Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Válaszolnátok néhány kérdésre...

Válaszolnátok néhány kérdésre egy egyetemistának, akinek tanulmányt kell írnia?

Figyelt kérdés

Én a pszichológián vagyok és második félévre írni kell egy tanulmányt azzal a címmel, hogy "Az emberek közötti apró széthúzó erők" Ennek a tanulmánynak azt az alcímet választottam,hogy" Ő eszik húst- ő nem eszik"

Nos, én azért választottam ezt a témát, mert mint lehet látni egy alapvető életmód és gondolkodásmódbeli különbség erőteljes passzív agressziót képes kiváltani és ezzel taszít el embert és embert egymástól. Pedig milyen kicsinyke dolognak tűnik... ő eszik húst, ő nem eszik (ugye innen jön a cím is).

Nagyon belelendültem a témába és mivel, a bölcsészkaron vagyunk,ami tele van mindenféle életművésszel, hippivel, kalandorral, íróval ,költővel stb. akiknek legnagyobb részük vegetáriánus, megértettem, hogy a húsmentes életmód mögött egy szilárd és meg kell vallani példamutató erkölcsi háttér áll. Sőt! a vegetáriánusok között felfedezhető pszichológiai és fizikai egyezés is igencsak érdekes téma. Eddig az évfolyamomban és a környezetemben 100 vegetáriánust kérdeztem és figyeltem meg és eddig is érdekes adatokra tettem szert, írok példákat:

100 vegetáriánusból...

- 98 domináló jobb agyféltekés

- 97 kitűnő művészi tehetséggel van megáldva, főleg a színjátszás, írás és a fényképészet területén . A legsokkolóbb,hogy 100-ból 81(!) szép énekhanggal büszkélkedhet.

- 99 a Helen Fisher által felépített séma szerint elsődlegesen vagy másodlagosan a Tárgyaló típusba tartozik.

- A 74 vegetáriánus nőből 72 az átlagnál több ösztrogént kapott magzati korában, ezért jellemző külsejükre a nagy szem és a homokóra alkat.

- 82 extravagáns, különleges, nem hétköznapi stílusú ember.(tetoválás, hippi-art-vintage stílus, stb.)

- A 26 vegetáriánus férfi közül 17-nek raszta haja van.

- 86 boldognak tartja magát

- 97 sokkal több és érzékenyebb fájdalom receptorral rendelkezik,mint a húsevők. Ez azt jelenti, hogyha látják hogy valakinek rávágnak a ujjára egy kalapáccsal szinte ők is "érzik" a fájdalmat. Ezért...

- 99 nem volt hajlandó agyonnyomni a hangyát,amit eléjük raktam még külön kérésre és nógatásra sem.

- 81 a Helen Fisher által kidolgozott séma alapján elsődlegesen vagy másodlagosan a Felfedező típusba sorolható, azaz 81 vegetáriánusnak magasabb a dopamin szintje az átlagnál ->

- 81 imád utazni, keresi az új és ismeretlen helyzeteket, emellett mozgékony,sportos,bulizós, optimista és vidám alaptermészetű.

- 95 kamaszkorában lett vegetáriánus, 2 születése óta és 3 felnőtt korában.

- 59 INFJ - azaz 59 saját problémájaként éli meg a globális vagy társadalmi gondokat

- 48 undorodik a hús szagától, 70 képtelen lenne arra hogy megérintse a nyers húst, 11 nem tudna együtt élni egy nem vegetáriánussal

- 76 érzelmileg nem stabil, 68-nak van valamilyen káros szokása (cigi, pia, weed)

- 87 rendszeresen sportol

- 47 rendelkezik valamilyen érdekes hobbival

- 93 keresztény, közülük 2 hívő van . 93-ból 79 viszont hisz a reinkarnációban, a Sorsban, 82 gyűlöli az egyházat

- 2 ateista

- 5 hindu, buddha hivatalosan is!

