Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegetáriánusok miért ítélik...

A vegetáriánusok miért ítélik el olyan durván azokat, akik fogyasztanak húst?

Figyelt kérdés

2015. dec. 19. 11:46
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
56%

Az állatok éreznek, a karácsonyfák tudtommal nem. Nem normális a az a tömegtermelés, amit a húsipar művel. Egy tojást tojó tyúk pl (nem a nagyi kertjében, hanem pl egy gyárban) minden egyes tojásért szörnyen megszenved. Az ember olyan szinten arra tenyésztette őket, hogy beleroppan a testük. Háromszor annyit tojnak, mint amennyit el tudnak viselni, a saját csontjaikból vonják el a kalciumot a héjhoz, és a csontvázuk ezért gyakran összetörik alattuk. Nem azt mondom, hogy mostantól egyetlen "haszon"állat se szülessen, csak azt, hogy sokkal kevésbé lenne rossz nekik, ha meg se születnének ilyen körülmények közé, csak azért mert az ember úgy akarja, úgy gondolja, hogy joga van rendelkezni az életük felett. Csak azért, mert erősebbek vagyunk, még senkit nem kell bántanunk, ez annyi helyzetben (gyerekek, alkalmazottak pl) egyértelmű, az állatokra is igaz.

Igen, a húsevés elhagyása nem természetes, de örömmel kell fogadni, hogy az embert eljutott egy olyan fejlettsége, ahol könnyedén kivitelezhető. Tudom, milyen tápanyagokat kell ennem, tudom, hol vannak (a húson kívül), van lehetőségem megvenni őket (akkor is, amikor épp nincs szezonjuk), és ez remek, mert így nem kell másokat megölni a túlélésemért.

2015. dec. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
20%

Na, álljon meg a hegyi menet gyerekeeeek. Először is: a jelenleg folytatott mezőgazdasági növénytermesztés is fenntarthatatlan. Hogy miért? Az állati eredetű trágya mennyisége nem elegendő. (Ráadásul ha hozzávesszük, hogy ha szerintetek egyáltalán nem kéne húst enni, akkor még kevesebb olyan állatot tartanának, aminek az ürüléke alkalmas trágyázásra és csak még kevesebb lenne.)

A foszfát alapú műtrágya jó megoldás lenne, de előrejelzések szerint a bányák 2-3 évtizeden belül KIMERÜLNEK.

A harmadik alternatíva a nitrogénes műtrágyázás... ezzel csupán annyi az egyetlen probléma, hogy tönkreb..ssza a talajvizet, vagyis nem halunk éhen, csak szomjan.


Továbbá nem fogok semmiféle vegán filmet nézni, abból az egyszerű okból, hogy újat úgysem mondana, másrészt meg nincs időm kib..szni erre órákat.

Ha a fentiekre tudsz megoldást, amiben nem szerepel az állattenyésztés, akkor szólj nekünk, mert ezért szerintem komolyan díjakat kapnál.

Azt meg pont lesz..rom így konkrétan, ha a csirke nem teljesen kényelmes állapotban van amikor a tojást tojja, meg a sertés 3 másodpercig fájdalmat érez mielőtt levágják, szóval ezt az érvet is hagyjuk már, az emberek 99%-a pontosan tudja, hogy azzal jár, hogy él, hogy valami mást meg kell ennie.

2015. dec. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
47%

#11: Nem, nem. Nekem is többet ér sok ember élete, mint egy állaté (azért vannak kivételek) és hanem is lelkesedem érte, tudom, hogy eme világban természetes az ölés. Az egész életen át történő kínzással van bajom, annyira, hogy egy állat kínzását durvábbnak tartom, mint bizonyos körülmények között egy ember megölését (de még az államok és jogrendszerek is képesek erre, rengeteg legális emberölés, kivégzés volt a világtörténelemben s manapság már értelmezett az állatkínzás, ott is, ahol simán van hadászat, ami, ugye, eléggé fejlett emberölés).

Az ember kínzását persze még durvábbnak tartom, mint az állatét, amennyiben viszonylag ártatlan s nem valamilyen fura okból ő tehet róla, esetleg tudatosan ő okozza magának. Úgyhogy nem nézek többe egy állatot, csak nekem nem a halál az igazán durva, hanem az élet hiánya. Aki leél egy életet, majd meghal, remélhetőleg egy nem nagyon korai ponton, az legalább kapott valamit az élettől. Így is szörnyű tud lenni a halál, de mégis, valami volt.

Remélem, így valamivel érthetőbb.

