Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Válaszolnátok néhány kérdésre...

Válaszolnátok néhány kérdésre egy egyetemistának, akinek tanulmányt kell írnia?

Figyelt kérdés

Én a pszichológián vagyok és második félévre írni kell egy tanulmányt azzal a címmel, hogy "Az emberek közötti apró széthúzó erők" Ennek a tanulmánynak azt az alcímet választottam,hogy" Ő eszik húst- ő nem eszik"

Nos, én azért választottam ezt a témát, mert mint lehet látni egy alapvető életmód és gondolkodásmódbeli különbség erőteljes passzív agressziót képes kiváltani és ezzel taszít el embert és embert egymástól. Pedig milyen kicsinyke dolognak tűnik... ő eszik húst, ő nem eszik (ugye innen jön a cím is).

Nagyon belelendültem a témába és mivel, a bölcsészkaron vagyunk,ami tele van mindenféle életművésszel, hippivel, kalandorral, íróval ,költővel stb. akiknek legnagyobb részük vegetáriánus, megértettem, hogy a húsmentes életmód mögött egy szilárd és meg kell vallani példamutató erkölcsi háttér áll. Sőt! a vegetáriánusok között felfedezhető pszichológiai és fizikai egyezés is igencsak érdekes téma. Eddig az évfolyamomban és a környezetemben 100 vegetáriánust kérdeztem és figyeltem meg és eddig is érdekes adatokra tettem szert, írok példákat:

100 vegetáriánusból...

- 98 domináló jobb agyféltekés

- 97 kitűnő művészi tehetséggel van megáldva, főleg a színjátszás, írás és a fényképészet területén . A legsokkolóbb,hogy 100-ból 81(!) szép énekhanggal büszkélkedhet.

- 99 a Helen Fisher által felépített séma szerint elsődlegesen vagy másodlagosan a Tárgyaló típusba tartozik.

- A 74 vegetáriánus nőből 72 az átlagnál több ösztrogént kapott magzati korában, ezért jellemző külsejükre a nagy szem és a homokóra alkat.

- 82 extravagáns, különleges, nem hétköznapi stílusú ember.(tetoválás, hippi-art-vintage stílus, stb.)

- A 26 vegetáriánus férfi közül 17-nek raszta haja van.

- 86 boldognak tartja magát

- 97 sokkal több és érzékenyebb fájdalom receptorral rendelkezik,mint a húsevők. Ez azt jelenti, hogyha látják hogy valakinek rávágnak a ujjára egy kalapáccsal szinte ők is "érzik" a fájdalmat. Ezért...

- 99 nem volt hajlandó agyonnyomni a hangyát,amit eléjük raktam még külön kérésre és nógatásra sem.

- 81 a Helen Fisher által kidolgozott séma alapján elsődlegesen vagy másodlagosan a Felfedező típusba sorolható, azaz 81 vegetáriánusnak magasabb a dopamin szintje az átlagnál ->

- 81 imád utazni, keresi az új és ismeretlen helyzeteket, emellett mozgékony,sportos,bulizós, optimista és vidám alaptermészetű.

- 95 kamaszkorában lett vegetáriánus, 2 születése óta és 3 felnőtt korában.

- 59 INFJ - azaz 59 saját problémájaként éli meg a globális vagy társadalmi gondokat

- 48 undorodik a hús szagától, 70 képtelen lenne arra hogy megérintse a nyers húst, 11 nem tudna együtt élni egy nem vegetáriánussal

- 76 érzelmileg nem stabil, 68-nak van valamilyen káros szokása (cigi, pia, weed)

- 87 rendszeresen sportol

- 47 rendelkezik valamilyen érdekes hobbival

- 93 keresztény, közülük 2 hívő van . 93-ból 79 viszont hisz a reinkarnációban, a Sorsban, 82 gyűlöli az egyházat

- 2 ateista

- 5 hindu, buddha hivatalosan is!

