Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Válaszolnátok néhány kérdésre...

Válaszolnátok néhány kérdésre egy egyetemistának, akinek tanulmányt kell írnia?

Figyelt kérdés

Én a pszichológián vagyok és második félévre írni kell egy tanulmányt azzal a címmel, hogy "Az emberek közötti apró széthúzó erők" Ennek a tanulmánynak azt az alcímet választottam,hogy" Ő eszik húst- ő nem eszik"

Nos, én azért választottam ezt a témát, mert mint lehet látni egy alapvető életmód és gondolkodásmódbeli különbség erőteljes passzív agressziót képes kiváltani és ezzel taszít el embert és embert egymástól. Pedig milyen kicsinyke dolognak tűnik... ő eszik húst, ő nem eszik (ugye innen jön a cím is).

Nagyon belelendültem a témába és mivel, a bölcsészkaron vagyunk,ami tele van mindenféle életművésszel, hippivel, kalandorral, íróval ,költővel stb. akiknek legnagyobb részük vegetáriánus, megértettem, hogy a húsmentes életmód mögött egy szilárd és meg kell vallani példamutató erkölcsi háttér áll. Sőt! a vegetáriánusok között felfedezhető pszichológiai és fizikai egyezés is igencsak érdekes téma. Eddig az évfolyamomban és a környezetemben 100 vegetáriánust kérdeztem és figyeltem meg és eddig is érdekes adatokra tettem szert, írok példákat:

100 vegetáriánusból...

- 98 domináló jobb agyféltekés

- 97 kitűnő művészi tehetséggel van megáldva, főleg a színjátszás, írás és a fényképészet területén . A legsokkolóbb,hogy 100-ból 81(!) szép énekhanggal büszkélkedhet.

- 99 a Helen Fisher által felépített séma szerint elsődlegesen vagy másodlagosan a Tárgyaló típusba tartozik.

- A 74 vegetáriánus nőből 72 az átlagnál több ösztrogént kapott magzati korában, ezért jellemző külsejükre a nagy szem és a homokóra alkat.

- 82 extravagáns, különleges, nem hétköznapi stílusú ember.(tetoválás, hippi-art-vintage stílus, stb.)

- A 26 vegetáriánus férfi közül 17-nek raszta haja van.

- 86 boldognak tartja magát

- 97 sokkal több és érzékenyebb fájdalom receptorral rendelkezik,mint a húsevők. Ez azt jelenti, hogyha látják hogy valakinek rávágnak a ujjára egy kalapáccsal szinte ők is "érzik" a fájdalmat. Ezért...

- 99 nem volt hajlandó agyonnyomni a hangyát,amit eléjük raktam még külön kérésre és nógatásra sem.

- 81 a Helen Fisher által kidolgozott séma alapján elsődlegesen vagy másodlagosan a Felfedező típusba sorolható, azaz 81 vegetáriánusnak magasabb a dopamin szintje az átlagnál ->

- 81 imád utazni, keresi az új és ismeretlen helyzeteket, emellett mozgékony,sportos,bulizós, optimista és vidám alaptermészetű.

- 95 kamaszkorában lett vegetáriánus, 2 születése óta és 3 felnőtt korában.

- 59 INFJ - azaz 59 saját problémájaként éli meg a globális vagy társadalmi gondokat

- 48 undorodik a hús szagától, 70 képtelen lenne arra hogy megérintse a nyers húst, 11 nem tudna együtt élni egy nem vegetáriánussal

- 76 érzelmileg nem stabil, 68-nak van valamilyen káros szokása (cigi, pia, weed)

- 87 rendszeresen sportol

- 47 rendelkezik valamilyen érdekes hobbival

- 93 keresztény, közülük 2 hívő van . 93-ból 79 viszont hisz a reinkarnációban, a Sorsban, 82 gyűlöli az egyházat

- 2 ateista

- 5 hindu, buddha hivatalosan is!

- 96 koránál érettebb és bölcsebb

- 41 diszkalkuáliás

- 78 introvertáltak, 22 extrovertált

- A vegetáriánus nők átlagmagassága 169 cm, a férfiaké 184 cm

- 12-nek alacsony a vérnyomása, 1-nek magas , és 87-nek teljesen normális

- Nincs túlsúlyok közöttük(!)

