Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegetáriánusok miért ítélik...

A vegetáriánusok miért ítélik el olyan durván azokat, akik fogyasztanak húst?

Figyelt kérdés

2015. dec. 19. 11:46
1 2 3 4 5 6
 31/54 apababa ***** válasza:
52%

A vegák ettek húst amig fel nem nöttek és nem döntöttek igy. Egy nem vega szülö ad a gyerekének húst zöldséget mindent . Egy vega szülö a gyerekét is vegaként eteti.

Egyébként azt tudtátok hogy, a vegetáriánus kifejezés az egyik legösibb indián szó jelentése "béna vadász"

2015. dec. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
23%

Az ember mindenevő, amit sokan félreértelmeznek és azt hiszik hogy mindent (köztük húst) KELL ennünk, pedig ez csak azt jelenti hogy az ember (majdnem) mindent KÉPES megenni. Ez egy marha nagy fejlődés a pl koalákkal szemben akik ki is halnak ha kihal az eukalilptusz mert mást nem nagyon tud enni.

Eddig a fejlődés során mindenféle külső hatás miatt kényszerpályán voltunk és így jutottunk el a mindenevésig. Manapság viszont a világ nagy részén tartunk már ott hogy nem szükséges állatokat se megölnünk, se kínoznunk, se rabszolgasorsban tartanunk ahhoz hogy egészségesen életben maradjunk, sőt még a kényelmünkhöz se kell, inkább csak megszokásból tartjuk fenn. Évi 60 milliárd szárazföldi és még több vízi élőlény szenved borzalmasan a mi kis hóbortunktól.


A legtöbb húsevő azért nem akarja ezt látni mert akkor meg kell változtatnia a szokásait, amúgy is fél az új dolgoktól (amire a média is rájátszik mindenféle hazug ijesztgetéssel pl hogy tej nélkül kálciumhiányunk lesz, hús nélkül meg vérszegények leszünk), sok konfliktust kell felvállalnia családdal, barátokkal stb és már amúgy is gyerekkorban kinevelték mindenkiből a "haszon"állatokkal való együttérzést.


Engem speciel dühít és elszomorít, sőt elborzaszt a "húsevők" érzéketlensége, a cinizmusuk, szarkazmusuk, az érző élőlényekkel szembeni tiszteletlenségük és a morbid fekete humoruk a témában. Mindemellett azzal is nagyon szörnyű szembenézni hogy évtizedekig én magam is ugyanolyan voltam mint a többi "húsevő", és aktívan hozzájárultam ehhez a rendszerhez és emiatt egy nagyfokú önutálaton is túl kellett esnem. Később inkább csak becsapva éreztem magam és ennek az ipari/gazdasági/társadalmi rendszernek az áldozatának láttam magamat mert sehonnan nem jutottak el hozzám ezek az összefüggések.


Mára már úgy látom hogy mindennek meg volt az oka, sokszor szükség volt azokra a lépésekre amik ide vezették az emberiséget, de most eljutottunk oda hogy egy erőszakmentesebb módját is kialakíthatjuk az emberi táplálék (ruházat, stb) megteremtésének. Még nagyon az elején vagyunk, lehet hogy 1000 év lesz mire eljutunk az állatok békében hagyásáig. Nagyon örülök a sok pozitív kommentnek amit itt láttam mert amúgy nagyon egyedül érzem magam a nézeteimmel.


A kérdésfeltevőnek remélem hasznára vált hogy egy kicsit bemutattam a belső folyamatát annak hogy hogyan jutottam el a vegánságig, nehéz kifejeznem a sok érzelmi vihart amit az úton megéltem és menet közben voltam egy párszor durván elitélő a nem vegákkal szemben. Már nem vagyok az és sajnálom hogy támadtam és megbántottam másokat emiatt, és nagyon meg tudom érteni azokat akik ezen az úton vannak és még a "durván elítélő" fázisban vannak.


A nem vegáktól pedig azt szeretném kérni hogy ha lehet ne szekálják a vegákat fogadják el őket és nézzék el az esetleges ítélkező viselkedésüket. Tudom, nehéz, de ők is épp egy nehéz folyamaton mennek keresztül és tényleg csak jót akarnak.

