Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Válaszolnátok néhány kérdésre...

Válaszolnátok néhány kérdésre egy egyetemistának, akinek tanulmányt kell írnia?

Figyelt kérdés

Én a pszichológián vagyok és második félévre írni kell egy tanulmányt azzal a címmel, hogy "Az emberek közötti apró széthúzó erők" Ennek a tanulmánynak azt az alcímet választottam,hogy" Ő eszik húst- ő nem eszik"

Nos, én azért választottam ezt a témát, mert mint lehet látni egy alapvető életmód és gondolkodásmódbeli különbség erőteljes passzív agressziót képes kiváltani és ezzel taszít el embert és embert egymástól. Pedig milyen kicsinyke dolognak tűnik... ő eszik húst, ő nem eszik (ugye innen jön a cím is).

Nagyon belelendültem a témába és mivel, a bölcsészkaron vagyunk,ami tele van mindenféle életművésszel, hippivel, kalandorral, íróval ,költővel stb. akiknek legnagyobb részük vegetáriánus, megértettem, hogy a húsmentes életmód mögött egy szilárd és meg kell vallani példamutató erkölcsi háttér áll. Sőt! a vegetáriánusok között felfedezhető pszichológiai és fizikai egyezés is igencsak érdekes téma. Eddig az évfolyamomban és a környezetemben 100 vegetáriánust kérdeztem és figyeltem meg és eddig is érdekes adatokra tettem szert, írok példákat:

100 vegetáriánusból...

- 98 domináló jobb agyféltekés

- 97 kitűnő művészi tehetséggel van megáldva, főleg a színjátszás, írás és a fényképészet területén . A legsokkolóbb,hogy 100-ból 81(!) szép énekhanggal büszkélkedhet.

- 99 a Helen Fisher által felépített séma szerint elsődlegesen vagy másodlagosan a Tárgyaló típusba tartozik.

- A 74 vegetáriánus nőből 72 az átlagnál több ösztrogént kapott magzati korában, ezért jellemző külsejükre a nagy szem és a homokóra alkat.

- 82 extravagáns, különleges, nem hétköznapi stílusú ember.(tetoválás, hippi-art-vintage stílus, stb.)

- A 26 vegetáriánus férfi közül 17-nek raszta haja van.

- 86 boldognak tartja magát

- 97 sokkal több és érzékenyebb fájdalom receptorral rendelkezik,mint a húsevők. Ez azt jelenti, hogyha látják hogy valakinek rávágnak a ujjára egy kalapáccsal szinte ők is "érzik" a fájdalmat. Ezért...

- 99 nem volt hajlandó agyonnyomni a hangyát,amit eléjük raktam még külön kérésre és nógatásra sem.

- 81 a Helen Fisher által kidolgozott séma alapján elsődlegesen vagy másodlagosan a Felfedező típusba sorolható, azaz 81 vegetáriánusnak magasabb a dopamin szintje az átlagnál ->

- 81 imád utazni, keresi az új és ismeretlen helyzeteket, emellett mozgékony,sportos,bulizós, optimista és vidám alaptermészetű.

- 95 kamaszkorában lett vegetáriánus, 2 születése óta és 3 felnőtt korában.

- 59 INFJ - azaz 59 saját problémájaként éli meg a globális vagy társadalmi gondokat

- 48 undorodik a hús szagától, 70 képtelen lenne arra hogy megérintse a nyers húst, 11 nem tudna együtt élni egy nem vegetáriánussal

- 76 érzelmileg nem stabil, 68-nak van valamilyen káros szokása (cigi, pia, weed)

- 87 rendszeresen sportol

- 47 rendelkezik valamilyen érdekes hobbival

- 93 keresztény, közülük 2 hívő van . 93-ból 79 viszont hisz a reinkarnációban, a Sorsban, 82 gyűlöli az egyházat

- 2 ateista

- 5 hindu, buddha hivatalosan is!