És a végére... 100-ból 100 nagyon jó ember és örülök ,hogy megismertem őket!


Ha végigolvastad akkor látod,hogy sok érdekesség van... és még többre szeretnék fényt deríteni és kérlek segítsetek!

Ez a teszt igen érdekes és hasznos ,kérlek töltsétek ki és írjátok le az eredményt! Sok esetben szükség van helyreigazításra ,mert félreérthető néhány tény és tulajdonság.

[link]


Kérnék egy kort, egy súlyt, egy magasságot, életcélt, példaképet és hogy vega vagy esetleg húsevő vagy,de bármilyen más adatnak is örülök :)


Köszönöm szépen!



2011. dec. 29. 17:48
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/117 anonim ***** válasza:

Van már anyag-info a tanulmányhoz... :) Mire nem jó a gyakorikérdések oldal ... :)


Készen van már? :)) És mikor lesz eredmény? :)))


Strega

2012. jan. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/117 Cass90 ***** válasza:
100%

"Ha valaki a húsevést tudományos magyarázatokkal támasztja alá, akkor mit szól a híres vegetáriánus felfedező: Darwin, azon elméletéhez ,amely szerint ez ember növényevő?"

Darwint elismerem, de ez, egy elmélet. Nem tudományosan bizonyított, megdönthetetlen érv. Mint mondtam: én a mérsékelt húsfogyasztást tartom ideálisnak, és a legtöbb orvos véleménye szerint nem egy-egy étel, ételcsoport totális kizárása a megoldás, hanem a mérték, az érvek-ellenérvek felsorakoztatása. Én imádom a zöldségeket, gyümölcsöket - ha szezonjuk van sokkal inkább azokat eszem. Szóval... nem ezen a területen akarok elhelyezkedni, de ha interjút látok/hallok/olvasok orvosokkal, szakértőkkel, nekem valahogy az tűnik ki, hogy az arányokra kell figyelni. Például ott vannak a sajtok vagy a tej. Nálam ezek sincsenek előtérben, de ha éppen megkívánok egy hónapban két szelet sajtot (tényleg nem nagyon eszem), akkor nem fogom félredobni "mert zsíros" és hasonlók.



-"Hogyan lehet az,hogy sok húsevő szidja az erkölcseinket és közben bálványként tekintenek olyan híres vegetáriánusra mint például Eisten, DaVinchi, Kafka,Gandhi, Tolsztoj, Zola, Linné?

És hogy lehet az,hogy lehülyéznek minket és közben ott csörögnek a Coldplay, a Pink, 30 seconds to Mars, Madonna, Sting koncerteken és hogy lehet ,hogy a világba imádták a Beatlest, Bob Marleyt és Jacksont?

Ami először eszembe jutott: csőlátás. Én ha olvasok egy regényt, hallgatok egy zenét vagy éppen egy festményt nézek nem az alapján ítélem meg az adott művet, hogy milyen ételeket fogyasztott az illető. Ha ő úgy érzi, érezte neki jobban ment az alkotás, hozzátartozott az életmódjához, akkor legyen, szíve joga. Egész egyszerűen az ilyen kérdéseket abszolút ésszerűtlennek tartom. Szégyellném feltenni is... Rendben, maximum felfokozott érzelmi állapotban, heves vita közepén hagyják el ilyen érvek az ember száját, de utána - jobb esetben - az illető lehiggad, átgondolja, elismeri, hogy ezek nem logikán alapuló érvek. Személy szerint imádom a Beatlest. Eszem húst. Tényleg van a kettő között összefüggés. (Természetesen ironikusan kérdezem, költői gyanánt.)



És tudják -e ,hogy amikor azt mondják rólunk hogy sápadt, összeaszalódott gizdák leszünk ,akkor Brad Pitt, Brigitte Bardot és több száz modell és színész röhöghetne az arcukba? Tényleg írjátok be gugliba hogy famous vegetarians és lessétek meg...tudom miről beszélek"

1. Én nem mondok ilyet. 2. "azt mondják rólunk" - ezt hívják általánosításnak. 3. Nem azért néz ki jól valaki, mert vega vagy sem. Ez körülbelül olyan hülye "érv", mint a zenészek, írók, színészek felvonultatása és a vega életmódjuk közötti kapcsolat. Most kezdjem el felsorolni én is az összes húst is evő tehetséges ismert embert? Ismétlem: ha valaki azt vallja, neki az alkotásban segít ez vagy az - addig, amíg másnak nem árt, tegye nyugodtan. Az emberek nagyon sokfélék, én nem akarok kategorizálni, főleg nem két csoportba.