- 96 koránál érettebb és bölcsebb

- 41 diszkalkuáliás

- 78 introvertáltak, 22 extrovertált

- A vegetáriánus nők átlagmagassága 169 cm, a férfiaké 184 cm

- 12-nek alacsony a vérnyomása, 1-nek magas , és 87-nek teljesen normális

- Nincs túlsúlyok közöttük(!)

És a végére... 100-ból 100 nagyon jó ember és örülök ,hogy megismertem őket!


Ha végigolvastad akkor látod,hogy sok érdekesség van... és még többre szeretnék fényt deríteni és kérlek segítsetek!

Ez a teszt igen érdekes és hasznos ,kérlek töltsétek ki és írjátok le az eredményt! Sok esetben szükség van helyreigazításra ,mert félreérthető néhány tény és tulajdonság.

[link]


Kérnék egy kort, egy súlyt, egy magasságot, életcélt, példaképet és hogy vega vagy esetleg húsevő vagy,de bármilyen más adatnak is örülök :)


Köszönöm szépen!



2011. dec. 29. 17:48
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/117 anonim válasza:

17 (lassan 18) éves lány vagyok

kb 68-69 kiló, és 176 cm

Életcélom a józan boldogság.

Példaképem önmagam vagyok (nem a narcisztikus oldaláról, de nem szeretnék más lenni, mint aki vagyok).

Alapvetően kevés húst eszem, de csak azért, mert nem szeretem a vörös húsokat. Ez valamennyire összefüggésben van a vércsoportommal. Kedves kérdező, azt is végigkérdezhetnéd, hogy kinek milyen a vércsoportja, mert az A-ra a legjellemzőbb a vegetarianizmus. Ezen kívül elég sokat sportolok, heti 5x általában. Hobbim a sporton kívül még a fotózás. Szeretem az extrém, de nem veszélyes sportokat. Meg vagyok keresztelve, de nem vagyok vallásos. Én is szeretek utazni, fél Európát már bejártam, és boldognak tartom magam. Nincs szép énekhangom, de valószínűleg én is több ösztrogént kaptam, mert a nagy szem, homokóra alkat igencsak jellemző rám. Sötétvörös hajam van, és zöld-zöldeskék szemem.

A teszt alapján én ISTP vagyok.

Hozzászólás: A diszkalkulia a bölcsészkaron lehet, hogy nem a vegetarianizmussal hozható szoros összefüggésbe, ugyan így a "nemhétköznapi ember" megjelölés, és a művészhajlamok, amihez pedig a szociális érzékenységet tudnám kapcsolni. :) Örülök, ha segíthettem.

2012. jan. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/117 anonim válasza:

13:06 vagyok (előző)

Kiegészítés, mert ezt csak most olvastam el:


1. Nincs nagyon sok vegetáriánus ismerősöm, egyik barátnőm az, de nem szoktunk erről beszélgetni vele. Így nagyon problémáim sincsenek se az emberekkel, se a szokással, viszont ha valaki elkezdene nyomulni a vegetáriánus nézeteivel, hogy megtérítsen, biztos hogy idegesítene. Vagy nem, akkor viszont kellemesen el tudnék vitatkozgatni vele.


2. A vegetarianizmusnak nyilvánvalóan van morális alapja. Érdekes kérdés, hogy a válaszoló vegetáriánusok milyen ruhákat hordanak. Vagy, hogy elfogadják a zöldségeket, és gyümölcsöket húsevő növénytermesztőktől. A húsevésnek evolúciós okai (is) vannak. Régen több energiát tudott szerezni az ősember állati eredetű ételből, mint növényektől, így erősebb is volt. A tápláléklánc csúcsán is húsevők állnak, ha megnézed (itt nem moralitásról és erkölcsről beszélek). Erkölcsi alapja nem hiszem hogy van, de a növényekért nem aggódnak a növényevők? Ők is élnek, csak úgy mint az állatok, bár fájdalmat nem éreznek. És azzal is, hogy egy répát megeszel, egy patától (cserebogár fejlődésének egyik szakasza) vonod el a táplálékát.

