Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Válaszolnátok néhány kérdésre...

Válaszolnátok néhány kérdésre egy egyetemistának, akinek tanulmányt kell írnia?

Figyelt kérdés

Én a pszichológián vagyok és második félévre írni kell egy tanulmányt azzal a címmel, hogy "Az emberek közötti apró széthúzó erők" Ennek a tanulmánynak azt az alcímet választottam,hogy" Ő eszik húst- ő nem eszik"

Nos, én azért választottam ezt a témát, mert mint lehet látni egy alapvető életmód és gondolkodásmódbeli különbség erőteljes passzív agressziót képes kiváltani és ezzel taszít el embert és embert egymástól. Pedig milyen kicsinyke dolognak tűnik... ő eszik húst, ő nem eszik (ugye innen jön a cím is).

Nagyon belelendültem a témába és mivel, a bölcsészkaron vagyunk,ami tele van mindenféle életművésszel, hippivel, kalandorral, íróval ,költővel stb. akiknek legnagyobb részük vegetáriánus, megértettem, hogy a húsmentes életmód mögött egy szilárd és meg kell vallani példamutató erkölcsi háttér áll. Sőt! a vegetáriánusok között felfedezhető pszichológiai és fizikai egyezés is igencsak érdekes téma. Eddig az évfolyamomban és a környezetemben 100 vegetáriánust kérdeztem és figyeltem meg és eddig is érdekes adatokra tettem szert, írok példákat:

100 vegetáriánusból...

- 98 domináló jobb agyféltekés

- 97 kitűnő művészi tehetséggel van megáldva, főleg a színjátszás, írás és a fényképészet területén . A legsokkolóbb,hogy 100-ból 81(!) szép énekhanggal büszkélkedhet.

- 99 a Helen Fisher által felépített séma szerint elsődlegesen vagy másodlagosan a Tárgyaló típusba tartozik.

- A 74 vegetáriánus nőből 72 az átlagnál több ösztrogént kapott magzati korában, ezért jellemző külsejükre a nagy szem és a homokóra alkat.

- 82 extravagáns, különleges, nem hétköznapi stílusú ember.(tetoválás, hippi-art-vintage stílus, stb.)

- A 26 vegetáriánus férfi közül 17-nek raszta haja van.

- 86 boldognak tartja magát

- 97 sokkal több és érzékenyebb fájdalom receptorral rendelkezik,mint a húsevők. Ez azt jelenti, hogyha látják hogy valakinek rávágnak a ujjára egy kalapáccsal szinte ők is "érzik" a fájdalmat. Ezért...

- 99 nem volt hajlandó agyonnyomni a hangyát,amit eléjük raktam még külön kérésre és nógatásra sem.

- 81 a Helen Fisher által kidolgozott séma alapján elsődlegesen vagy másodlagosan a Felfedező típusba sorolható, azaz 81 vegetáriánusnak magasabb a dopamin szintje az átlagnál ->

- 81 imád utazni, keresi az új és ismeretlen helyzeteket, emellett mozgékony,sportos,bulizós, optimista és vidám alaptermészetű.

- 95 kamaszkorában lett vegetáriánus, 2 születése óta és 3 felnőtt korában.

- 59 INFJ - azaz 59 saját problémájaként éli meg a globális vagy társadalmi gondokat

- 48 undorodik a hús szagától, 70 képtelen lenne arra hogy megérintse a nyers húst, 11 nem tudna együtt élni egy nem vegetáriánussal

- 76 érzelmileg nem stabil, 68-nak van valamilyen káros szokása (cigi, pia, weed)

- 87 rendszeresen sportol

- 47 rendelkezik valamilyen érdekes hobbival

- 93 keresztény, közülük 2 hívő van . 93-ból 79 viszont hisz a reinkarnációban, a Sorsban, 82 gyűlöli az egyházat

- 2 ateista

- 5 hindu, buddha hivatalosan is!

- 96 koránál érettebb és bölcsebb

- 41 diszkalkuáliás

- 78 introvertáltak, 22 extrovertált

- A vegetáriánus nők átlagmagassága 169 cm, a férfiaké 184 cm

- 12-nek alacsony a vérnyomása, 1-nek magas , és 87-nek teljesen normális

- Nincs túlsúlyok közöttük(!)

És a végére... 100-ból 100 nagyon jó ember és örülök ,hogy megismertem őket!


Ha végigolvastad akkor látod,hogy sok érdekesség van... és még többre szeretnék fényt deríteni és kérlek segítsetek!

Ez a teszt igen érdekes és hasznos ,kérlek töltsétek ki és írjátok le az eredményt! Sok esetben szükség van helyreigazításra ,mert félreérthető néhány tény és tulajdonság.

[link]


Kérnék egy kort, egy súlyt, egy magasságot, életcélt, példaképet és hogy vega vagy esetleg húsevő vagy,de bármilyen más adatnak is örülök :)


Köszönöm szépen!