2015. dec. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
Huhuhaha meg egyéb emberek, akik itt a fenntarthatósággal akarnak érvelni! Miért kerüli ki mindenki a korábban feltett kérdésemet? Mivel váltanátok ki a szerves trágyát? A foszfor alapú műtrágyák forrása előbb-utóbb elfogy, a nitrogénezés meg tönkrevágja a talajvizet. Nos? Ha nem eszünk állatot, akkor nem gazdaságos tartani őket, csak és kizárólag az ürülékükért.
2015. dec. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
39%

Nem vagyok nagyon kompetens a témában de sok ígéretes megoldásról hallottam pl permakultúra amiben spéci növénypárosításokkal kis méretben megoldható ez a probléma.

Attól hogy jelenleg nincs igazi megoldás az nem jelent semmit. Pl New Yorkban a XIX század közepén azt mondták hogy fenntarthatatlan a fejlődés mert a sok lovaskocsi miatt nem győzik majd elszállítani a lótrágyát az utakról. Senkinek eszébe nem jutott hogy majd feltalálják az autót amitől mindez egy csapásra megoldódik, mert ők akkor csak logisztikai megoldásokban gondolkodtak.


El kell kötelezni magunkat egy irányba és ha elegen vannak a témán akkor lesz megoldás.


A megújuló energiára is azt mondják hogy nem hatékony és az atomenergiát nem válthatja ki. Pedig hihetetlen mértékben nőtt pl a napelemek hatékonysága az elmúlt pár évtizedben úgy hogy igazából nem támogatták nagyon. Az atomenergiának csak időelőnye van, ennyi. Ha eldöntjük hogy nem építünk több atomreaktort semmi áron mert tilos és kész, akkor megéri majd másfelé invesztálni és gombamód szaporodnának és fejlődnének az alternatív energiaforrások.


Valahogy így látom ennek is a megoldását: csak idő és akarat/elhatározás kérdése.

2015. dec. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
0%

Trágyának olyan állat ürüléke nem alkalmas, amelyik húst eszik. Növényevök trágyáját használják, viszont mondjuk a kutyáké nem jó a célra.

Bennem felmerül a kérdés, hogy az emberi ürülék nem azért alkalmatlan-e trágyának, mert eszik húst, de esetleg a vegáké (persze ipari mennyiségben) használható lenne-e...

2015. dec. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:

"Trágyának olyan állat ürüléke nem alkalmas, amelyik húst eszik. Növényevök trágyáját használják, viszont mondjuk a kutyáké nem jó a célra. "


Ez egyáltalán nem igaz ebben a formában. A csirkék trágyája sem alkalmas trágyázásra pedig növényevők és ez most csak a legkézzelfoghatóbb példa.


Trágyázni emberi ürülékkel sem szoktak, nagyobb testű állatok alkalmasak ilyen célra: lovak, szarvasmarhák, stb.


Huhuhaha: az nem megoldás, hogy majd az idő megoldja. Egyenlőre semmiféle megoldás nincs erre. Igen, egyes növénypárosításokkal ezt lehet ideig óráig húzni (vetésforgó: általános iskolás történelem), de ez is igényli az állatok tartását, sőt tulajdonképpen ez tette lehetővé az istállózó állattartást és a húsfogyasztás növekedését. A vetésforgó használata során keletkezett takarmányt jobb nem kidobni, hanem állatokat etetni vele, így még jobb a termőterület kihasználtsága. Tehát tulajdonképpen nem mondtál semmit, csak azt, hogy az idő megoldja. Hát akkor amíg megoldja remélem nem haragszol, ha kimegyek még egy kacsacombért :D

2015. dec. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:

Nem az idő oldja meg hanem az ezzel foglalkozó szakemberek - idővel. Mivel nem fenyeget az a veszély hogy egyik napról a másikra mindenki vegán lesz, ezért úgy hiszem van elég idő ennek a problémának a megoldására.

Azt biztosnak tartom hogy pesszimista, hitetlen és kifogáskereső gondolkodásmóddal nem jutunk előbbre, de szerencsére nagyon sokfélék vagyunk mi emberek.

Én hiszem hogy nálam okosabb emberek majd rájönnek erre is.

