Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen vega kajákat szoktatok...

Milyen vega kajákat szoktatok kenyérfélékhez enni vacsorára?

Figyelt kérdés

Imádtam régen azt, amikor összeült a család, kipakoltunk mindent az asztalra, és szépen lassan eszegettünk kenyér mellé sonkát, kolbászt, stb. Na én a kenyeret már lecseréltem extrudált rudakra (vagy minek hívják az abonett szeleteit és társait), de ezzel is imádtam a füstölt disznóságokat. Aztán vega is lettem. Kérdésem az, hogy ti miket szoktatok a hűtőből kipakolni, és kenyérrel enni? Én ezeket:

- rákenni: margarin, humusz, pesto, globus szószok, torma, néha tökmagkrém

- mellé: zöldségek, sajtok (ezeket szeretném idővel elhagyni)


Neked mi a kedvenced?



2022. jan. 6. 22:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/78 anonim ***** válasza:
100%
Humusz? Ajvár?
2022. jan. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/78 anonim ***** válasza:
11%

Tojást, halat.


"Vega" - az mit jelent nálad?

2022. jan. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/78 anonim ***** válasza:
85%
12. Vega=Vegetáriánus. Aki teljesen tartózkodik az állati eredetű élelmiszerektől, az a VEGÁN.
2022. jan. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/78 anonim ***** válasza:
64%

#4

A B12 vitamint a talajban és a vízben lévő baktériumok termelik, nem a húsban terem. Mesterségesen adják hozzá, ugyanúgy ahogy a vegánok tablettával pótolják.

Nézzük meg néhány élelmiszer tápanyag tartalmát:

Tej: 120 mg

Földimogyoró: 225 mg

Szezámmag: 740 mg

Narancs: 50 mg

Brokkoki: 113 mg

Gomba: 220 mg

Fehérbab: 105 mg


Nem úgy tűnik, mintha a tej lenne a kalcium források csúcsa. :)


#5

Azt is tedd hozzá, hogy nem először és mindig kudarcot vallasz. :)

Akit érdekel, erről van szó:

https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__vegetarianizmu..

2022. jan. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/78 anonim ***** válasza:
68%
#14 akkor egyél napi 10 deka szezámmagot. Vagy háromnegyed kiló brokkolit. A gomba meg elég nehezen emészthető, a hasznos anyagokhoz se igazán fér hozzá a szervezet. Nem mondtam, hogy lehetetlen tejtermékek nélkül elég kalciumot bevinni, csak azt, hogy nehéz. És nem a tej a legjobb kalcium forrás, hanem a sajtok, amik akár több, mint 1000 mg-ot tartalmaznak, és simán meg lehet enni belőle egy nap 10 dekát. Ha más kalcium forrás is van az étrendben, akkor kevesebb is elég természetesen.
2022. jan. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/78 anonim ***** válasza:
75%
15. "A számból vetted ki a szót"
2022. jan. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/78 anonim ***** válasza:
82%
Másik probléma, hogy a tejtermékek magas foszfor tartalma miatt jóval kevesebb kalcium hasznosul, mint a növényi forrásoknál. Így nem olyan egyszerű, hogy csak megnézzük, hogy miben mennyi a kalcium. Nem fogsz olyan klinikai esetet találni, hogy a vegánoknak problémájuk van a kalcium bevitellel, ez egy mítosz.
2022. jan. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/78 anonim ***** válasza:
19%
17. A foszforra épp oly szükségünk van mint a kalciumra. Tehát helyesbítek, nem csak a kalcium bevitel miatt fontosak a tejtermékek.
2022. jan. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/78 anonim ***** válasza:
24%
Szükség van valamennyi foszforra, csak nem annyira, mint ami a tehén tejben van. Kb 2x annyi, mint az anyatejben. A foszfor többletet pedig úgy tudja semlegesíteni a szervezet, hogy kalciumot használ. Szóval a tej valójában éppenhogy gyengíti a csontokat. Ezért van az, hogy országos statisztikákban a tejfogyasztás mértéke és a csontritkulás, törések száma egyenes arányosságban van.
2022. jan. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/78 anonim ***** válasza:
90%
19. Azt senki sem állította hogy a nyers tejet kell literszámra inni.
2022. jan. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!