Darwin ezen elméletét még nem hallottam, nem ismerem, úgyhogy erről nem tudok vitatkozni (bár aki ezzel válaszolt, sem biztos, hogy teljes mértékben ismeri az elméletet).

A híres vegetáriánusokat én is tisztelek, de ennek semmi köze a táplálkozási szokásaihoz. Ez a része általában nem szokott kifejezettem érdekelni egy embernek.

Bármiről lehet írni 5 oldalas fogalmazást, maximum hülyeséget fogsz odaírni. De hogy ne ilyen radikálisan fogalmazzam meg, írhat valaki nekem bármilyen hosszan valamiről, ha én nem értek vele egyet. Mint mondtam, a húsevésnek nem morális okai vannak, így ez értelmetlen is lenne.

Az endorfin pedig igenis fontos az emberi szervezet számára. Megeszi, mert ez finom. Ha nem ért egyet a vegetarianizmus erkölcsi okaival, akkor meg fogja enni, mert nem érdekli, a vegák által mondott negatív oldala.


Azt hiszem, végigmondtam a kérdésekre a válaszokat. :)

2012. jan. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/117 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az intelligens válaszokat! Kissé félve jöttem fel, mert régebbi kérdéseknél igencsak durva szidalmazásokat olvastam :) Tényleg köszönöm ,jól esik! :)


Na,kérem választ adok arra , hogy a sátánista vallást miért említette meg a vegetáriánus hölgy...


A sátánistákról alkotott képünk túlcifrázott. A sátánista egyház tagja vagy tudatlanul is hívői a mindennapokban általában nem néznek ki félelmetesnek, sötétnek, nem hordanak fordított keresztet stb. Mégis a legundorítóbb és leggonoszabb emberek.

A sátánista vallás fő elve: TE vagy az Isten. Bármit megtehetsz ,amit csak akarsz és úgy ,ahogy jólesik, mert te vagy az isten. Ne foglalkozz mással, mert ők nem számítanak: te vagy az egyetlen istened.

Nos, ez viszi a közeli híveket arra, hogy hazudjanak, lopjanak, gyilkoljanak,kínozzanak,erőszakoljanak, raboljanak úgy,ahogy kedvük csak tartja, bűntudat nélkül.

A sátánista egyház tagjai rituáljaik alkalmával, emiatt a görcsös és szívtelen morális rendszer miatt képesek elevenen főzésre, csecsemő gyilkosságra , gyermekek megerőszakolására. Az egyik egyetemi tanár tartott egy plusz órát róluk, csupán érdekességnek, és egy képpel kezdte az előadást...megkérdezte mi van a fotón? (a képen meztelen ,nevetgélő embereket láthatunk,akik paradicsomcsatát játszottak) szóval mi arra tippeltünk és a legtöbben is arra gondoltak. A prof elmosolyodott és azt mondta "Igen, meztelenek és igen nevetnek, de az a piros nem paradicsom, hanem vér."

Na ,az teljes sokk volt.

z csak egy apró bevezetés volt, most jön röviden a lényeg.Rengeteg hétköznapi ember van,aki bár lehet nem is tudja ,hogy pontosan mit mond ki a sátánista vallás, de tudatlanul is a hívei. Ők ,bár nem vesznek részt semmilyen szertartáson,meg nem látogatnak sátánista templomokat, attól függetlenül ez ezt a vallást vallják és eszerint élnek. Én is sok embert ismerek, aki ilyen... bármit megtesz magáért, lesz*rja a másikat,átgázol mindenen,ami él és érez, csak azért,hogy neki jó legyen.

"Megeszem mert ízlik." Ez a mondat , bocsánat ha valakit megsértek, sajnos tipikus sátánista gondolat.

3. válaszoló INFP-nek! Replikája érkezett egy vegetáriánus alanyomtól!

