Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen vega kajákat szoktatok...

Milyen vega kajákat szoktatok kenyérfélékhez enni vacsorára?

Figyelt kérdés

Imádtam régen azt, amikor összeült a család, kipakoltunk mindent az asztalra, és szépen lassan eszegettünk kenyér mellé sonkát, kolbászt, stb. Na én a kenyeret már lecseréltem extrudált rudakra (vagy minek hívják az abonett szeleteit és társait), de ezzel is imádtam a füstölt disznóságokat. Aztán vega is lettem. Kérdésem az, hogy ti miket szoktatok a hűtőből kipakolni, és kenyérrel enni? Én ezeket:

- rákenni: margarin, humusz, pesto, globus szószok, torma, néha tökmagkrém

- mellé: zöldségek, sajtok (ezeket szeretném idővel elhagyni)


Neked mi a kedvenced?



2022. jan. 6. 22:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/78 A kérdező kommentje:

64:

"63. Egy megszokás nem feltétlenül jelent rosszat. Te is csak azért nem eszel állati eredetű termékeket, mert számodra valamiért nem jó. Ennyi!"


Nem, nagyon nem. Azért nem eszem, mert nem tartom elfogadhatónak hogy 80 milliárd állat hal meg évente a húsa miatt. Szóval nem azért vagyok vega, mert annyira jó dolognak tartom hogy nem eszek húst, hanem mert nem fogadom el azt hogy évtizedek ót aa szőnyeg alá söpörjük ezt az egészet, és próbáljuk úgy felfogni a világot, hogy az állat nem érez, meg nem szenved. Eddig én is valahogy megnyugtattam magam, de rájöttem hogy beteg világban élünk. És a többi állati terméket is el fogom hagyni, de ha csak annyi lenne, hogy egészségesebb legyek, akkor nem tenném.

2022. jan. 14. 13:52
 72/78 A kérdező kommentje:
És ezért is utálom azt hogy "nem baj ha vega/vegán vagy, csak ne erőltesd rám" meg "miért kell másokra erőltetni ezt"... hát ezért.
2022. jan. 14. 13:53
 73/78 anonim ***** válasza:
70. Pardon, az "anti" szó valahogy elkerülte a figyelmem. De az alkoholfogyaztás sem jelent feltétlenül alkoholizmust, csak a feléje vezető utat. Aztán vagy megáll egy kissebb menyiségnél, vagy nem!
2022. jan. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/78 anonim ***** válasza:
0%

"És ezért is utálom azt hogy "nem baj ha vega/vegán vagy, csak ne erőltesd rám" meg "miért kell másokra erőltetni ezt"... hát ezért."


Oké, valóban túl sok haszonállat pusztul el feleslegesen, de megint csak azt gondolom hogy ez nem feltétlenül a fogyasztó hibája. Hiszen mi is sokszor mérgelődünk hogy nem kapunk minőséget a pénzünkért. De ez úgyan így van a vegáánoknál, ha véletlenül fonnyadt zöltséget kapnak.

2022. jan. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/78 A kérdező kommentje:

Mégis akkor kinek a hibája lenne az, hogy ennyi állat pusztul el, ha nem a fogyasztóé? Ha nem venné meg, akkor is leölnének ennyit?


Kereslet, kínálat. Amíg van kereslet, lesz kínálat.

2022. jan. 14. 14:32
 76/78 A kérdező kommentje:
Ja látom te a feleslegességre értetted... ugyanaz. Járuléka a húsfogyasztásnak, nem lehetne anélkül megoldani.
2022. jan. 14. 14:38
 77/78 anonim ***** válasza:
100%

"Kereslet, kínálat. Amíg van kereslet, lesz kínálat."


pont ez a gond hogy sokkal nagyobb a kínálat mint amekkorát a kereslet indokolna. Egy vegánnak ez biztosan új, de a paraszti világban sem öltek le több álatot, mint amennyi fedezte az éves élelnmiszerkészletük egy részét. Ma me már jóval többet. Én meg menén neked kockáztatni, hogy a 80 millárd haszoállat felének sem kellene elpusztulni, ha a húsipar nem lenne annyira profitorientált, mint amennyire az. Úgyhogy. Nem, nem csak a vásárlókon múllik, mert a vásárló beéri kevesebbel is.

2022. jan. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/78 anonim ***** válasza:

"Ja látom te a feleslegességre értetted... ugyanaz. Járuléka a húsfogyasztásnak, nem lehetne anélkül megoldani."


Miért ne lehetne, hiszen a legtöbb része fogyaszható.

2022. jan. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!