Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Kedves vegetáriánusok, ti...

Kedves vegetáriánusok, ti hogy a fenébe bírjátok ki hús nélkül?

Figyelt kérdés
Igazából az érdekelne, hogy mit éreztek ha elétek tesznek egy húsételt vagy valamit aminek köze van a hushoz. Sajnáljátok az állatot vagy mi motivált titeket erre hogy lemondjatok róla.

2015. jan. 9. 14:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm kérdésed, remekül. Sosem voltam nagy húsevő, csirkét, pulykát ettem régen, de ha bármikor azt mondta volna valaki, hogy holnaptól nincs több hús, nem dőltem volna a kardomba. Nem érzem, hogy a testemnek szüksége lenne legyilkolt állatkákra, utálom a hús kinézetét, szagát, ízét. Aki lemondásként éli meg a vegetáriánusságot, abból soha nem lesz vegetáriánus, ez ennyire egyszerű. Felőlem bárki bármilyen húsételt letehet elém, nem fogom megenni, csak élve szeretem az állatokat. Ha pedig direkt teszik le elém, csak azért is, mert "hústiskellenniiii", akkor bemutatom, milyen cifrán tudok fogalmazni.
2015. jan. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/72 A kérdező kommentje:
Csak furcsa nekem vagyis én mint húsimádó nehezen értem meg, mert én úgy vagyok vele, hogy az ember mindenevő, nem hiába eszik húst,ősidők óta vadászott és nekem igényli is a szervezetem ha egyit hétig nem eszek húst, már teljesen megzavarodok. Ezért nehéz nekem elképzelni, persze elhiszem hogy van aki szimplán nem szereti, kb 6 éves koromig semmilyen tejterméket nem tudtak belém gyömöszölni, de aztán meg az lett a mániám, de a hús nálam szinte létszükség, érzem hogy igényli a szervezetem. És ebböl adódik az a gondolatom is, hogy az állat tartás direkt e célból, majd a leölés lehet kegyetlen, de honnan máshonnan szerezhetném be a húst. Számomra ez az élethez tartozik, ha most az őkorban élnék biztos vagyok benne hogy akkor is levadásznám vagy kihalásznám.
2015. jan. 9. 22:43
 13/72 anonim ***** válasza:
75%
Hát, senki nem is kényszerít arra, hogy ne egyél húst. Ha ennyire kell, akkor edd nyugodtan. Mondjuk az én férjem is nagy húsimádó, de amikor elkezdtem rendelni az egyik vega ételszállítótól, ő is rákapott és most már onnan kéri ő is az ebédet. Mondjuk tényleg nagyon jól főznek. Vacsorára pedig szintén nem kap húst, mert az én vegán kajámat eszi. Ő is hozzászokott, pedig korábban a steak és hasonló vöröshúsokért volt oda.
2015. jan. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/72 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanúgy voltam vele, mint a T. kérdező. Húsimádó voltam, viszont problémáim voltak az állattartás módszereivel és a további etikai kérdésekkel. Láttam az Earthlings filmet és döntöttem. Ez volt 2009. 01. 01-én, azóta nem nem ettem legyilkolt, megkínzott állat húsából.
2015. jan. 10. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/72 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem kell lemondani, mindig is undorodtam tőle. Csak kényszerből ettem, s akkor is csak szalámit, masonkát, halat.25 éve azt sem.
2015. jan. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/72 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk is az a vicces, hogy a férjem imádta a húst még mikor megismerkedtünk. Mióta együtt vagyunk, többnyire heti-kétheti egyszer eszik húst, mert ha én főzök húsmentes étel van, ha ő főz akkor is -nem akar duplán bajlódni. A legérdekesebb az, hogy hiába mondom neki bevásárláskor, hogy vegyünk húst, elkészíteném neki én is, ő maga mondja, hogy nem kell, mert már elszokott tőle, nincs rá igénye.
2015. jan. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/72 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: csakis megszokás kérdése. A legtöbben azért vallják meggyőződésből, hogy a hús "kell", meg hogy hús nélkül "nem lehet jóllakni", mert annyira hozzászoktak, hogy nem tudják elképzelni nélküle. (Nem azért, mert egy helyesen összeállított húsmentes ételtől tényleg nem laknának jól.)


De kérdezz meg egy láncdohányost, hogy el tudja-e képzelni az életet cigi nélkül. Vagy egy alkoholistát, hogy van-e élet a mindennapi betevő feles nélkül. Ők se értik, hogy a fenébe bírja ki más. Tényleg.