- 96 koránál érettebb és bölcsebb

- 41 diszkalkuáliás

- 78 introvertáltak, 22 extrovertált

- A vegetáriánus nők átlagmagassága 169 cm, a férfiaké 184 cm

- 12-nek alacsony a vérnyomása, 1-nek magas , és 87-nek teljesen normális

- Nincs túlsúlyok közöttük(!)

És a végére... 100-ból 100 nagyon jó ember és örülök ,hogy megismertem őket!


Ha végigolvastad akkor látod,hogy sok érdekesség van... és még többre szeretnék fényt deríteni és kérlek segítsetek!

Ez a teszt igen érdekes és hasznos ,kérlek töltsétek ki és írjátok le az eredményt! Sok esetben szükség van helyreigazításra ,mert félreérthető néhány tény és tulajdonság.

[link]


Kérnék egy kort, egy súlyt, egy magasságot, életcélt, példaképet és hogy vega vagy esetleg húsevő vagy,de bármilyen más adatnak is örülök :)


Köszönöm szépen!



2011. dec. 29. 17:48
 61/117 anonim ***** válasza:
92%

25/F Katonai szanitéc, speciális mentő. 185 cm, 89kg.

Talán kicsit kevésbé meglepő, hogy ENTJ vagyok:)

Életcél: Segíteni azokon, akik nem tudnak magukon. Esetleg megmenteni az életüket. Vagy megvédeni, ha szükséges.

Én eszem húst. Elsősorban, mert szeretem. Másodsorban pedig ehhez a munkához kell energia.

Ateista vagyok. Mindig is az voltam, nekem logikailag nem stimmel ez az egész vallás dolog.

Volt olyan, hogy idegesített vegetáriánus, és hippi is.

Első az erkölcseimet bírálta, mondván, hogy nem vagyok más, mint egy gyilkos. Én erre visszakérdeztem, hogy szokott-e gyógyszert szedi, ha beteg? Hiszen azokat is mind állatokon tesztelték, és kísérletezték ki.

A hippi a hivatásomat vetette a szememre(szintén a gyilkos-kártyával).

Én erre csak azt tudom mondani, hogy sokkal több emberen segítettem már, vagy adtam vissza az életét, mint ő.


Darwin "növényevős" elméletéhez: Tévedett. Newton is megtette, mégis nagy ember maradt mindenki szemében. Ha valaki összehasonlítja a növényevők és az ember gyomor-bélrendszerét, nagyon markáns különbségeket fedez majd fel.


Példakép: Édesapám(ő is ez a "no surrender" típus)

2012. jan. 5. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/117 anonim válasza:

ISTJ

19/L

Húsevő

Életcélom egy karrier befutása a számomra megfelelő foglalkozásban, anyagi jólét biztosítása saját magamnak és családomnak.

153 cm/59 kg

Hús és hús nekem nem ugyanaz, szívesebben eszem meg egy szelet halat, mint egy zsíros szalonnahúst.

2012. jan. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/117 anonim válasza:

Szia!

22/L

9 éve ovo-lakto vega vagyok

INFJ jött ki a tesztből, megcsináltam a hosszút is rövidet is :)

169 cm/ általában 65 kg, bááár így az ünnepek után nem szívesen állnék mérlegre:)

Festőművész szakra járok, ha nagy leszek, tanár is leszek..illetve szeretnék lenni..Ezen kívül hegedülök 15 éve de csak hobbiként, magamnak és néha zenekarral..az énekhangom nem egy csoda, de tudok tisztán énekelni :)


Római Katolikus vagyok, hívőnek vallom magam bár az egyházzal sok pontban én sem értek egyet.


Soha nem kerültem szóváltásba húsevővel a magam hibájából, sosem tettem megjegyzést, de arra volt már példa, hogy engem bántottak és elmondtam a véleményem.De nem vagyok "térítő" típus, csak ha valaki nyitott rá-szívesen adok ötleteket. Nagyon szeretek sütni, főzni és kísérletezni a konyhában.


