Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Kedves vegetáriánusok, ti...

Kedves vegetáriánusok, ti hogy a fenébe bírjátok ki hús nélkül?

Figyelt kérdés
Igazából az érdekelne, hogy mit éreztek ha elétek tesznek egy húsételt vagy valamit aminek köze van a hushoz. Sajnáljátok az állatot vagy mi motivált titeket erre hogy lemondjatok róla.

2015. jan. 9. 14:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/72 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ahogy minden emlősállatnál, pl. az embernél is. A szülés előtt hormonális hatásokra elkezdenek növekedni a tejcsatornácskák, szülés után pedig rögtön beindul a tej termelődése, hogy az újszülöttet rögtön táplálni lehessen.

Ha valaki nem szoptat, akkor lassan elapad a tejtermelődés. Ha viszont szopik az újszülött (akár ember, akár más állat) vagy fejik az állatot (vagy vannak nők, akik nem képesek valamiért szoptatni, és maguk lefejik a mellükből a tejet), akkor fennmarad a tejtermelés, a prolaktin és az oxitocin hatására.

Egyébként ha hirtelen nem fejné tovább senki a teheneket, akkor is van lehetőség a tejtermelődés mesterséges elapasztására. Tehát semmiképpen nem kellene szenvedniük.

2015. jan. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/72 anonim ***** válasza:

#58!

"Ha nem nőne növény, mit ennének az állatok? Ha lenne növény, miért ennél állatokat?!"

Ha a hideg vagy hosszan tartó sötétség miatt elpusztulnának a növények, attól az állatok még élnének egy darabig (mint pl télen), táplálkozásuktól és élőhelyüktől függően.

De reméljük semmi hasonló helyzetre nem kerül sor, szóval ez csak egy "worst case scenario".

2015. jan. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/72 anonim ***** válasza:

Ez így van, ahogy a 61-es írta, és ezt vegetáriánusként mondom. Az azért a ló másik oldala, hogy folyamatosan elletnék őket.


Az állatnál is, ahogy az embernél is, a tejtermelődés fejés/szoptatás esetén évekig fennmarad.

2015. jan. 18. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/72 anonim ***** válasza:
82%
Undorodom a gondolattól, hogy egy döglött állatot megegyek. Ennyi.
2015. jan. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/72 anonim válasza:
17%
Hogy lehet undorodni a hústól?! Valaki írja már le nekem!
2015. febr. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/72 anonim ***** válasza:
69%
Úgy, hogy az egy döglött élőlény....
2015. febr. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/72 anonim ***** válasza:
82%
"Hogy lehet undorodni a hústól?!" Te ezt nem érted, én meg azt, hogy hogy bírsz megenni egy büdös tetemet, amit telenyomtak gyógyszerekkel és a legócskább tápokkal etették, amíg élt.
2015. febr. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/72 anonim ***** válasza:

Engem először az egészségem motivált, folyamatosan szoktam le a húsról, először a vörös húsról, a magas koleszterinszintem miatt. Majd egyszer csak rájöttem, hogy kipróbálhatnám milyen vegetáriánusnak lenni, de nem erőszakolom magam, ha kívánok húst eszem. Csakhogy nem kívántam, hamar eljutottam arra a szintre, hogy sokkal tisztábbnak és energikusabbnak éreztem magam és onnan visszanézve vettem észre, hogy mi is a hús: dögtetem.

Ezt viszont egy húsevő addig nem fogja érteni míg el nem jut ide.

2015. febr. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/72 anonim ***** válasza:
24%
Nem kötözködésből, csak azért kérdezem, mert tényleg érdekel. Aki vegetáriánus, de kutya/macska tartó, ő az állatának is húsmentes eledelt ad?
2015. febr. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/72 anonim ***** válasza:

"Aki vegetáriánus, de kutya/macska tartó, ő az állatának is húsmentes eledelt ad?"

Természetesen nem.

2015. febr. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!