Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Háziasszonyok, akik minden...

Háziasszonyok, akik minden nap főztök! Válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Engem az érdekelne, akinek családja van, (anya, apa, meg gyerek/gyerekek)Ti mindig csak húst főztök hétvégén?

"Csak az az étel?"

Megmondom majd miért kérdezem.


2010. dec. 27. 11:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nincs minden hétvégén hús. Nagyon finom húsmentes kaják is vannak. Imádjuk a húsokat, de sajnos nem mindig jut rá. Mi húsos kaját, rántott vagy sült húst általában egy héten egyszer, max. kétszer eszünk, az sem mindig hétvégére esik.
2010. dec. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ez igen változó.

Nem kimondottan a hús divat nálunk, hanem a levesek.

Azok viszont olyan sűrűek és tömények, hogy másodikat nem is szoktam főzni, inkább kisütök mellé valamit: pogácsát, palacsintát, berétet, házi zsemlét stb.

2010. dec. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem vagyok háziasszony, csak egy kamasz elég jól átlátom a dolgokat, ezért válaszolok:)


Nálunk minden hétvégén van leves és főétel is.

Szeretjük a leveseket, meg papám is szokott nálunk ebédelni, ő is leveses.Általában pénteken vagy szombaton főzzük meg a levest (attól függ, hogy dolgoznak a szüleim), ami általában húsleves (változó milyen húsból).Szoktunk még gulyáslevest, bablevest füstölt hússal is főzni hétvégére, de ezt ritkábban.A levest mindig 2 vagy 3 napra főzzük meg (szombat, vasárnap, esetleg hétfő).

A főétel is általában húsos.

Szeretjük a husikat, de változatos az étrendünk.Szoktunk töltött / székelykáposztát, pörköltet (gombával, tejszínnel, zöldbabbal ez változó), frissensültet, husit egyben ropogósra sütni (főleg karaj, comb...).A köret is változó hozzá:)


Desszert nem szokott lenni!:D

Ritka az, hogy a hétvégi ebédnél semmilyen formában nem jelenik meg a hús.Ma pl. rakott krumpli lesz az ebéd, ami nem igazán húsos kaja:D

15/L


Remélem tudtam segíteni.

2010. dec. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk általában húsos ételek kerülnek hétvégén az asztalra, de vannak kivételek.
2010. dec. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
nálunk szombaton vmi egyszerű van (rakott krumpli, paprikás krumpli...) vasárnap pedig husis. főleg szárnyas :)
2010. dec. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyan csak kétszemélyes a háztartás (egy felnőtt, egy gyerek), de nem csak a hús az "étel". Sőt, ha heti kétszer van kifejezetten húsétel, akkor sokat mondok. Persze naponta fogyasztunk valami húskészítményt (reggelire vagy vacsorára, pl. felvágott, májas, virsli vagy ilyesmi), de a főétel nem minden nap hús. És hétvégén sem az az alap, hogy hús van. Van amikor igen, van amikor nem. Sokszor leves van, meg főzelék. Pl. legutóbb szombaton brokkoli krémleves volt, és másodiknak rakott zöldbab (egyikben sem volt hús). Ma ebédre bableves volt és másodiknak palacsinta.
2010. dec. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk szinte minden nap hús van.Az én férjemnek csak az az étel.De az minden formában.Karácsony lévén volt annyi hús, hogy a fülemen jött ki, de ma pörköltöt kellett főznöm, tésztával.Amúgy szerintem nem a hús a legdrágább kaja, annyi féle képen, annyi körettel el lehet készíteni, hogy se szeri, se száma.Szóval, az én férjemnek a főzelék nem kaja, a tésztát csak köretnek szereti, a levest akkor, ha tele van hússal.És a fiunk is szinte csak húst eszik, mert neki kell a fehérje, mert gyúr.Én meg köret nélkül eszem a húsokat, így nem hizlal.
2010. dec. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ferjem szerint, ha nincs hus az asztalon, "akkor mi van, szegenyek vagyunk, nem jutott ra?". Ez egy regi nezet. Idegbajt kapok, hogy hus a hussal, megfozom, de en nem eszem belole.
2010. dec. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nincs ilyen külön kiemelt hétvégi menü. Minden nap otthon eszünk amúgy is.

Szinte minden nap van hús valamilyen formában. Ugyanis az egészséges táplálkozásnak a hús is fontos része. Alapvetően az étrendünkben a zöldségek, hús, tejtermékek, hal dominálnak körülbelül ilyen sorrendben.

2010. dec. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%

szia!

Akkor jöjjön egy 3. néző pont. 22éves férfi vagyok egyedül élek és mindennap van valamilyen húsos kaja. Mert valóban, hogy ha nincs hús akkor nem is lakok jól. Az árakról, meg no comment amit a mostani barátnőm eszik 'étel' mindenféle bió szemét meg fenne tudja milyen csira meg gyökér. Azok kb. 5x annyiba kerülnek, mint egy jó sült hús krumplival / rizibizivel ... Szóval ez sztem hülyeség, hogy a hús az marha drága volna, én nekem van egy 'hús dílerem' aki hozza a húst házhoz hétvégén. Árban kb. ott van ahol a piaci húsok, de mindig friss és ízeltes, ami a tacskós meg ósanos cuccokról nem mondható el.

Így a havi kajaköltségem kb. 25e ft, míg a barátnőm, aki szintén egyedül él kb. 40-45 e ft költ el, olyan dolgokra, ami sztem rohadtul nem egészséges, de legalább is biztosan ehetetlen közelébe van.

2010. dec. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!