"Minden életformát óvok, de azért éhen nem halhatok, tehát valamit ennem kell. A hús ízlik, tehát eszem. De mindig mindenből csak annyit eszek, amennyire szükségem van. Nem pazarlok, nem vásárolok felesleges ételt, akkor sem, ha növényi eredetű."


"Nem ismerlek,te sem ismersz engem. Rólam annyit,hogy férfi vagyok, húszas éveimben járok és vegán életmódot folytatok.Szeretnék elmagyarázni neked valamit. Lehet,hogy naponta te csak két csirkecombot eszel, de bármennyire is hihetetlen, ezzel is pazarolsz.

A vágóhidak egy húsevő vevő számára naponta 50-60 állatot végeznek ki... Te gondolom ennyit nem eszel meg, tehát a többi megy a kukába vagy parizernek vagy kutyakajának. Az egyetlen megoldás az ,hogy senki ne vásároljon vágóhídi terméket(úristen én most terméknek neveztem az állatokat).Szóval, állj le a vágóhídi hús fogyasztásával és vásárolj valami tanyasi fickótól,annyit amennyire tényleg szükséged van. Az egyrészt egészségesebb és tisztességesebb is. És én honnan mondom ezeket?

11 éves voltam,amikor apám egyik ismerőse,aki egy nagy vágóhídi láncnak a tulajdonosa(vinné el az Isten a pokolba) azt mondta nekem , " Azért vágunk le ennyi állatot, mert a nép azt akarja" Én azt mondtam neki "De én nem akarom" és ő visszavágott " Nem értelek...te eszel húst, miattad is van"

Attól a perctől kezdve vagyok vegetáriánus és 4 év múlva vegán lettem.

Lehet,hogy ezzel nem mentem meg az állatok életét, de én nem éltetem azokat a haláltanyákat és ha egy Isti bá féle borzasztó torzszülött,azt mondja, hogy miattam is üzemelnek a vágóhidak, visszavághatok: NEM !

A másik az,hogy azért mert nem eszel húst nem halsz éhen, örüljünk neki. "


És még egy mára utolsó kérdés! Ti mit gondoltok a következő nem éppen íkúfájter húsevő idézetekről(ezeket le is teszteltem,tényleg hülyék, szerintük törvénytelen dolgot művelek azzal,hogy most ide leírom becses szavaikat :D )

"...amikor csak felvágott jut (inkább nem nézem meg, mi van benne)"

"Voltam már disznótoron. Láttam mien gusztustalan. Még is megeszem mert isteni finom"

"Csakhogy azt is tudom mi van a szalámiban és parizerben, és hogy készül. Horror, de szeretem, szóval nem borzaszt el."


Szép napot! Haló :)

2012. jan. 2. 18:49
 34/117 anonim ***** válasza:

Jól mondta a vega ismerősöd, nem ismerjük egymást. Ezért ne is feltételezzünk előre dolgokat, hanem előbb kérdezzünk.

Nem eszek vágóhídi terméket. Vagy személyesen háztól vásárolok, vagy a piacon olyantól, aki a saját, házi termékeit árulja.

Egy egész tyúkot valóban nem tudok megenni egyszerre, de részeire bonom, és úgy fagyasztom le. Pár hónapig eláll, azalatt szépen, kis adagokban elfogyasztom.

A főtt ételnél megmaradt csontot mindig bezacskózom, lefagyasztom, s mikor meglátogatom a testvéreméket, elviszem hozzájuk a kutyának. (Vonattal 100 km, mégis képes vagyok elvinni.)

Persze teljesen nem lehet kizárni a pazarlást, de törekedni lehet rá.


Azok a körülmények, amik a nagy telepeken vannak, engem is elborzasztanak. Olyan helyről sohasem vásárolnék semmit. Ha egy bizonyos húst akarok enni, de nem tudok beszerezni normális helyről, akkor inkább arra az időre lemondok róla.

2012. jan. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/117 anonim ***** válasza:

Lemaradt: tejtermékből is csak házit vásárolok 1 éve.