Dohányzom, bár nem gyárkémény szinten..és egy jó pohár vörösborra sem szoktam nemet mondani néhanapján :)


A vérnyomásom , a cukrom és a koleszterinem alacsony, a többi értékem normális..


Körülbelül ennyi jutott eszembe...remélem segíthettem..:)

2012. jan. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/117 anonim ***** válasza:

Hat valamit nem csinalok jol kitoltottem a 20 kerdesest a 4 kerdesest es a 72 kerdesest es mindegyikre mas jott ki.

Lehet h meg nem fejlodott ki a szemelyisegem :$

2012. jan. 6. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/117 anonim ***** válasza:

18/F

INTP

lakto-ovo-vega kisiskolás kor óta

Életcél: INTP-ként?

Példakép: INTP-ként?! :D De vannak kedvenc embereim, akikről szeretek hallani.


Súly: 70kg

Magasság: 187cm

Vérnyomás: normális (most voltam orvosi vizsgálaton a suliban)

Vallás: semmi határozott vagy komoly (agnosztikus kicsit)

Érdekesség: jobbkezes vagyok de bal kézzel fogok ceruzát, tollat, úgy rajzolok, írok


Úgy hiszem van közös érdeklődésünk :) Az MBTI teszt eredményét már vagy tucat embernek megtippeltem hibátlanul, volt, akinek pár mondatos internetes beszélgetés után, még tévedésem alig volt.

De amúgy a programozás és a weblapkészítés érdekel. Ha valamire kíváncsi vagy akkor csak írj. Esetleg segíteni is tudok valamiben, bár ugye lusta vagyok meg elfoglalt is :D De szívesen segítek.

Hmmm, amúgy a barátnőm kielemezgette a kézírásom meg a rajzaim és hasonló megállapításokat tett mint ami az INTP jellemzése.

2012. jan. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/117 bumbi02 ***** válasza:
88%

Azt hittem csak politika témakörben van ez a sunyi lepontozás, névnélkül indok nélkül...


25/F katonai szanitéc.. teljesen korrekt választ írt, erre nézem hogy 0%? Miért? a kérdésre felelt, teljesen korrektül. Aki leszázalékolta, legalább indokolta volna meg hogy ezért nem volt hasznos a válasza..

2012. jan. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/117 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen ,akik írtak!


76% én nem látom, hogy a katona le lenne rántva. Ha mégis, akkor eszméletlen ostobaság azonnal a vegákra kenni. És még nagyobb ostobaság megsértődni azon,hogy egy ilyen "nagy jelentőségű" oldalon valakinek a válaszát lepontozzák. És nem szeretném, ha többé válaszolnál a felmérésem kérdése alá, mert zavaró.


A katonának! Csak azt szeretném kérdezni, hogy szerinted milyen előnyei, szépségei vannak a háborúnak?

Ezt nem támadóan írom, tényleg nem, csak szeretném körbejárni a te életszemléletedet! :)

És szerinted mikor fog beütni a legközelebbi háború? És hogyan lehetne megakadályozni?


ENTP 79% egy kicsit komolyabban kéne hozzáállni a más nézőpontokról és hidd el a gúnyolódás idióta szokás.

2012. jan. 7. 17:39
 68/117 A kérdező kommentje:

85% Na, segítek kitalálni mi lehetsz! :) Csak válaszolj a kérdésekre!


1. Képes vagy társaságban pihenni? Könnyen fel tudsz oldódsz sok idegen között? Naponta szükséged van legalább félóra éber magányra? Ha egy egész nap folyamatosan emberek meg beszéd között kell lenned kimerülsz? Van olyan, hogy szinte "elbújsz" egy ismerős elől,mert nem szeretnél vele hosszasan beszélgetni?