2015. jan. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/72 anonim ***** válasza:
100%
Remekül :) 2 éve vega vagyok, sokkal jobban érzem fizikailag is, lelkileg meg pláne, hogy miattam nem kell állatokat legyilkolni. A húsfogyasztó családtagjaimnak megfőzöm a húst, nem szívesen ugyan, de nem erőltetek rá senkire semmit ("Élni és élni hagyni), de undorodom a szagától, vagy a látványától. Előtte sem voltam nagy húsevő, bár egy kis bolognaiért vagy pulykavirsliért a lelkemet eladtam volna :D Aztán láttam videókat arról, hogyan ölik le szerencsétleneket. Olyan, hogy humánus vágás, nemigen van, ezzel csak az emberek nyugtatják magukat. Így úgy döntöttem, többet nem eszek húst. Azóta szebb a hajam/bőröm, energikusabb vagyok, és ami a legfontosabb, tiszta a lelkiismeretem. :) Boltban dolgoztam, mellettem egy pékség üzemelt. Mivel ez az út vezetett át a városon, erre mentek a malacszállító autók is, a sofőrök gyakran bementek kajáért, hosszú percekig állt az autó az üzlet előtt, a malacok összezsúfolódva, visítva taposták egymást, arrébb lökdösve a másikat hogy az orrukat kidughassák a friss levegőre...életükben először és utoljára éreztek szabad levegőt. Mindig becsuktam a boltajtót, mert sajnáltam őket, beértem ennyivel, de mostmár teszek is értük nemcsak sajnálkozok! Őket nem tudtam megmenteni, de remélem egyre csak kevesebben lesznek azon a teherautón...az, hogy vega lettem, életem egyik legjobb döntése volt.
2015. jan. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/72 A kérdező kommentje:
Tudom hogy sajnos vannak még igénytelen állat tartó, szaporitó telepek vagy vágóhidak, én is csak bízni tudok benne, hogy minnél több ilyen telep a leghumánusabb módszerekhez fordul, de szerintem attól sajnos nem lesz jobb a helyzet ha valaki vegetáriánus lesz. Bár jobb lenne. De elhiszem hogy agyban az illetőnek már legalább a lelkiismerete nyugodt. Legalább is gondolom itt főleg az játszhat szerepet. Abban nem értek egyet hogy a húsimádást az alkoholizmushoz vagy a dohányzáshoz kellene hasonlítani :D Teljesen más a kettő és szerintem maga az hogy valaki kívánja a húst, az is egy teljesen más érzés mint mikor valaki a cigit vagy piát kívánja. Egyébként én sem nézek végig még egy disznóvágást se, de tudomásul veszem, hogy vannak haszonállatok amiket direkt e célbol tartanak és szaporitanak, hogy megyegyük őket, ugyanúgy mint a növényeket, hogy megegyük őket. Csakhát igen a körlmények sok helyen elszomoritóak, de ezellen nem tudok tenni, akkor se ha nem eszek húst. És félreértés ne essen, nem akarok én itt agymosást végezni, aki vega az vega mindenki azt eszik amit akar.
2015. jan. 11. 11:53
 20/72 anonim ***** válasza:
76%

"de szerintem attól sajnos nem lesz jobb a helyzet ha valaki vegetáriánus lesz. Bár jobb lenne. De elhiszem hogy agyban az illetőnek már legalább a lelkiismerete nyugodt. Legalább is gondolom itt főleg az játszhat szerepet. Abban nem értek egyet hogy a húsimádást az alkoholizmushoz vagy a dohányzáshoz kellene hasonlítani :D Teljesen más a kettő és szerintem maga az hogy valaki kívánja a húst, az is egy teljesen más érzés mint mikor valaki a cigit vagy piát kívánja. "


1. Jobb lesz. A kínálat keresletfüggő, és ha csökken a vásárlóerő, csökken a kínálat is. Más kérdéshez is írtam: itt Németországban a lakosság min. 10%-a vegetáriánus. Ez már elég jelentős csökkenés azért.


2. Már hogy ne lehetne ahhoz hasonlítani? Te ezzel nyugtatgatod a lelkiismeretedet? Fiam, hát még rosszabb is. Az alkoholért, cigiért nem hal meg senki. Növényi alapanyagokból és kémiai szerekből áll.

Ahhoz, hogy te naponta húst egyél, naponta válsz gyilkossá. És ez szerinted jobb, mint elszívni egy cigit, amihez leszedték egy dohánynövény leveleit? Ne röhögtess. Te ölsz. Te életeket oltasz ki. Te érző lényeket mészárolsz le.

2015. jan. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!