2011. dec. 29. 17:48
 71/117 anonim ***** válasza:

Szia a 85 szazalekos vagyok :)

leirom a valaszokat:

1: Kepes vagyok tarsasagban pihenni de nem minden tarsasagban, inkabb csak kozeli baratokeban, csaladeban.

Nem merit ki nagyon ha egesz nap emberek es beszed kozott vagyok. Idegenek kozott nem tudok feloldodni(oszinten) bar ezt szoktam mutatni de igazan feloldodni inkabb csak regi baratok kozott tudok. Igen felora maganyt szeretek hagyni de magatol a maganytol (tartoasabb) mar rettegek. Igen szoktam "elbujni" idegenek elol.


2. Itt olyan mi jut eszedbe fele kifejezesre gondolsz? Akkor ami eloszor beugrott h idegen orszag , eleg sotet a kep nem kifejezetten az a megnyugtato naplemente. ami meg ezembe jutott az az volt h abbol a sotet epuletbol fenykepezik onnan pedig jo lenne kijonni mielott teljesen lemegy a nap. Amugy a kep szep. Indiarol nekem mindig a sok nyomorgo ember meg arva jut eszembe.ha 5-ot ki kell emelni akkor: szep, idegen, sotet, tavoli, szomoru

Remelem jol ertelmeztem.


3 szerencsere bizom nem szeretnem ha az en dontesem miatt kene valakinek ottmaradnia.


4 20 evesen nem zavart(ha tenyleg orulten szeretsz akkor nem zavar)


5 Hat ez nem bizonytalansag szamomra. Igen valoszinuleg en is kepes lennek ilyet tenni bar nem szandekosan meg lehet h majd telefonal csak kesobb o nem tudja h 2 program van.


6 Igen eltervezem ne kelljen feleslegesen maszkalnom persze nem muszaj ragaszkodni hozza.


7 szinte mindig kesek ezert szinte orulok ha mas is olyan esendo mint en.

2012. jan. 9. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/117 anonim ***** válasza:
INFJ vagyok és vegetáriánus. A zongora, a világmegmentése és a gyermekem felnevelése a fő cél... nameg, hogy az egyetlen, szorgalmas, maximalista , angyalarcú, hőn szeretett Áron boldog legyen :) SZSZ
2012. jan. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/117 A kérdező kommentje:

85% és eddig milyen eredmények jöttek ki neked?



69% Betti! Betti! Pssszzt! :) SZSZ



ENTP -

Ezt az írásodat én jobban átgondoltam volna :"de látom ha valakinek nem egyeznek a nézetei a tiéddel,akkor rögtön leidiótázod meg osztod az észt. Szóval,megkérdezed van e negativ véleményünk a vegetáriánusokról,és ha valaki azt irja,hogy van az idiótaság..hát igy nem sok értelme volt "felmérést" végezned ha mindnekit lepontozol ráadásul,aki őszintén leirja a (neked nem tetsző) nézeteit."


Van néhány kérdésem:


1. Mikor írtam,hogy idióta vagy?

2. Ki az a "valaki" ?

3. Másoknak is volt negatív véleményük a vegákról! Hol osztottam le bárkit is?

4. Miért van idézőjelben a "felmérés" ?

5.Kit pontoztam le?

6.Egyáltalán sértés ha valakit lepontoznak?

7.Ki mondta ,hogy igazságosztó vagyok????? :O


Ezekre válaszolj , mert én már a válaszaidra is tudom a választ. Rengeteg ENTP ismerek ,az egyik leggyakoribb típus és tisztában vagyok azzal ,hogy gyakran szítasz veszekedést,inkább vitát magad körül, amit gyakorta félig röhögve-félig okoskodva vívsz meg. Bár az írott szövegek ritkán adják vissza a hangsúlyt, de a tucatnyi " :D " -ből megtudtam állapítani, hogy vérbeli ENTP vagy,akiknek már a hanglejtésük itt cseng a fülemben. A sértődött, gyermeki "panaszkodásod" abszolút megismertetett téged. Szóval, a lényeg: tettél már valamit a vágóhidak ellen?

2012. jan. 10. 20:20
 74/117 anonim ***** válasza:

Szia 3szor csinaltam meg a tesztet az elsore(20 kerdeses) ENFJ jott ki. Kesobb kitoltottem a 72 kerdesesett ott ENFP lett az eredmeny. Majd amikor csak 4 negy kerdesre valaszolni az az ISFP-t adta.


Gondolkodtam rajta mert lattam h tobben irtak h nekik ugyanaz az erdmeny jott ki kulonbozo tesztekre is, es talan azert ilyen valtozo mert egy nehez korszakaban vagyok az eletemnek, elegge felborult a kis "vilagom".

Raadasul egy olyan dontest kell meghoznom ahol 2 rossz kozul kell valasztanom.

Amugy elfelejtettem megirni hogy 85 szazalekos voltam.

2012. jan. 11. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/117 A kérdező kommentje:

Értem...hát igencsak nehéz, mivel nem ismerlek annyira. Én egy ISFP-re gondolok, de nagyon nem biztos!