Alapvetően szeretem az állatokat, a homo sapiens viszont elég rosszul áll a listában, a történelme során elkövetett aranyos kis húzásai és sokak gondolkodása miatt... Csak éppen van köztük rengeteg roppant értékes példány s talán picit elfogult is lehetek. Plusz olyan sok energiát vesz el valakinek a felnövekvése, durva, ha fiatalon meghal valami hülyeség miatt... Úgyhogy azért sokba tudok ám nézni egy embert, hacsak el nem játszotta eme esélyét...


Egy más hozzászólásva reagálva: Tudom, hogy akkor meg se születne az az állat vagy fenyőfa. S az nagyon jó lenne. Ha nem él, akkor nem szenvedi végig az életét, sokkal jobban jár (már ha ilyet lehet mondani valamire, ami nincs is). Emberekkel is ugyanez van. Akinek nem lehet legalább körvonalakban emberhez méltó élete, az inkább ne szülessen meg, humánusabb.

2015. dec. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
61%
Mivel karácsonyfa nélkül remekül megvagyok (plusz nekem bizarr csak azért kivágni egy fiatal lényt, s nemes valódi szépségét tarkasággal mixelni, hogy párszor ránézzek. vannak fenyőim, látom őket szép deresen akár mindennap, nekem így a jó, de mivel közeliek, le tudok vágni róluk 2-3 úgysem jól elférő ágat és voila), nagyon sok éve nem veszek fát. Ha megtehetem, akkor a növényeket is óvom, ez nekem elég logikus. Nem vesztek vele semmit.
2015. dec. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
53%
Azé' az ugye nem baj, ha én meg ültetek évente pár tucat fát és ki is vágok közülük néhányat? Ugye? Szerintem ezzel kb 500x többet teszek a környezetért, mint te azzal, hogy nem eszel húst, meg nem raksz karácsonyfát.
2015. dec. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:

Bár én alkalmakként eszek húst, de abban egyet kell hogy értsek, hogy azért nem teljesen normális, ahogyan a tenyészállatokat tartják.

Oké persze, az a természtes, hogy fogyasztunk húst, mindenevők vagyunk,ugyanúgy természetes, ahogy egy ragadozó állat levadássza a prédáját és megeszi.


Viszont azt én sem tartom elfogadhatónak, hogy az ember kizárólag fogyasztásra tenyészt állatokat és rövid kis életük során rettenetes körülmények között, teljesen kihasználva tartja.

Az más, ha egy farmgazdaságban időnként levágnak egyet-egyet az állományból, de azt én is undorítónak tartom, amikor némelyik állatot csak arra hoznak létre, hogy összezsúfolva egy sötét helyen éljenek amíg le nem mészárolják őket.

Ez egyáltalán nem természetes és elítélendő, mert mégha meg is esszük őket legalább élőlényként kellene bánni velük amíg élnek.

2015. dec. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:

"Az más, ha egy farmgazdaságban időnként levágnak egyet-egyet az állományból,"


Te tudod mi az a farmgazdaság? Ugyan úgy tömegével nevelik az állatokat és ugyan úgy tömegesen viszik vágóhídra. Maximum háztáji gazdálkodásba fér bele az, amit te írsz, de arra meg a lakosság jelentős részének nincs lehetősége, ha meg csak ez lenne, akkor a falusi is kb havonta látna húst. Aki városban él, az ne egyen soha? Nem így működik a világ. Ha van valamire megoldás, akkor nem fog mindenki sz..pni csak azért, mert a lakosság 0,0001%-ának nem tetszik.

2015. dec. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
72%

Én nem ítélek el senkit sem, mert amíg valaki semmiről nem tud, addig nem tehet ellene. Én egy falusi srác vagyok. Voltak disznóink, tyúkjaink. Kutyáink még most is vannak.

Volt részem pár disznóölésben. Tyúklevágásban szintén, még én is megtettem, mert szenvedett egy tyúk.

A disznók odajöttek hozzám, amikor hívtam őket, megsimogattam őket, ami tetszett is nekik.

Amikor kihúztuk őket, visítottak. Ez a visítás valami hihetetlen dolog, az életükért visítottak. Azt a hangot soha nem tudom elfelejteni. Tudták ők, hogy meg fognak halni. Mindig legalább két disznónk volt, mert jobban híznak ha látják, a másik hogyan eszik. Amikor kihúztuk az egyiket, a másik megzavarodott. Tudta ő nagyon is, hogy mi vár rá. Kihúztuk vagy öten-hatan, aztán a böllér elvágta a torkát. Közben sikított, na meg ahogy kifolyt a vér belőle levegőhöz kapkodott. Ahogy a vére elfojt, úgy fojt el az élete is. Hörgött, aztán kimúlt. Egy pillanat volt, amikor meghalt, többet nem ellenkezett.