A pesti albérletbe otthonról hozok tanyasi tojást, ha elfogy, akkor a piacon vásárolom, öreg néninktől, akik a kis kosárkájukból árulják a pár darab tojásukat. (Egyébként a zöldségféléket is inkább tőlük vásárolom.)

2012. jan. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/117 anonim ***** válasza:
Remelem ezt nem kotekedesnek veszed majd , tenyleg nem annak szanom, a novenyekkel mi van? Azok is elolenyek, ott is van tultermeles, pazarlas. Igazabol tisztelem hogy ti igy vigyaztok. En nem csinalok ilyeneket.
2012. jan. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/117 bumbi02 ***** válasza:
100%

Húsevő vagyok.



Nem zavar ha valaki más vegetáriánus, elfogadom, még meg is értem hogy miért. A divat-vegák mondjuk zavarnak. De azok akik azért vegetáriánusok mert szeretik az állatokat, és ezért nem esznek húst azokat megértem. Bár persze irracionális hogy majd épp miattuk kevesebb állatot ölnek meg, mivel azokat az állatokat - sajnos vagy nem sajnos - azért tenyésztik hogy levágják őket, teljesen mindegy hogy 100 emberből 10 nem eszi meg... Kereslet a húsra mindig van. A divat vegákat azért nem értem meg, mert sok helyen a hús arany értékkel bír - harmadik világban - ők meg itt divatból válogatnak hogy most trendi hogy ne egyek húst, akkor nem eszek, csak néha picit -...



Az hogy sok bálvány vega volt,engem nem befolyásol abban hogy hogy tekintek rájuk. Ugyanúgy nem befolyásol egy jó színész színészi megítélésben a politikai nézete. Attól még jó színész lesz ha mást vall mint én.


Azért eszem mert finom. Ez így igaz. Ez nem jelenti azt hogy valaki sátánista lenne.. Bár igazából ha az ember utána olvas, nincs baj a sátánizmussal sem (nem azt jelenti mint az ördögimádat), elég humánus vallás. Azért eszem mert finom, és hála az égnek, van rá lehetőségem (sokaknak nincs, lásd harmadik világ)


Ezekből következik számomra hogyha azt az állatot így is úgyis levágják, és még finom is a húsa, akkor miért ne egyem meg? Azzal hogy azt mondom hogy nem eszem meg, nem fogják életben hagyni, és azzal hogy levágása után azt mondom hogy nem eszem meg, ugyanúgy le van vágva (szép magyarosan)...Én is szeretem az állatokat, disznóvágáson ennek ellenére minden évben ott vagyok 6 éves korom óta... Nem szeretem mikor szúrják le a disznót, de szeretem a húsát. Ebbe nem találok semmi kivetni valót. Evolúcióba beletartozik ez is. Ha az ember nem háziasítja ezeket az állatokat, akkor kinn vannak vadonba, ahol ugyanúgy részesei lesznek a táplálékláncnak. Persze így konkrétan vágásra tenyésztik őket, de fel lehet fogni "üzletként" is.. Stressz mentes élet, mindennapra biztosított élelemmel, cserébe limitált élettartam...Egy szempontból igazságtalan, de ez már kialakult és ez ellen semmit se lehet tenni... Maximum ha hirtelen a 7 milliárd emberből 6,9 milliárd vega lenne..

2012. jan. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/117 anonim ***** válasza:

Ezt most tőlem kérdezed?

Ha igen, akkor nyugi, nem veszem kötekedésnek.

A zöldség, gyümölcs egy részét a szüleim kertjéből szerzem be, a másik részét pedig szintén a piacról, a saját kertjükben termő növényeket áruló néniktől, bácsiktól. Ill. mikor a testvéreméknél vagyok, mindig adnak egy nagy szatyor zöldséget. A banánról és a kiviről viszont nem tudok lemondani, egyedül azt vásárolok boltban, valamint lisztet, olajat, illetve fűszereket (sajnos az albérletben nem tudok cserepest tartani - majd ha saját lakásom lesz, aminél csak lehet, áttérek arra, pl. bazsalikom, kakukkfű, rozmaring, metélőhagyma).

