Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Kedves vegetáriánusok, ti...

Kedves vegetáriánusok, ti hogy a fenébe bírjátok ki hús nélkül?

Figyelt kérdés
Igazából az érdekelne, hogy mit éreztek ha elétek tesznek egy húsételt vagy valamit aminek köze van a hushoz. Sajnáljátok az állatot vagy mi motivált titeket erre hogy lemondjatok róla.

2015. jan. 9. 14:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 anonim ***** válasza:

Mondjuk a tejelő tehenek ember nélkül tuti meghalnának iszonyú kínok között, mivel nem volna aki feji őket. A tőgyük begyulladna és elpusztulnának.


Ha megkérdeznénk a boltban húst vásároló embereket, akkor elég nagy százalékuk (80+ a tippem) azt mondaná, ő maga nem vágná el a csirke nyakát, vagy döfné le a disznót. De a kosarába beteszi a gusztusosan csomagolt szeletelt terméket.


2 éve vagyok vega, a kegyetlen nagyipari állattartás miatt hagytam fel a húsevéssel. Erősen gondolkodom, hogy redukálom a tejtermékek fogyasztását is, mert amit pl sajt néven árulnak... hát nem az igazi. Nem érzek undort vagy ilyesmit ha húsételt látok (és látok elég sokat mert étteremben dolgozom), nem taszít az illata, vagy a látvány ha valaki megeszi.

De nem kívánom az ízét.

2015. jan. 14. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 jmd ***** válasza:
29%
51! Ebben igazad van, nem mindenki vágná le, de ez a háznál tartás nemvolt jó példa szerintem. A paraszt emberek mai napig ugyanúgy tartanak és ugyanúgy vágnak is.Nyilván ez ma már a lakosság kisebb százaléka csupán és az is lenne mert senki nem tartana disznókat a 10.-en, habár volt már példa panelba disznóvágás :D Lényeg a lényeg! Nem jártam még Indiába, ott mégis mindenfelé tehenek rohangálnak mert ugye szent állat.És nem arról híres, hogy kínok között fetreng mindenfelé egy tehén és akkor még csak a tehenekről beszéltünk ami szerintem (bár nem olvastam statisztikákat) kevesebb darabszámmal bír mint a csirke, disznó...
2015. jan. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 A kérdező kommentje:
egyértelmüen ti a vadászatot is ellenzitek attol függetlenül hogy azt milyen okból csinálják.
2015. jan. 14. 17:17
 54/72 anonim ***** válasza:

jmd. Indiában is ugyanolyan tehenészetek vannak, mint itt Európában. Ugyanolyan gépesített rendszerrel fejik őket. Ezek a tehenek sem füvet legelnek, hanem tömegtakarmányon tartják őket betonpadlón. aztán ha már nem adnak elég tejet, átszállítják őket India olyan területére, ahol engedélyezett a levágásuk (pl. muszlimok is esznek szarvasmarhát), majd ott levágják őket, mint itthon is.

Szóval India sem jobb egy fokkal sem.

azok a tehenek, akik az utcán élnek, soványak, éhesek, és szemetet esznek, kukáznak, a turisták etetik őket minden mű kajával. Sokan ott fordulnak fel az utcán.

Ennyit a boldog teheneidről.

2015. jan. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 anonim ***** válasza:
Mondjuk, a tehenek boci nélkül nem tejelnek..
2015. jan. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 anonim ***** válasza:

jmd!

Itt nem az a lényeg hogy nem élhet mindenki falun és nem tarthat állatot a panelban, hanem hogy a bele kifordulna ha végignézne egy disznóvágást, vagy sírva rohanna el ha neki kellene elvágni a csirke nyakát.

De lelkiismeret furdalás nélkül tömi befele a jó kis csirkemellet meg szalonnát, mert nem ő ölte meg az állatot és nem ő dolgozta fel a húsát.

A falusi állattartók napi kapcsolatban állnak az állataikkal és tisztelik, szeretik őket.

A fogyasztók többsége viszont tudatlan. Sajnálják az állatokat a dokumentumfilmeken, de közben eszik a pörköltet, nem is gondolkodnak.

2015. jan. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Igen ellenzem a vadászatot, mert az embernek semmi szüksége hogy vadásszon, ráadásul puskával felfegyverkezve, lesből, sokszor felhajtott vadakat elejteni nem nagy kunszt. Igen gyáva cselekedet.

A vadgazdálkodás más dolog, a hivatásos vadászok nem szórakozásból lőnek (bár ezt sem támogatom).

A ritka állatok vadászatáról ne is beszéljünk, mint pl Dél-Afrikában a tenyésztett oroszlánok, zsiráfok stb pénzért való kiárusítását gusztustalan dolognak tartom.


De ha neadjisten beütne valami apokaliptikus katasztrófa és a nulkeáris télben nem nőne növény, akkor muszáj volna állatot ennem. Természetesen akkor megtenném, de nyilván nem szórakozásból és csak annyit ölnék meg amennyit muszáj.

2015. jan. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Ha nem nőne növény, mit ennének az állatok? Ha lenne növény, miért ennél állatokat?!

2015. jan. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 anonim ***** válasza:

"Mondjuk a tejelő tehenek ember nélkül tuti meghalnának iszonyú kínok között, mivel nem volna aki feji őket. A tőgyük begyulladna és elpusztulnának."


A tehenek csak akkor termelnek tejet, amikor borjú születik. És csak azért adnak majdnem folyamatosan, mert a fejéssel fenntartják a tejtermelődést. Egyébként maguktól nem adnak mindig tejet, és nem is ilyen sokat(akár 25-50 liter naponta), mert a borjúnak elég 8-10 liter naponta. Ha nem lenne aki tejet vagy húst eszik, akkor sem máról holnapra történne a folyamat. Szóval a tehenek nem maradnának ott egyszerűen feszülő tőggyel. Hanem egyre kevesebb tehenet tartanának, ami meg megmarad, annak elapadna a teje.

2015. jan. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 anonim ***** válasza:
100%
látod utolsó, én is ezt mondtam, hogy boci nélkül nem tejelnének, erre lepontoztak...pedig tény. azért tejelnek, mert boci van, magyarul elletik őket.
2015. jan. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!