Én ezt feladom! Nem fogok állatokat bántani többet, de még csak a húsukat sem eszem meg!Én hiszem azt, hogy jobb vagyok! Nem vagyok szent, de akkor sem fogok húst enni, mert szeretem az állatokat!

2015. dec. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim válasza:
61%
Sokan nagyon rosszul látják. Itt nem az állatokkal való embertelen bánásmódon van a hangsúly, hanem ennél sokkal fontosabb dolgon. Mindenki tanulta biológiából az energiapiramist. Vagyis minél hosszabb a tápláléklánc, annál nagyobb az energiaveszteség. Tehát pl. ugyanolyan energiatartalmú állati élelmiszer előállítása nagyságrendekkel több energiafelhasználással, szükséges földterülettel, édesvízfelhasználással jár, mint ugyanannyi energiatartalommal bíró növényi eredetű élelmiszer előállítása. Röviden fogalmazva, ha mindenki növényt enne, sokkal jobb állapotban lenne a Föld.
2015. dec. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 ricsi_gyakori_kerdes ***** válasza:
69%

" Sokan nagyon rosszul látják. Itt nem az állatokkal való embertelen bánásmódon van a hangsúly, hanem ennél sokkal fontosabb dolgon. Mindenki tanulta biológiából az energiapiramist. Vagyis minél hosszabb a tápláléklánc, annál nagyobb az energiaveszteség. Tehát pl. ugyanolyan energiatartalmú állati élelmiszer előállítása nagyságrendekkel több energiafelhasználással, szükséges földterülettel, édesvízfelhasználással jár, mint ugyanannyi energiatartalommal bíró növényi eredetű élelmiszer előállítása. Röviden fogalmazva, ha mindenki növényt enne, sokkal jobb állapotban lenne a Föld."


Ez az egyik, durván leegyszerűsítő, áltudományos megközelítés. Nem ugyanazt eszed meg akkor, ha egy növényevő állatot eszel, mintha annak a táplálékát ennéd, pláne nem jobbat vagy rosszabbat, hanem MÁST! Rengeteg elítélendő dolog történik az élelmiszeriparban, elképesztően sok, és ez igaz az állattartásra is, de hogy ennyi embert be lehet hülyíteni ilyen áltudományos maszlagokkal és youtube-os okoskodásokkal, az valami hihetetlen. BÁRMIT elhisztek, amiről úgy érzitek, hogy passzol a világképetekhez és kicsit is tudományos köntösbe csomagolják? Akkor ezentúl ne fogyasszatok vizet, mert nagyon fogy! Szerezzetek be némi hidrogént és oxigént, és 2:1 arányban fogyasszátok, víz helyett, mert az úgyis ugyanaz...

Tényleg a falra lehet mászni a hülyeségtől, amikor kiragadott tények alapján lát alaki alátámasztottnak egy, a világ étkezési szokásait gyakorlatilag felforgatni akaró elméletet. Lehet vásárolni boldog, kapirgáló csirkék által tojt tojásokat (városban lakom, az egyik megyeszékhelyen, és itt sem okoz semmilyen problémát), egészséges táplálékot fogyasztó malacból készült disznótorost, és mindenféle egyebet. Ennél sokkal nagyobb gázok vannak az élelmiszeriparban. Pl. képesek cukros vizet fecskendezni az aszalt gyümölcsbe, hogy belül megkristályosodva szebbnek hasson a gyümölcs, te meg azt hiszed, hogy jó dolgot vásárolsz a gyereknek, közben meg tönkrevágod a szervezetét a sok cukorral. És ez csak egy, kiragadott példa.


Csak azt szeretném mondani, hogy lehet állati eredetű termékeket fogyasztani, egészségesnek maradva, az állatokat emberi körülmények között tartva is, ergo MESSZE-MESSZE nem ez a legnagyobb probléma a világ étkezési szokásait tekintve. Ha tenni akarsz az ügyben, ne vegyél több "teszkós" tojást, és ha mki így tesz, akkor megszűnik a csirkék kínzása. De nem kell megszűntetni sem a csirketenyésztést, sem a tojásforgalmazást, mert az a ló túloldalára való átesés iskolapéldája.

2015. dec. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!