2. [link]


a cikk tetején van egy egzotikus kép! 5 kifejezést írj a fotóra!


3. Ha egy lakatlan szigetre kerülnél 30 idegennel és 29 mentőcsónakkal, amik elsüllyednek ha 1-nél többen rászállnak. Neked kell döntened,hogy ki marad. Melyik döntési utat választanád:

a, határozatlan lennél és úgy éreznéd, hogy képtelen vagy dönteni, így pálca húzásra, kő-papír-ollóra, tehát inkább a "szerencsére" bíznád hogy ki mehet. Senkit nem akarsz megbántani, félsz ,hogy rosszul döntesz , legszívesebben másra ruháznád át a feladatot.

b, mérlegelnél, hogy ki a legértékesebb ember, kinek milyen az állóképessége és gyorsan, kíméletlenül ,határozottan döntesz. Ugyanúgy szánod és utálod a feladatot, de a cél az,hogy minél többen, minél praktikusabban túléljenek.


4. 20 éves vagy. Őrülten beleszeretsz egy 25 éves férfibe(remélem nő vagy, ha nem, akkor egy nőbe szeretsz bele). A férfi közli,hogy veled szeretné leélni az életét, és ,hogy te vagy mindene. Az érzés kölcsönös. De a férfinak nincs érettségije. Ez téged...


a, nagyon zavar, mert így megélni is nagyon nehezen tudnánk, ráadásul miért nem tudta lerakni? sőt, annyira zavar,hogy képes lennék lemondani róla, egy jól kereső, biztonságot nyújtó, elegáns férfiért.


b, nem zavar. persze fura, de szeretem és ez a lényeg.



5. Szerda este felhív téged az egyik barátod, hogy a holnapi napon lenne egy buli, de még nem tudja,hogy mikor, hol és kivel, még az se biztos ,hogy lesz, de elképzelhető és szeretné ha ott lennél. Megígéri,hogy holnap reggel visszahív a többi infóval.

Fél óra múlva sms-t kapsz a szüleidtől,hogy holnap este színház előadás lesz és hívnak téged is. Te nem mondasz biztosat. A bulira van kedved menni, de nem zárod ki ezt a programot sem. Megígéred nekik, hogy visszahívod őket.

Reggel várod a barátod hívását, de nem csöng a telefon.

Így nem tudsz a szüleidnek mondani sem igent sem nemet.

Nem tudod mi lesz az este.

Hogy érzed magad ebben a szituációban? Nyugodt és laza maradsz vagy kissé ideges és frusztrált leszel?

Te képes lennél úgy eljárni a buli szervezésében, mint a barátod?

Nem zavar a bizonytalanság?


6.Nagy bevásárló túrára indulsz! A fejedben eltervezed,hogy melyik boltba látogatsz először vagy csak elindulsz össze-vissza?


7.Gyakorta késsel találkozókról? Téged irritál,ha valaki sokat késik?

2012. jan. 7. 18:25
 69/117 A kérdező kommentje:
76% kértem valamit!
2012. jan. 7. 18:26
 70/117 anonim ***** válasza:
100%

ENTP 79% egy kicsit komolyabban kéne hozzáállni a más nézőpontokról és hidd el a gúnyolódás idióta szokás.


Én azt hittem ez egy felmérés,és nem te vagy a nagy igazságosztó.Én leírtam a véleményem,hozzájárultam a felmérésedhez,akkor miért személyeskedsz? Nekem ez a véleményem,neked meg az ,de látom ha valakinek nem egyeznek a nézetei a tiéddel,akkor rögtön leidiótázod meg osztod az észt. Szóval,megkérdezed van e negativ véleményünk a vegetáriánusokról,és ha valaki azt irja,hogy van az idiótaság..hát igy nem sok értelme volt "felmérést" végezned ha mindnekit lepontozol ráadásul,aki őszintén leirja a (neked nem tetsző) nézeteit.

2012. jan. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!