2015. dec. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
Nem én keresem a kifogásokat, hanem te. És ezzel együtt megint végig lehetett hallgatni (olvasni), ahogy oldalakon keresztül egyesek felsőbbrendűségüket azzal bizonygatják, hogy ők nem esznek húst és hogy ez a jövő, mindenki más meg kb barbár hülye. Köszönöm szépen a remek propagandát újfent a vegánságnak... nem lehetne egyszerűen annyit mondani, hogy nem eszel húst, mert nem szereted?
2015. dec. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:

Nem értem milyen kifogásra gondolsz, pont a megoldás létezésébe vetett hitemet szerettem volna kifejezni.


Nem propagandának szántam, az eredeti kérdésre válaszolva mutattam be a nézeteimet mivel a kérdező szerintem pont megérteni kívánta azt hogy egyes vegák miért ítélik el a nem vegákat.


Nem tartom barbár hülyének azt aki húst eszik. Ugyanúgy nem tartom barbár hülyének azt aki nem ért a mezőgazdasághoz vagy nem tud autót szerelni, zongorázni stb. Mindenkit más érdekel, másnak megy a mélyére. Amibe nem megyünk bele annyira, abban másokra vagy szokásokra hagyatkozunk. Engem foglalkoztatott ez a téma és ide jutottam. Felsőbbrendűnek nem érzem magam, tuti nagyon sokmindenben fejlettebb vagy nálam. Az viszont tény hogy szenvedést okozni egy másik élőlénynek akár közvetetten is kevésbé erkölcsös mint erőfeszítést tenni a szenvedés elkerüléséért, ennyi érdemet azért engedelmeddel szeretnék megtartani magamnak.


Azért nem tudom le annyival hogy nem szeretem a húst mert az nem lenne igaz :) Szerettem az ízét, sok szép emlékem, érzésem és élményem kötődik húsevés köré, anyám is hússal etetett, nagyanyám fácánsültjeit és halászlevét is imádtam, de leginkább a sajt íze és állaga hiányzott egy jó darabig. Nekem túl nagynak tűnt az ára ezért feladtam ezeket egy jó ideje. Elmúlt és már nem hiányzik, sőt egészségesebbnek is érzem azóta magamat de az csak plussz, nem ez a lényeg. Nekem ez a porszemnyi hozzájárulásom egy jobb világért, másnak egy tisztább autó megvétele, megint másnak az adakozás. Ha neked nem ez az utad, az is rendben van.

2015. dec. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:

Az nem igaz, hogy a vegák gyerekként húst ettek s felnőve nem... Van, aki sosem evett húst, más 3 éves korában utasította el, s tuti van, aki középkorúként lett vega. Azt sem hiszem, hogy a vegák gyerekei ne ennének húst, tuti rengetegen igen. Mondjuk ez nem tudom, miért fontos.


#38: Vegán ugyan nem voltam, de vega sok évig igen. Sosem volt olyan időszakom, amikor ne szerettem volna a húst, legalábbis a jóféle házi disznótorost, na annak van íze, csak olyat nem kap az ember akárhol s akkor még finoman fogalmaztam. Ráadásul hedonista vagyok és szeretek jókat enni. Viszont semmibe nem került nem ennem a finom húst, ettem finom minden mást, kiesett 1-2 alapanyag a sokszázból, ráadásul nem is a fontosabbak egyike (pozitívat viszont hozott, többé nem kellett csirkét ennem vasárnap. sokan nem értik, ez mekkora teher tud lenni az emberen). Máig nagyon erős az etikai vonal az állati termékek evéséhez fűződő kapcsolatomban s ez már nem is fog megváltozni, max. erősödik. Nem várom el, hogy valaki sokat áldozzon ilyesmi miatt, nekem nagyon megéri nem vagy extrém ritkán és nagyon válogatva húst ennem s a többi állati termék eredetére is odafigyelnem. Tudom, hogy van, akinek sokkal nagyobb áldozat (mert nekem végülis semekkora), s azt sem tudnám, én mit tennék, ha más vágyaival rendelkeznék s ugyanezekkel a morális s egyéb elvekkel (bizonyára több húst ennék, csak ugyanúgy nem akármilyet).

2015. dec. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!