Ha a szüleimnél vagyok, a növényi hulladék megy a komposztba.

Anyák napjára mindig cserepes növényt veszek, sose vágott virágot.

2012. jan. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/117 anonim ***** válasza:
100%

Ez a sátánista dolog hülyeség. Ezért van látod h azt mondják h a vegák előítéletesek. Abból amit a sátánista dolgokról írtál semmi nem igaz rám, csak h húst eszek. Megeszem igen mert finom de ha azokat az elveket vallanám azt mondanám h megehetem mert jogom van hozzá, mert én vagyok a legjobb. Szval én nem illetek senkit ismeretlenül rossz szavakkal, de a vega ismerősid ezt tették.

Amúgy olvastam azt a kérdést is amiből a mondatokat szedted. Persze így a környezetükből kiragadva érdekesek, de tegyük hozzá h a vegák azzal támadták a húsevőket h undorító amit megesznek meg h ők nem is tudják h mi az amit megesznek...stb. Szerintem így már van értelme, mert egy ilyen (másokat legyilkosozó, ostobának tartó vega) fricskára mivel vágjon vissza az ember?

2012. jan. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/117 bumbi02 ***** válasza:
100%

Tegnap 18.49-nek!



Nézz utána a sátánizmusnak (LaVey) mert közel se az amiről te beszélsz.. A sátánizmusban megjelenik az élj a mának - hedonista - motívum, de tiszteletben tartja az életet, és a szeretetet is jobban értelmezi mint a kereszténység (csak azt szeresd aki érdemes rá, mert ha mindenkit ugyanúgy szeretsz, csak lekicsinyited a hozzád közelállók iránt érzett szeretetet hogy egy idegent is úgy szeretsz mint őket..) A sátánizmus nagy becsben tartja az állatokat és csecsemőket mert még meg nem rontott lények.. de elismeri hogy élelemszerzés céljából sokszor le kell vágni az állatokat..Közel se arról szól amit te írtál le...



És még egy mára utolsó kérdés! Ti mit gondoltok a következő nem éppen íkúfájter húsevő idézetekről(ezeket le is teszteltem,tényleg hülyék, szerintük törvénytelen dolgot művelek azzal,hogy most ide leírom becses szavaikat :D )

"...amikor csak felvágott jut (inkább nem nézem meg, mi van benne)"

"Voltam már disznótoron. Láttam mien gusztustalan. Még is megeszem mert isteni finom"

"Csakhogy azt is tudom mi van a szalámiban és parizerben, és hogy készül. Horror, de szeretem, szóval nem borzaszt el."



Ezekkel mi a gond?

A disznóvágás nem gusztustalan. De én is szeretem a frissen sült pecsenye illatát és ízét mikor a -3 fokból átfagyott ujjakkal bemegyek a jó melegbe.

Tudom mi van a parizerben meg szalámiban... és megeszem mert finom. Ezzel szintén nem értem mi a gond. Naponta szerintem több száz ezer ember fordul meg a McDonaldsokban és hasonló gyorséttermekben, műanyagot enni. Én is. (havonta 1x általában bemegyek) Mert finom. Megiszom a kólát, nem igazán egészséges. De finom.


A mai 14-25 éves társadalom zöme bulik alkalmával rendszeresen isznak. Egészségtelen. (de szerintük finom)



Húst eszek, felvágottakat, szalámikat is (és nem minden szalámi rossz, amit otthon töltünk és látom hogy mit teszek bele, na abba nincs semmi E202...) kólát iszom, még szilveszterkor se iszom alkoholt, sose gyújtottam rá, mégis egészséges vagyok.

És még a szó pejoratív értelmében ikúfájter se vagyok..

2012. jan. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!