- 96 koránál érettebb és bölcsebb

- 41 diszkalkuáliás

- 78 introvertáltak, 22 extrovertált

- A vegetáriánus nők átlagmagassága 169 cm, a férfiaké 184 cm

- 12-nek alacsony a vérnyomása, 1-nek magas , és 87-nek teljesen normális

- Nincs túlsúlyok közöttük(!)

És a végére... 100-ból 100 nagyon jó ember és örülök ,hogy megismertem őket!


Ha végigolvastad akkor látod,hogy sok érdekesség van... és még többre szeretnék fényt deríteni és kérlek segítsetek!

Ez a teszt igen érdekes és hasznos ,kérlek töltsétek ki és írjátok le az eredményt! Sok esetben szükség van helyreigazításra ,mert félreérthető néhány tény és tulajdonság.

[link]


Kérnék egy kort, egy súlyt, egy magasságot, életcélt, példaképet és hogy vega vagy esetleg húsevő vagy,de bármilyen más adatnak is örülök :)


Köszönöm szépen!



2011. dec. 29. 17:48
 81/117 anonim ***** válasza:

ENFP

23 éves, 60 kg, 160 cm, boldogság, nincs példaképem, vegetáriánus vagyok.

2012. jan. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/117 anonim ***** válasza:

INTP


F/35, 184/98, életcél: MTA r. tagság; példakép: Magyary Zoltán közigazgatás-tudós, húsevő vagyok, de voltak hosszabb vega korszakaim (talán a vércsoportom miatt szükségem van valamennyi húsra), amúgy kutató vagyok, de tanítok több egyetemen is, és javíthatatlanul idealista maradtam. Amúgy szívesen részt vennék tesztekben, mert szeretném magam minél jobban megismerni...

2012. jan. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/117 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: Az illik még rám az INTP tulajdonságok közül, hogy jogász vagyok, és antikvitásokat gyűjtök:-D.
2012. jan. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/117 anonim ***** válasza:
82-es volnék még mindig: vallás: mélyen hívő római katolikus vagyok, a Római Katolikus Anyaszentegyházat mint szervezetet is pártolom, mert a vallás sem önmagában, sem önmagától nem létezik. A vérnyomásom magas volt, de akkor 20 kg-val voltam több, mint most (1,5 éve). Amúgy 20 éve nem volt olyan betegségem, ami ledöntött volna a lábamról. Szeretek utazni (de csak külföldre), van bennem extravagancia, néha írok verseket, szerintem nincs szép énekhangom, és ha lenne rasztám, biztos lesnének a hallgatók az egyetemen. Szeretnék rendszeresen sportolni, de alig van időm (majd teremtek), a testépítés vonz, tegnap olvastam a kettlebell-ről, az is nekem való. Bár szeretem az embereket, de kevés valódi emberi kapcsolatom van, egyre visszahúzódóbb vagyok az emberi kapcsolatok terén a magánéletben (szakmai berkekben azonban jól mozgok, és sok ismeretségem van).
2012. jan. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/117 anonim ***** válasza:

ISFJ

30/N, 74kg (utolsó idős terhes vagyok a második babámmal, amúgy alapsúly 59kg), 160cm, életcél, példakép most nincs, sodródom, hagyom, hogy történjen minden úgy, ahogy meg van írva és élvezem az anyaságot

húsevő vagyok, de volt vega időszakom tizenévesen

2012. jan. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/117 anonim ***** válasza:
82-es vagyok, a 94 kérdésest kitöltve INTJ-nek tűnök inkább...
2012. jan. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/117 anonim ***** válasza:

ESFJ


33éves/férfi

93kg/187cm

húsevő

életcél: nyugodt élet, családdal gyerekekkel, barátokkal

példakép: egy barát

2012. jan. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/117 anonim ***** válasza:
ESFJ utolsó vagyok, megjegyezném még, hogy nagyon sokmindent jól ír a jellemzés az én esetemben, jó emberismerő vagyok ami magamat illeti is, és tényleg sokminden egyezik a jellemzésben leírtakkal.
2012. jan. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/117 Cass90 ***** válasza:

INTJ

21 éves lány. Mindent eszek, húst, főételeket alig. Pár éve étkezési zavaraim vannak. Nem szívesen eszek mások előtt, illetve nem szívesen veszek magamnak ételt. 173 vagyok, de nem mérem magam 1-2 éve, szóval most 50-53 körül lehetek.

