Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért lesz vegetariánus valaki?

Miért lesz vegetariánus valaki?

Figyelt kérdés
Komolyan érdekel, ez honnan jön? vallás, vagy babona, vagy "ne öljük le szegény kis állatot"?
2011. dec. 9. 19:07
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:
na pont az ilyenektől kell hánynom. Tudod ki a gyilkos? Inkább nem is mondom, mert még bunkó is leszek. Ennyi erővel akkor te meg hülye vagy mert nem úgy vélekedsz mint én
2012. febr. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 A kérdező kommentje:
#50, az undorítóságot nem arra mondtuk, hogy undorító meggyilkoni egy állatot, hanem arra, amit pár húsgyárban művelnek, meg ami néhány párizsiban van. egy szelet nyers hús, melyet magam sütök meg....annál nincs is jobb!
2012. febr. 1. 17:49
 53/67 anonim ***** válasza:
44%
Engem mindennek elmondanak közben meg pár egyszerű kérdésre sem bírnak válaszolni....ennyit erről a nagy igazság kultuszról amit ezek mondanak magukról h. mekkora királyok...valami eszméletlen h. milyen propaganda uralkodik itt...
2012. febr. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 anonim válasza:
12:54 : na mond ki a gyilkos? Én nem hülyézlek le, csak leírtam mi a tény: ha eszed, akkor igenis "bűnrészes" vagy...ha nem ennék az állatokat nem gyilkolnák le őket. Azt hiszem logikus!
2012. febr. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 anonim válasza:
halascsávó, na mond mire kéne válaszolni?
2012. febr. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 anonim ***** válasza:

Nem. Nem hülyézel le. Sokkal súlyosabb dolgokkal dobálózol minden féle alap nélkül. Miért is? Mert nem a te véleményedet pártolom és igenis eszek húst? Annyira primitív vagy h észérveket nem is tudsz felhozni (amitől ugyan meg nem térnék de nem is húznál fel) hanem össze vissza szitkozódsz és olyan szavakkal (gyilkos, bűnrészes... stb)illetsz amiknek semmi köze nincs a dologhoz. Ha a világon a legnagyobb bűn a húsevés lenne, egy boldog világban élhetnénk.

Én azt próbáltam (most már tudom, hiába) az (ostoba) fejedbe verni h nem kéne ilyen szavakkal megítélni és megsérteni másokat csak mert más nézeteket vallanak. Ez olyan (azt már nem mondom h mintha én téged lehülyéznélek, mert nem érted meg) mintha én (ateista) azt mondanám egy hívőnek hogy ostoba birka, mert nem úgy gondolkozik mint én. Ezt bunkóságnak hívják. Én érdekes mód mindenki (fekete, fehér, ateista, buthista, anarchista, vega) mellett tudok úgy élni, és akár beszélgetni velük, hogy bármilyen megvető szóval illetném a nézeteiket.( Kivéve persze ha a ő elkezd a nézeteim miatt leszólni és próbál minden áron megtéríteni. ez kihoz a sodromból)

Ez a világ ilyen. Mindenki más és ha valaki ezt nem tudja felfogni, megérteni és tolerálni az szánni való.

2012. febr. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim ***** válasza:
Arra kéne válaszolni h. minek mondod h. növényevő vagy mikor megeszed a tojást meg a tejet meg minek jössz azzal h. a csóró országokban okosak az emberek amiért kényszerből növényt esznek meg miért mondod h. összevissza beszélek meg miért sértegestz amikor én csak beszélgetni akartam veled és kérdezgetni semmi mást de persze kib@szott nagy f@szkalap vagyok amiért kétségbe merem vonni az érveidet....torkig vagyok már azzal a süket dumával amit löksz aztakarod elhitetni mindenkivel h. te vagy itt az istenkirály és mindenki összevissza beszél de te aztán tudsz mindent...jobblenne ha kicsit állítanál magadon és végre normálisan képes lennél válaszolni akár a másik kérdésnél is vagy itt is...
2012. febr. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:
100%

"miért mondod h növényevő vagy mikor megeszed a tojást meg a tejet"

Azt mondtam, hogy közelebb állunk a növényevőhöz, mint a ragadozókhoz; felsoroltam miért (pl.: a húst rendesen meg sem tudjuk emészteni, káros, stb.), valamint azt, hogy pl. Darwin szerint az ember növényevő.


"meg minek jössz azzal h. a csóró országokban okosak az emberek"

Mindenhol vannak okos és hülye emberek (lásd: te az utóbbi kategória vagy, annak ellenére, hogy a húsevéstől állítólag jól kifejelődött az "agyad"), csak egy példa volt, hogy így is lehet élni.


"amiért kényszerből növényt esznek"

nem kényszerből esznek növényt, hanem vallási valamint életfilozófiai megfontolásból! NAGY különbség van aközött a hazugság között, amit te állítasz, és az igazság között. NEM azért nem esznek húst, mert nem TUDNAK, hanem mert nem AKARNAK, mert BŰNNEK tartják. Felfogtad végre?



"meg miért mondod h. összevissza beszélek meg miért sértegestz amikor én csak beszélgetni akartam veled és kérdezgetni semmi mást"

1. Te idejöttél egy vegetáriánus topicba (a másik kérdéshez) értelmetlen dolgokat írogatni, amik teljesebb irrelevánsak a kérdéshez kapcsolódóan.

