Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Kedves vegetáriánusok, ti...

Kedves vegetáriánusok, ti hogy a fenébe bírjátok ki hús nélkül?

Figyelt kérdés
Igazából az érdekelne, hogy mit éreztek ha elétek tesznek egy húsételt vagy valamit aminek köze van a hushoz. Sajnáljátok az állatot vagy mi motivált titeket erre hogy lemondjatok róla.

2015. jan. 9. 14:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 jmd ***** válasza:
4%
Hiába gondolkozol nagyban, ha a világon senki nem enne húst akkor is ölni kéne őket egy idő után ugyanis ahogy mi emberek is túlszaporodunk úgy az állatok is.Teljesen fölösleges vita ez én lesz@rom ki vega és ki nem.De ettől még nem ő vagy én vagyunk gyilkosok vagy épp a többmillió húsevő ember.Gondolom te sem születésed óta vagy vega.Tehát te is gyilkos vagy?Mert életedben valamikor megettél egy szelet párizsit pl? Hát nem!Ez az állítás semmilyen formában nem állja meg a helyét akár tetszik akár nem.Mert mint említve is volt már ez egyenesen arányos olyanokkal például, hogy van fa bútorod? Akkor gratulálj magadnak mert erdőírtó vagy te is!Van műanyag cuccod? Rombolod a környezetet vele! Mindenbe bele lehetne ugyanígy kötni csak szerintem teljesen fölösleges.
2015. jan. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/72 A kérdező kommentje:
Egyetértek a 41-essel. Ugyanugy mondhatjuk ennyi erövel hogy ne vegyünk fát mert támogatjuk az erdöirtást, nehasználjunk légfrissitöket vagy bármiféle ilyen dolgot mert hozzájárulunk a légszennyezéshez stbstb...ezekkel hozzájárulsz és támogatod (nem az állatok)hanem konkrétan a bolygó pusztulását.
2015. jan. 13. 19:53
 43/72 anonim ***** válasza:

mondjuk ezek az állatok, amiket az emberek megesznek, pont nem szaporodnának túl. ugyanis direkt erre tenyésztik őket....


a kérdésre válaszolva, hogy mit érzek, ha elém tesznek egy húsételt: vagy semmit, vagy undorodom tőle. pl. a töltött káposztának a szagát se bírom...

én bizony mondhatni vegetáriánusnak születtem, mindig is utáltam a húst, háromévesen azt mondtam, nem kell, mert élt. 78ban voltam hároméves, soha, senki nem hallott ilyenről, hogy létezik, hogy valaki nem eszik húst, a környezetemben..

2015. jan. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 anonim ***** válasza:
44%

"Hiába gondolkozol nagyban, ha a világon senki nem enne húst akkor is ölni kéne őket egy idő után ugyanis ahogy mi emberek is túlszaporodunk úgy az állatok is."


Te az igazán buta fajta vagy ugye?:) Neked még nem szóltak, hogy a haszonállatokat TENYÉSZTIK, a természetes szaporulat a populáció kb. 1%-a, amit néhány mama meg papa a hátsó kertben tart tojásért meg tejért? Dehogy szaporodnának túl, te észlény.

2015. jan. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 jmd ***** válasza:
8%
Igen tenyésztik, de ha nem tartanák őket és nem tenyésztenék akkor ugye te sem gondolod komolyan, hogy vadon nem szaporodna egyik sem? Te is csak belekötsz mindenbe amibe hirtelen bele tudsz, de a felvetésemre már derogál reagálni, mert nagyon jól tudod hogy van benne igazság, csak nehogy már ezt be kelljen látni, hogy semmivel sem vagy különb! :D
2015. jan. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/72 anonim ***** válasza:
100%
vadon nem szaporodna ennyire. plusz, elhullanának, nem úgy, mint mikor direkt tenyésztik őket, válogatva.
2015. jan. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/72 jmd ***** válasza:
8%
Nyilván nem úgy, én sem 1-2 évre gondoltam de hosszú távon alkalmazkodnának a környezetükhöz stbstb...
2015. jan. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/72 anonim ***** válasza:
87%

De mi a fene alkalmazkodna a környezetéhez, amikor nem tenyésztenék őket??


Te tisztában vagy vele, hogy a 20. századi ipari hústermelés előtt minden háznál tartottak állatokat, és mégsem szaporodtak túl a környezetükhöz alkalmazkodva......? de sebaj.

2015. jan. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/72 jmd ***** válasza:
8%
Jaaa tehát akkor kihalnának ha nem tenyésztik őket? A fennmaradó számúra gondolok és attól még szaporodnának ha nem is olyan mértékben de nehéz értelmezni úgy tűnik.Még mindig csak egy részére reagálsz a mondandómnak úgyhogy szerintem zárjuk is le.Álszenteskedés az egész.De ha neked meg ez nyugtatja a lekiismereted akkor hajrá!
2015. jan. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/72 jmd ***** válasza:
8%
az ipari hústermelés előtt is vágtak disznót csirkét stb...
2015. jan. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!