Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegetáriánusok miért ítélik...

A vegetáriánusok miért ítélik el olyan durván azokat, akik fogyasztanak húst?

Figyelt kérdés

2015. dec. 19. 11:46
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
16%

"#8: Az emberek elleni gyilkosság sokszor elfogadhatóbb számomra, mint az állat ember általi kínzása... Az ölés az elég természetes ezen a bolygón, nekem sem tetszik, de sokszor igencsak benne van az életben. De a homo sapiens ne kínozzon már állatokat, mert neki az kényelmes s éri meg anyagilag jobban."


Ez a válasz mi a rákért van 100%-on? Ki az a hibbant, akinek többet ér egy állat élete mint egy emberé?


Igen, állatot kínozni értelmetlen hülyeség. Persze, hogy az, de egy ember életével összehasonlítani? Szörnyű, ha egy kutyát láncra verve tartanak és alig kap enni, de fel nem foghatom ép ésszel, hogy kinek szörnyűbb ez, mint egy ember megölése. Ez már szerintem beteges.


Azt meg hozzátenném, hogy a húsfogyasztáskor történő állat megölése szükségszerű. Ezt ne nevezzük már kínzásnak. Ha nem erre gondoltál, akkor bocs.

2015. dec. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 zgyzgy ***** válasza:
70%

Engem sosem ítélt el egyetlen vega sem a húsevésem miatt.

Gondolom, értelmi szint kérdése az egész.

2015. dec. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
42%

#10 Te jó ég.... mintha nem ezen a bolygón élnél...

Szerintem el kell fogadni, hogy az élet ilyen. Táplálkoznunk kell, hogy élni tudjunk. Nem csak emberek élnek a földön, és nem csak az emberek "ölnek". Hogy veszed rá a macskát, a kutyát, az oroszlánt, a tigrist stb.. hogy ne ölje meg már azt a szegény kis másik állatot, mert olyan aranyos, egyen inkább füvet... Az ember mindenevő, szüksége van a szervezetének húsra. Igen, manapság meg lehet oldani, hogy a világ különböző pontjain termesztett növényekkel lehessen pótolni a hiányzó tápanyagokat, de ez a nem normális, hiszen a civilizált gazdaság nélkül senkinek nem lenne rá éehetősége, hogy ezeket magának "összeszedje". (magyarul az ősembernek meg kellett ölnie a nyulat hogy életben maradjon, és hogy mi egyáltalán megszülethessünk) Amúgy azok az állatok, amiket levágnak erre születnek. Különben meg sem születnének, nem is léteznének. Ez ugyan olyan, hogy vannak akik nagyban tiltakoznak a karácsonyfák ellen, hogy jujj kivágjuk szegény fákat. Azokat a fákat el sem ültették volna, ha nem venne senki karácsonyfát, és akkor ugyan ott vagyunk. Amúgy szerintem is mindenki azt eszik amit akar, azt csinál a saját egészségével amit akar, csak se az ismerőseire, és főleg a gyerekére ne erőltesse rá, mert az szerintem sokkal kegyetlenebb, mint hogy levágnak egy tyúkot (amik egyébként kihalnának ha nem enne senki se csirkét se tojást)

2015. dec. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
43%

Nem olvastam el a válaszokat. Most vagyok váltásban, eddig kemény húsevő voltam, de szeptember óta folyamatosan közeledek a vegánság felé. (még néha-néha becsúszik egy kis sajt, vagy valami olyan keksz, amiben van egy kis tej/tojás).

Elítélem azokat a húsevőket, akik tudják, hogy

1) húst enni nem szükséges (tápanyagok szempontjából)

2) az állatok ÉRZŐ lények, akik SZENVEDNEK és meghalnak, hogy te finomat ehess.

Ha nem tudja, akkor fel kell világosítani.

A legnagyobb probléma mégis azzal van, hogy sokan tudják ezt, de nem tesznek ellene, nem érdekli őket, vagy nem fogják fel igazán.

Ettől függetlenül SOHA nem léptem fel támadóan egy húsevővel szemben (nem is fogok), mert az nem okoz változást. Úgy kell kommunikálni és viselkedni, hogy magától közeledjen a vegetáriánusság felé.

Tehát: elítélem, ha húst eszik, mert az nem helyes, de nem piszkálom ezért.

