkel viszont semennyire sem ízlettek. Egyszerűen rossz. A műhúsokat sem birom megenni mivel állagra kinézetre dettó úgy néznek ki mint a rendes hús.. szóval, hogyan lehetnék vegán ha egyszerűen nem ízlenek a vegán opciós termékek? Halat peldaul összesen ha 3szor kóstoltan életemben de utálom azt is, büdös nekem nagyon és nem is ízlik szóval a hús és hal nem evésem elsősorban nem etikai dolgok miatt történt. Szóval nem vagyok egy könnyű eset, közel érzem magamhoz a dolgot, kozmetikumokból és háztartasi dolgokból js vegánt használok, de a kaja elég kardinális dolog most. Nyitott vagyok erre az életmódváltásra de az ízekkel hogy barátkozzak meg? Tippek, tanácsok?

2021. jún. 18. 01:17
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg Dr. GREGER Daily Dozen nevű appját. PPróbáld meg azokat az ételeket enni amiket felsorol.


Sokkal tudatosabb leszel tőle, és ha tényleg mindenből minimális mennyiséget eszel 60-90 gramm, akkor garantáltan nem fogsz éhezni.


Mióta követem a listát sokkal egésszségesebben táplálkozom. Néha még becsúszik egy kis tojás, de aalapvetően növényi étrenden vagyok már jó ideje, és ezt ennek az applikéciónak köszönhetem!


Amit ajánlok még azok az AIP és Whole30 programok amik jó útra térítenek a teljes-éértékűség felé, és nekem DRASZTIKUSAN segítettek a bőröm állapotán.

Általuk rájöttem, hogy ami miatt pattanásaim vannak az az étrendem! Tök mindegy mivel kentem magam semmi nem segített, viszont 3 hét tiszta étkezés után a bőőröm csodálatos lett. Még a menstruációm körül sem voltak pattanásaim.

Egyébként az én trigger-foodjaim: tejtermékek, magas GI-indexű ételek, cukros-édes dolgok. Szóval a tipikus magas zsír és cukor-tartalmú junk food-ok.

Haladj baba lépésekben, és menni fog. A YouTube-on rengeteg infót találsz a TÉNÉ-ről, AIP-ról, Whole30-ről.

2021. jún. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!