- "Tudnátok-e írni a húsevés erkölcsi rendjéről legalább 5 oldalas fogalmazást? "

Arról tudnék, hogy miért nem erkölcsi kérdés az ügy. De ha ez egy ilyen kötelező feladat lenne, tudnék róla írni - 5 oldalt is.


- "Ha valaki azt mondja, megeszem mert finom...azt tulajdonképpen a sátánista egyházhoz tartozik? "

Ha valaki azt mondja, megeszem mert finom azt tulajdonképpen az ízlelő receptoraihoz és az agyában található ízérzékelő központhoz kötöm. De ebbe nem folynék bele, egy biológia szakos biztos pontosan megtudná magyarázni.

2012. jan. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/117 anonim ***** válasza:

Cass90 válasza:

"...azt nem tudom elfogadni, amikor valaki azzal érvel a "Miért vagy vegetáriánus?" című kérdésre, mert sajnálja az állatokat, közben semmit nem tesz az ügy érdekében, ergo nem látom benne azt a nagy elhivatottságot, hogy őt kizárólag az állatok védelme érdekli. Attól ugyanúgy szörnyű körülmények között tartják őket, összezsúfolva, minimális térrel, stb. Ha valaki ezt hozza fel érvnek úgy vélem inkább saját magát akarja megnyugtatni, mert amikor elképzeli az ételt látja maga előtt a szegény, szenvedő jószágot. Attól az a szegény állat ugyanúgy szenved, s csak saját érzelmi állapotát stabilizálja ezzel..."


Ha semmi mást nem tesz valaki "csak" vegetáriánussá válik, akkor is rengeteg állatot ment meg. Persze könnyebb fikázni az ilyen embereket mint követni őket. A kereslet szabályozza a kínálatot, és a világon több milliárd ember nem fogyaszt húst. Nagyobb részük vegetáriánus, a "maradék" vegán. Ha ők mind elkezdenének húst enni az tudod hány milliárd további állat halálát jelentené évente? Ha ez neked semmi, akkor csak gratulálni tudok. Nekem egy állat élete is számít.

2012. jan. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/117 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Csak még egy adat a hozzászólásomhoz:

Évente a világon több mint 56milliárd állatot ölnek meg egyedül a táplálkozásunk céljából, és ebben az összegben a halak és más tengeri állatok még nincsenek benne. 56 MILLIÁRD. Úgyhogy már az is sokat jelentene, ha az emberek megfeleznék a most fogyasztott húsmennyiségüket (ha már lemondani nem akarnak róla).

2012. jan. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/117 Cass90 ***** válasza:

Ha semmi mást nem tesz valaki "csak" vegetáriánussá válik, akkor is rengeteg állatot ment meg. Persze könnyebb fikázni az ilyen embereket mint követni őket. A kereslet szabályozza a kínálatot, és a világon több milliárd ember nem fogyaszt húst. Nagyobb részük vegetáriánus, a "maradék" vegán. Ha ők mind elkezdenének húst enni az tudod hány milliárd további állat halálát jelentené évente? Ha ez neked semmi, akkor csak gratulálni tudok. Nekem egy állat élete is számít.


De közben, ugye tudod, hogy mennyire szenvednek azok az állatok, amelyeknek csak a tojását eszik meg vagy csak a tejét isszák meg, vagy csupán sajt készítéshez kellenek? Miközben szimplán azzal, hogy nem eszel húst, teszel mást is a szívtelen körülmények között tartott állatokért? Én egyébként arra írtam ezt, akiknek kizárólag ez az egy érvük van, mást nem tudnak mondani. Valahogy nem érzem magam rosszabb embernek, mert néha eszem húst. Ha pedig valaki ezt hozza fel érvként, hogy "szegény", akkor nekem legalábbis fura, hogy nem látja maga előtt a többi halálba kínzott állatot a tömegtermelés gépezetében, s nem akar valami konkrétat is tenni az ügy érdekében.

