Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért lesz vegetariánus valaki?

Miért lesz vegetariánus valaki?

Figyelt kérdés
Komolyan érdekel, ez honnan jön? vallás, vagy babona, vagy "ne öljük le szegény kis állatot"?
2011. dec. 9. 19:07
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 anonim ***** válasza:
26%
20.43, az eszedért téged sem lopnak el. egyrészt a vegetáriánus és a vegán az két külön dolog, utóbbi nem eszik tejterméket, és tojást se. a vegetáriánus igen. kettő, ahhoz nem kell megölni az állatot, te nagyon okos. attól nem lesz neki semmi baja, hogy a tejét megissza valaki.
2011. dec. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/67 anonim ***** válasza:
0%

21:03-as... A te eszedért sem fognak ellopni, attól hogy nem tudod értelmezni a mondandómat, az a te szegénységi bizonyítványod.


Az meg, hogy milyen különbség van a vegetáriánusok között, hidd el hogy magasról lesz*rom, mert az legelső válaszolót idézve: Nem eszik húst, de bőr cipőben jár...

2011. dec. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 doboszoli ***** válasza:

-meggyőződésből.(legyen az ő baja)

-divatból.(a Gizi is vega..)

-nem szereti a húst.(ízlés, ami nem lehet vitatéma)

2011. dec. 10. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 A kérdező kommentje:
érdekes, érdekes dolgok ezek. azért köszönöm mindenkinek. mikor először hallottam rádióban, a vegetariánus szót, megkérdeztem a szüleimet, hogy mi az, ők azt mondták: olyan ember, aki nem eszik húst. a reakcióm "az valami betegség?" voltam vagy 4 éves, de ez a mondtat tükrözi a viszonyomat a hússal:D szóval nem igazán hinném, hogy egy húsipari látogatástól vega lennék. ha meg zavarna az, hogy mit raknak felvágottba, vennék nyers húst, és megsütém angolosan véresre, nincs is annál jobb. amúgy nem hiszem hogy mindenféle szójabasszal lehet pótolni a húsban lévő tápanyagokat. aki meg semmi állati eredetűt nem eszik, (nuku tej, tojás....) az nem tudom hogy van még életben, honnan szerez fehérjét (biztos jöttök majd itt a növényi fehérjékkel...).
2011. dec. 10. 08:28
 15/67 anonim ***** válasza:
50%

Én ezeket az indokokat hallottam eddig:

1. Nem szereti a húst.

2. Egészségügyi szempontból tart vegetáriánus étrendet.

3. Tudja, látja, hogyan készülnek az egyes húskészítmények, és megundorodott még a hústól is.

4. Gondolja, hogy tudja, hogy milyen brutális és embertelen körülmények között tartják a vágni való állatokat. (Sok vega propaganda filmekből merít, ami állítólagos amcsi vagy európai gyárakban az állatok szabályos megkínzását rögzíti.)

5. Szereti az állatokat, gyűlöli, hogy megölik őket, és úgy gondolja, hogy a vegetáriánus életmóddal hozzájárul, hogy kevesebb állatot öljenek meg húsipari szinten.

6. Meg van győződve hamis bizonyítékok alapján, hogy az ember növényevő, nem mindenevő, így a húsevést, mint a világ vezetői, meg mittudomén milyen gonosz befolyásolásának tartja, ami el akarja az emberiséggel hitetni, hogy húst is kell fogyasztani, pedig emészthetetlen, rákot, daganatokat, szív-, és érrendszeri betegségeket, köszvényt, stb. okoz a húsfogyasztás, és rövidebb életet, mint a tiszta növényi táplálkozás.

7. Vallási okokból. Vannak vallások, akik a „Ne őlj!” bibliai parancsot globálisan értelmezik, tehát az állatokra is. A példálózások keresztjében az is szerepel, hogy kezdetben isten csak a növények magjait és terméseit adta Ádám és Éva táplálékául, az özönvíz után vált megengedővé a húsevés kapcsán is. Azt mondják – nem tudom mi igaz belőle – hogy ezt követően is lelkiismereti kérdés a húsevés, illetve nem mentesül a bűnei alól az, aki még az engedmény hatására is fogyaszt húst.


