Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen vega kajákat szoktatok...

Milyen vega kajákat szoktatok kenyérfélékhez enni vacsorára?

Figyelt kérdés

Imádtam régen azt, amikor összeült a család, kipakoltunk mindent az asztalra, és szépen lassan eszegettünk kenyér mellé sonkát, kolbászt, stb. Na én a kenyeret már lecseréltem extrudált rudakra (vagy minek hívják az abonett szeleteit és társait), de ezzel is imádtam a füstölt disznóságokat. Aztán vega is lettem. Kérdésem az, hogy ti miket szoktatok a hűtőből kipakolni, és kenyérrel enni? Én ezeket:

- rákenni: margarin, humusz, pesto, globus szószok, torma, néha tökmagkrém

- mellé: zöldségek, sajtok (ezeket szeretném idővel elhagyni)


Neked mi a kedvenced?



2022. jan. 6. 22:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/78 anonim ***** válasza:
82%

Padlizsánkrém, zakuszka, lencse pástétom, avokádó krém, különféle olajok (tökmag, lenmag), sok zöldség (általában salátának elkészítve).

Amúgy miért lettél vega, ha szereted a disznóságokat? Mindent lehet enni, csak mértékkel. Nem tudok olyan betegségről, ami miatt teljesen vegába, akár vegánba kéne átmenni.

De ha ragaszkodsz hozzá, létezik növényi kolbász is. Nem rossz, egyszer kóstoltam. De én azért nem eszem húst, mert nem szeretem. Ezért csodálkozom egy kicsit. Vagy talán klímavédelemből?

2022. jan. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/78 A kérdező kommentje:

Igazából a húsevés mellett azon kívül hogy finom, szerintem nincs érv.

Egészségre nem kifejezetten jó, környezetvédelem szempontjából is húsfogyasztás csökkentésére szorul a világ, és az állattenyésztés, húsipar kegyetlenségeit sem tudom tovább a szőnyeg alá söpörni, ahogy ezt a világ teszi.

2022. jan. 6. 22:42
 3/78 A kérdező kommentje:
De egyébként köszi a válaszod :) lencse pástétom pl. kapható multiknál?
2022. jan. 6. 22:43
 4/78 anonim ***** válasza:
54%

Azért vannak olyan vitaminok, ásványi anyagok, amik a húsban találhatóak. Vagy a tejtermék nélkül nehéz elegendő kalciumhoz jutni. Talán a B12 vitamin az egyetlen, amit nem lehet növényi eredetű élelmiszerből bevinni, de a többi miatt is nagyon oda kell figyelni a megfelelő étel társításra és a változatosságra.

Lencsepástétomot régen vettem egy bioboltban. Inkább házilag szeretnék készíteni, ha lesz időm meg egy új botmixerem, és találok jó receptet.

Még eszembe jutott az olíva bogyó, és a 100%-os mag krémek is finomak (mogyoróvaj, mandula krém stb.), de ezek édesek. DM-ben szoktam venni, reggelire eszem lekvárral néha.

2022. jan. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/78 anonim ***** válasza:
18%
4. Én most társalgok egy vegánnal, aki nem érti hogy 2022 miért eszünk még húst, hiszen semmi szükség rá.
2022. jan. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/78 anonim ***** válasza:
5%
Illetve én is.
2022. jan. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/78 anonim ***** válasza:
96%
Gombás melegszendvics?
2022. jan. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/78 anonim ***** válasza:
100%
Paprika, paradicsom, lila hagyma
2022. jan. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/78 anonim ***** válasza:
22%
Tatarbifsztek!!! :))) Vegul is a marha novenyevo :DDD
2022. jan. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/78 anonim ***** válasza:
19%
9. A nyers marhahúst, egye meg, aki kitalálta ezt az ételt. Én maradnék a marhapörköltnél.
2022. jan. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!