Én az egy állat élete is számít elvet úgy vallom, hogy elhoztam egy kiscicát a menhelyről, hónapokig kezeltük, állatorvoshoz vittük, gyógyszert vettünk neki (mellékesen én is kiütéses lettem ;) - persze, hoztam áldozatokat érte a napi kezelésekkel, de már jól van, és az, hogy én "nem bántom az állatokat" szimplán nem nyugtatott meg. Igen, a másik 20 macskát nagyon sajnáltam, viszont az az egy élet számított.

De ez nem tartozik ide közvetlenül. Csak leírtam az "egy állat élete" típusú felvetésre a gondolataim.

2012. jan. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/117 Cass90 ***** válasza:
Másik: a mérsékelt húsfogyasztást preferálom (ami részemről a minimális), azt egy szóval sem említettem, hogy a jelenlegi fogyasztás a szükséges mértéket fedi. Ellenkezőleg, sokan jóval több húst fogyasztanak, mint amennyire szükségük van. Ezt én sem helyeslem. Amikor valaki azzal érvvel, hogy az egészsége szempontjából fontosnak tartja a minél változatosabb étkezést, s ebbe bizony a hús is beletartozik, nem azt jelenti, hogy minden nap eszik húst. Mint ahogyan a vegetáriánusok között is vannak különbségek, úgy a húst fogyasztók esetében is sokszor ég és föld a különbség. Nem szabad általánosítani. Ha xy azt mondja: eszem húst (lehet, csak heti 3-szor eszik, lehet két naponta, lehet minden nap. De a mennyiségeken is hatalmas hangsúly van.) Rengeteg olyan étel van, amihez nem kell hús, mégis szívesen fogyasztja mindenki, akár főételként is. A másik kategória, amihez kell, de csak kevés (ergo nem az az alapja). Én ebben a témában is az ésszerűséget javaslom, és az általánosítás minimalizálását.
2012. jan. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/117 anonim ***** válasza:

két keresztkérdés

1. Aki azzal érvel h sajnálja az állatokat mert rossz korulmények kozt tartják, az nem gondolt arra h háztól vegyen húst, tojást... stb? Ott biztos nem úgy tartják oket mint egy nagyuzemben hanem rendesen gondozzák, etetik.

2. Arra gondolnak az emberek h minden gyógyszert (ha jól tudom vitamintokat is) eloszor állatokon tesztelik. Tehát ezen az alapon ne vegyél be gyógyszert ha beteg vagy és ne pótold tabletákkal a vitaminkiesést

2012. jan. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/117 anonim ***** válasza:

"...De közben, ugye tudod, hogy mennyire szenvednek azok az állatok, amelyeknek csak a tojását eszik meg vagy csak a tejét isszák meg, vagy csupán sajt készítéshez kellenek?..."

Igen, én tudom. Ezért vagyok vegán.

"...Miközben szimplán azzal, hogy nem eszel húst, teszel mást is a szívtelen körülmények között tartott állatokért?..."

Igen, és a kettő egyáltalán nem zárja ki egymást.

Az pedig szerintem elég baj, hogy az emberek többsége állatvédelem alatt "csak" kutya- és macskamentésre gondol.

Miközben ha házikedvenceiket tartanák "haszonállatokhoz"hasonló körülmények között, mélységesen felháborodnának. Pedig ők is ugyanúgy szenvednek, mint egy kutya, vagy egy ember szenvedne.

2012. jan. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/117 anonim ***** válasza:
Egyébként senki nem általánosított. Téged viszont úgy érzem kicsit "irritálnak" a vega/vegán életmódot folytató emberek. Pedig ezzel aztán nem ártanak senkinek.
2012. jan. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/117 anonim válasza:

INFP

26/Nő/162cm/43kg

Életcél: boldog párkapcsolatban élni, utazni, élezni az életet

Példakép:José Silva

Húsevő, ritkán, egy hónapban egyszer-kétszer eszem húst.

Bármilyen más adat:érdekelnek az okkult dolgok, a szellemvilág,tavak.

2012. jan. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!