Amúgy én tudom mit darálnak bele a szalámiba. Tudom hogy készülnek az egyes termékek, amit elfogyasztok. És bármilyen szörnyű is a gondolat, hidegen hagy. Bánom is én, finom, megeszem. :) Az ismerősöm dolgozott vágósertésekkel, vágásnál is. Nem olyan brutális, kegyetlen, lélekszaggató az, mint a propagandavideók sugallják. Főleg mivel ezek a videók butaságokat is összehordanak.


De tény, hogy ami a videókban van, szörnyű. De itt Magyarországon szigorú Uniós szabályok szerint tartják az állatokat, nem koszban, mocsokban, betegségben, állatkínzók között, amit a videók sugallnak. Az is tény, hogy én ha el is jutnék olyan helyre, ahol látom az állatok leölését és tartási körülményeiket sem lennék vega. Elég egyszerű okból.

1. Nem szeretem a növényeket. Nem ízlenek.

2. Nincs szívem, én kaját látok a tenyészállatokban, ételt, ami majd a tányéromon gőzölög, és nem a tányéromon gőzölgő húsban látom az egykor mozgó állatot. (Utóbbit kipróbáltam az utóbbi két húsevésem alkalmával, de akkor sem esett meg aszívem a témában, szóval én maradok húsfogyasztó.) Persze az is hozzájárul az álláspontomhoz, hogy én már egész fiatal koromtól otthon vágtam a szárnyasokat, segédkeztem a disznóvágásokkor.

2011. dec. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 anonim ***** válasza:

[link]


Am sztem ez ien városi betegség. Aki falun nott fel minimum egy csirke vágást látott. És akkor is megette a húst

2011. dec. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/67 anonim ***** válasza:
marhaság. én hatévesen azt mondtam, hogy nem kell, mert utáltam. 81-ben voltam hat éves, soha, senkitől nem hallottam erről, hogy egyáltalán létezik olyan, hogy vegetáriánus. nem láttam állat leölését, nem gondoltam bele semmibe. egyszerűen nem bírtam megenni.
2011. dec. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 A kérdező kommentje:
nagyfaterom eszik húst de szárnyast nem. ha nem mondod el neki mi az, akkor is valahogy megérzi, hogy az szárnyas, és nem bírja megenni, neki is gyerekkorában alakult ki, ez számomra az egyetlen elfogadható magyarázat, hogy valaki nem szereti a húst, talán ez valami genetikus dolog? a többi vegát butának tartom. sorry. BP-i vagyok, de láttam már állatgyilkolásokat rokonknál, de nem hatott meg. volt, amikor sajnáltam az állatot, de egy pillanatra sem futott át az agyamon, hogy nem eszem meg:D
2011. dec. 10. 17:58
 19/67 anonim ***** válasza:
88%
a tesómnál nem volt ilyen gyerekkorában. mégis vegetáriánus lett, olyan 13 éves korától. most 34. és azt mondja, hogy egyáltalán nem hiányzik neki a hús, pedig imádta. azt mondja, azért nem hiányzik neki, mert sokkal jobb kajákat eszik...
2011. dec. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/67 anonim ***** válasza:
83%

Én is eszek húst.

Szerintem nem az lenne a megoldás, hogy "jaj, most azért nem eszek húst, hogy a cukimuki állatokat ne öljék meg", hanem, hogy normális körülmények között tartsák őket, és megérdemlik a kegyetlenkedéstől mentes halált.

Egyébként, valaki írta, hogy "attól nem pusztul el az állat, ha a tejét megissza valaki". Igen, de arra gondoltál már, hogy gyakorlatilag egy nagyüzemi tehenészetben a tehenek életkora max 6-7 év. Egy falusi házban egy tehén több, mint 20 évig is elél. A különbség köszönhető a kizsákmányolásnak, a sok vemhességnek stb.

Vagy pl egy tyúkot, hogy tojás legyen 2 A4-es rajzlapnak megfelelő helyen tartják... Milyen élet lehet ez?

És arról nem is beszélve, hogy gyakorlatilag mennyi mindent eldobnak az emberek... Ha nem dobálnánk ki a kaját, nyersanyagot, feleennyi állatnak nem kellene szenvednie!

2011. dec. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!