Amúgy ha komoly a gond írhatsz nyugodtan ha szeretnél egy kis támogatást! :)

2012. jan. 13. 18:42
 76/117 anonim ***** válasza:
Koszi :)
2012. jan. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/117 anonim ***** válasza:

No, a katonai szanitéc lennék. A lepontozáson nem akadtam fenn, hippiéknél nem épp a legnépszerűbb hivatás az enyém(vélhetően azért, mert mi csinálunk is valamit azokért emberekért, akik szolgálatára esküdtünk, nem csak merengünk a semmin. Akinek nem inge, ne vegye magára.)


Hogy mi a háború haszna, szépsége? Most vonatkoztassunk el a szanitéc mivoltomtól.

Ez sokrétű dolog. Kérdéses ugyanis, hogy kinek. Amilyen most jelleggel most megy a hadviselés, az hasznos a "támadó" ország társadalmának. Ugyanis kapnak munkát a gyárban, esetleg a seregben stb. Persze ennek van kiadási oldala is. Akit megtámadtak, annak nem hasznos, ez szerintem egyértelmű, sem egyéni, sem társadalmi szinten.

(hiszen felégetik az országát).

A harcoló személy szempontjából is egy kicsit ellentmondásos, mondok példát. Tegyük fel, hogy Dél-Szudánban egyezkedsz a helyi törzsfővel egy PRT tagjaként, amikor infó érkezik, miszerint észak-szudáni fegyveresek közelítenek.

A bejövő útszakaszon ezért felállítasz egy csapdát, az összes bejövő információból pedig azt szűröd le, hogy ezek bizony rabolni jöttek. Amikor ez biztossá válik, minden csapattag megbújva a fűben megcélozza a támadókat, és végez az összessel. Ez eddig szép, és jó, hiszen megvédted az ártatlanokat a mészárlástól. De az ott meghalt támadóknak is van családja, akik a fő kereső elvesztésével nagy valószínűséggel meghalnak Afrikában. Nem beszélve a gyerekkatonákról.

Érted, mire próbálok kilyukadni?


Mikor lesz megint háború?

Nézd, az most is van. Ha arra a II. vh jellegű, tömeghadsereg témára gondolsz, olyan soha. A mai fejlettség mellett nincs értelme civilek kezébe puskát adni, mivel egy profi alakulat 10-12 harcosa 1000-1500 ágyútölteléknek való "katonát" simán legyőzhetne.

Ha az új konfliktuszónát kérdezed, akkor talán Irán. De egyébként nem hiszem. Európában talán inkább a polgárháború fenyegetőbb.


Hogy lehetne megakadályozni?

Egy háború sosem csak a casus belli, mindig vannak fontosabb, mögöttes okai(jellemzően gazdasági). Ha azok megvannak, akkor mindenképp lesz háború.

2012. jan. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/117 anonim ***** válasza:
100%

ISFJ 22 nő,húsevő Érdekel a pszichológia, konyhaművészet, cukrászat, várak-kastélyok, Olaszország.


Nem szeretek veszekedni, próbálok mindenkit megérteni. Szeretek kirándulni,inkább sötét mint a világos, reneszánsz stílus, eből adódóan várak, kastélyok, romok, emlékek. Inkább egy emléket örző kavics, mint egy értelmetlen drága ajándék. Az embereket tettük, viselkedésük alapján mérem, nem kinézet és autó alapján.


Célom: szüleimnek visszadni azt a gondoskodást, szeretet amit én kaptam tőlük, elvinni nyaralni, úgy hogy ne arra gondoljanak, h miből...Ezért már minden áron külföldre vágyom, de külső segítség nélkül. Nem szertek más adósa lenni. Inkább én segítenek mintsem rajtam.

2012. jan. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/117 anonim ***** válasza:

Legutolsó vagyok, kihagytam, hogy zenében a zongorás, hegedűs dolgok érdekelnek és nyugtatnak meg. Legjobb barátnőmet gyerekkorom óta ismerem, és támogatjuk egymást, ezenkívül állatpárti vagyok, ha lehetne egy rókát is megsimogatnék...de maradok az alvó macskámnál az ölemben, aki már családtag, mióta rátaláltam egy hosszú nap után a buszmegállóban és hazahoztam. :) Az állatokat szeretem, imádom a nyugdíjas 15éves keverék kutyusunkat, és ezt a kis alvó szeretethiányos szőrmókot...kicsit hasonlítanak is rám, vagy én rájuk. Inkább az állatok mint emberek...persze húst eszem, tartottunk is régen malacot, meg tyúkot, sajnáltam nézni ahogy szenved, de megettem, mert azért volt...mondták anno a szülők.

Filmekben a méllyebb tartalmú elgondolkodtató történetek, mellette vámpírok, és vígjátékok.

Kedvenc film: Interú a vámpírral, a "szenvedése" miatt, és átlagon felüli gondolkodásmód miatt...


(Strega)

2012. jan. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/117 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2012. jan. 19. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!