2. Nem kérdeztél, hanem TROLLKODTÁL, ontottad magadból a hülyeséget, és a saját meglátásodat, amit, mint már említettem, SENKI de senki nem kérdezett egy VEGETÁRIÁUS topicban.

3. Mindezt ízléstelen, gyerekes módon tetted, nem egy kulturált vitaindító módjára! Azt hiszem, hogy a helyesírási hibákkal teli, fröcsögő, kötekedő soraidra nem csoda, ha az a reakcióm, hogy igen, egy f@szakalap vagy (a rengeteg válasz és észérv mellett, amit felhoztam), és ráadásul az írásképed alapján nagyon kétlem, hogy 18 éves, vagy ha igen, hát add át mély részvétemet a magyar nyelvtan tanárodnak.


"torkig vagyok már azzal a süket dumával amit löksz aztakarod elhitetni mindenkivel h. te vagy itt az istenkirály"

Látod, az érzés kölcsönös!


"jobblenne ha kicsit állítanál magadon és végre normálisan képes lennél válaszolni akár a másik kérdésnél is vagy itt is..."


Akkor most nézz magadba, és húzz innét a francba, mert már 60x megválaszoltam minden kérdésed, egyik válaszom sem voltál képes megcáfolni, csak undorító fröcsögéseket írni rá. Ezek után nem hiszem, hogy bármi jogod van választ követelni, főleg nem ilyen ocsmány módon. Nőj már fel!

2012. febr. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim ***** válasza:

"Ha a világon a legnagyobb bűn a húsevés lenne, egy boldog világban élhetnénk. "


Pedig szerintem valahol ez a világon a legnagyobb bűn; az, hogy naponta élőlények százezreit gyilkoljuk meg lelkiismeret-furdalás nélkül, sőt, ti szinte büszkék vagytok rá. Holott lehet erkölcsileg tisztán, gyilkosság nélkül élni, és ráadásul egészségesen! A világ egy sokkal szebb hely lenne, ha a mészárszékek eltűnnének, mert amíg képesek vagyunk más élőlényeket hideg vérrel elpusztítani, nem várhatjuk, hogy bármilyen más gyűlölet megszűnjön a világban. Minden nap gyűlöletet, rettegést, fájdalmat és halált esztek, és fel sem fogjátok. Ez tragikus, akár egyetértesz, akár nem. És ez nem támadás, nem érv, hanem TÉNY.

2012. febr. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 A kérdező kommentje:

"Azt mondtam, hogy közelebb állunk a növényevőhöz, mint a ragadozókhoz; felsoroltam miért (pl.: a húst rendesen meg sem tudjuk emészteni, káros, stb.), valamint azt, hogy pl. Darwin szerint az ember növényevő. "

ezt már kifejtettem fentebb, hogy megítélésem szerint butaság. legalapvetőbb bizonyíték a fogazat. gumós zápfogad van? igen, tehát mindenevő vagy. ha növényevő lennél, akkor redős lenne, esetleg többrétű gyomrod lenne mint a marháknak, stb.


"Pedig szerintem valahol ez a világon a legnagyobb bűn; az, hogy naponta élőlények százezreit gyilkoljuk meg lelkiismeret-furdalás nélkül, sőt, ti szinte büszkék vagytok rá. Holott lehet erkölcsileg tisztán, gyilkosság nélkül élni, és ráadásul egészségesen! A világ egy sokkal szebb hely lenne, ha a mészárszékek eltűnnének, mert amíg képesek vagyunk más élőlényeket hideg vérrel elpusztítani, nem várhatjuk, hogy bármilyen más gyűlölet megszűnjön a világban. Minden nap gyűlöletet, rettegést, fájdalmat és halált esztek, és fel sem fogjátok. Ez tragikus, akár egyetértesz, akár nem. És ez nem támadás, nem érv, hanem TÉNY"


ez meg egy kicsit azért túl van pörgetve szerintem. gondolj bele, a Föld történetében az erősebb, gyorsabb, rátermettebb mindig is elfogyasztotta a táplálékláncban alatta állót, ez teljesen természetes dolog, így működik az evolúció. ma az ember áll a tápláléklánc csúcsán, mert eddigi ismeretein szerint mi rendelkezünk a legfejlettebb aggyal, ezért képesek vagyunk bármilyen más lényen "uralkodni".

éppen azért nem gondolok bele abba, hogy gyilkosság egy állatot leölni, mert nagyságrendekkel az én intelligenciaszintem alatt áll, persze nem tudjuk, vannak-e érzései egy csirkének, de mind1. mondd, kedves kommentelő, hol húznád meg a határt gyilkosság, és nem gyilkosság közt? ha te agyonütsz egy legyet, akkor az gyilkosság?


az lehet, hogy embertelen, ahogy bánnak az állatokkal (1nm-s ketrecben 5 tyúk, vagy nem tudom), de többek közt ezért is harcol pár szervezet (akiket mélységesen megvetek-lsd: 4mancs/libatömési akció Magyarországon), hogy ez normalizálódjon. szerintem nem bűn levágni azt az állatot, amit a húsáért tenyésztek. csak lehet ezt emberségesen is csinálni, pl elektrosokk.

2012. febr. 5. 18:44
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!