2015. dec. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
21%

"Elítélem azokat a húsevőket, akik tudják, hogy

1) húst enni nem szükséges (tápanyagok szempontjából)

2) az állatok ÉRZŐ lények, akik SZENVEDNEK és meghalnak, hogy te finomat ehess.

Ha nem tudja, akkor fel kell világosítani. "


Persze, én meg téged ítéllek el. Lehet játszani az erkölcsileg felsőbbrendűt, de szegény rétipipitérnek is volt egy ugyan olyan élete mint a kis pipinek amit megettem. Te gyilkos.

2015. dec. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
56%

A disznónak, csirkének, halnak hasonlóan kialakult idegrendszere van, mint az embernek, ezért hasonlóan érez-érzékel mint te vagy én. A virág, bokor stb.. egész más túlélési stratégiát választott, nem érez fájdalmat, ráadásul sok esetben a termést, gyümölcsöt fogyasztjuk, ami nem pusztítja el a növényt.

Nem érzem magam felsőbbrendűnek, tök alap, hogy nem akarok másokat bántani, hiszen se akarom, hogy engem bántsanak.

De nagyképű dolog azt mondani, hogy megeszem mert megtehetem. Nekem ennél jobb indok kéne.

2015. dec. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
33%

"Nem érzem magam felsőbbrendűnek, tök alap, hogy nem akarok másokat bántani, hiszen se akarom, hogy engem bántsanak.

De nagyképű dolog azt mondani, hogy megeszem mert megtehetem. Nekem ennél jobb indok kéne."


Nem a fájdalomról beszélek. A sertésnek sem fáj amikor sokkolóval elkábítják, szóval ez még mindig csak nagyképűség. Más érved nincs?

Én arról beszélek, hogy ugyan úgy kioltod egy élőlény életét, ha csak és kizárólag zöldségeket eszel. Ha nem tanítod meg a szervezeted, hogy kizárólag szervetlen anyagokból tudja magát felépíteni, addig ezt nem tartom épeszű érvnek, hogy xy élőlény SZERINTED mit érez és mit nem :)

2015. dec. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
29%
Mert húst enni rettenetesen barbár és primitív dolog, másokat (az állatokat akik egyébként a barátaink) eszik meg és ez egyfajta kannibalizmus.
2015. dec. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
33%
Na, az ilyen jómadarakért, mint az utolsó kettő vega, utálják őket mindenhol zsigerből. Olyan agresszív hittérítők mint a jehovások és társaik.
2015. dec. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
65%

Több érvem is van: a húsevés ökológiailag fenntarthatatlan, környezetszennyező és jóval kevésbé egészséges a jelenlegi körülmények közt, mint gondolnád. De ha az így is-úgy is kioltod az ételed életét érvedet nézzük (attól függetlenül, hogy a gyümölcsök, magok, termések fogyasztásával pl nem és szintén attól függetlenül, hogy a növények nem rendelkeznek idegrendszerrel), akkor is értelmesebb növényt enni, mint húst, mert kevesebb életbe kerül (az állat sokkal több növényt eszik meg, mire levágják, mint amennyi hús lesz belőle, ha a kalóriákat, tápanyagokat nézzük).

Bármelyiket szívesen kifejtem, vagy elolvashatod pl a Miért vegán? Című könyvben, vagy megnézheted youtubon (pl Best speech ever).

De mindennél fontosabb, hogy ne okozz elkerülhető szenvedést! Neked alig kerül valamibe hús helyett pl lencse fasírtot választani (még olcsóbb is), de egy állatnak az életet jelentheti (átvitten persze). Nézd meg milyen egy vágóhid, azután mond, hogy az állatok nem félnek, fájnak, vagy akarnak tovább élni.

(Miért nem komolyabb problémákkal törődök? A vegánság megoldás lehet az éhezésre az egész bolygón. Sajnos pl a háborúk ellen nem sokat tudok tenni, de valószínűleg ott is segítene, ha senki nem akarna fájdalmat okozni másoknak. Nem csak az állatokkal törődöm, hanem mindenkivel, akivel csak tudok. Olyan jó lenne, ha a Föld mindennap kicsivel jobb hely lehetne.)

2015. dec. 21. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!