Általában minden apróság miatt aggódom és eléggé szorongó típus vagyok. Olykor írok, blogot, prózákat, régebben verseket. Szeretek rajzolni, festeni. Valamilyen irodai munkát szeretnék, és azt, hogy sikerüljön feloldódnom, nem stresszelni minden miatt, elfogadnom magamat. Konkrétan nincs példaképem, de sokra tartom a magabiztos embereket, akik hisznek magukban. Szeretnék én is ilyen lenni.

2012. jan. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/117 Cass90 ***** válasza:

Hm, 72 kérdésesnél INTP lett.

Korábbi kérdések:

1. Személyes kapcsolatom nincs vegetáriánusokkal szemben, viszont azt nem tudom elfogadni, amikor valaki azzal érvel a "Miért vagy vegetáriánus?" című kérdésre, mert sajnálja az állatokat, közben semmit nem tesz az ügy érdekében, ergo nem látom benne azt a nagy elhivatottságot, hogy őt kizárólag az állatok védelme érdekli. Attól ugyanúgy szörnyű körülmények között tartják őket, összezsúfolva, minimális térrel, stb. Ha valaki ezt hozza fel érvnek úgy vélem inkább saját magát akarja megnyugtatni, mert amikor elképzeli az ételt látja maga előtt a szegény, szenvedő jószágot. Attól az a szegény állat ugyanúgy szenved, s csak saját érzelmi állapotát stabilizálja ezzel. Ismerősöm például mondta, hogy ő sokáig nem akart húst enni 1. undorodott az ízétől 2. sajnálta az állatot. Mostanság már eszik csirkét, de például nyulat nem. Kérdésemre miért: "a csirke nem annyira aranyos" - vagy valami ilyesmi volt a válasza. Ilyenkor kicsit kiakadok. Én is szeretem az állatokat, undorítónak tartom az állatkínzás bármilyen formáját (kevés étel, láncra kötés, felesleges cicoma csupa-csupa szeretetből...), de az étkezéssel kapcsolatban eltudok vonatkoztatni.

Szóval, én nem ez alapján ítélem meg az embereket, aki egy ilyen témában túlzottan elfogult, és csak a saját igazát hajtogatja, valószínűleg más kérdésekben is hasonlóan viselkedik, ergo típus/személyiség függő.


2. Egészségre vonatkozóan jobbnak tartom ha kisebb mennyiségben eszik húst az ember. A morális kérdést külön venném. Nagyon régi szokás, tradíció a húsevés - az ősi népek is vadásztak, halásztak, vagyis ettek húst, mellette termesztettek növényeket, földet műveltek, gyűjtögettek. És több száz éven keresztül úgy tűnt ez a "mindenevés" bevált, orvosok is sokszor elmondják a lényeg a változatos táplálkozáson van. Bár a halhús a legjobb megoldás, sajnos erre van legkevésbé lehetőségem. A lényeg: én a kis mennyiségű húsfogyasztást tartom helyesnek. Bár... nekem étkezési zavaraim vannak, szóval... a lényeg, soha nem voltam valami hús centrikus. Olykor napokig (3-4) nem eszek húst, észre sem veszem. Vagy ha eszek, max. egyszer, ha épp' az a főétel... ha muszáj. Viszont a szalámikat, májasokat félévente ha egyszer. Nekem ezek túl sósak. A húsos ételeket is annak tartom, pedig nem főzünk túl sósan, sőt.

2012. jan. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!