Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegák, megeszitek az olyan...

Vegák, megeszitek az olyan ételeket aminek köze van a húshoz?

Figyelt kérdés
Értem arra, hogy pl egy csirke-rizses szószból megenni a szószt? A csirkét nem, csak a szószt. Belefőtt a csirke is, hozzá ért. Azt ti megeszitek?
2016. ápr. 6. 19:49
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
56%

Nem????


Nem értem a kérdést! A csirkés szószban csirke főtt, benne van a zsírja, szaftja. Aki megeszi, az nem vegetáriánus!


Ez ilyen tipikus tájékozatlan proli gondolkodás amivel vendégségben néha találkozni, hogy azért a levest megeszed-e hús nélkül ha az belefőtt... uramatyám

2016. ápr. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 A kérdező kommentje:
A vegetarianizmusnak is vannak fokozatai, van aki halat eszik, van aki tojást. Minden vagyok, csak nem proli, nem származom falusi miliőből. Viszont te primitív vagy.
2016. ápr. 6. 20:08
 3/65 anonim ***** válasza:
28%
Nem szeretjük megenni, de néha kénytelen vagyok, ha nem akarok udvariatlan lenni és vendégségben rám tukmálják a szószt, de én nem is vagyok akkora vegán, halat is eszem. Mondjuk szerintem illik legalább egy salátát készíteni a vegetáriánus vendégnek.
2016. ápr. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
80%

Nem, aki halat, vagyis húst eszik, az nem vega. Ahogy aki a belefőtt csirkevalamit megeszi, az se vega.

A tojás más, az ovo-vega azt megeszi, persze.


Mindegy, hogy kis mennyiség vagy sok, egy vega nem eszik húst vagy állati zsírt... Az nekem még határeset, hogy valaki nem akar otthon külön edényben főzni, de az sem eszik vega módon, csak eléggé sok erőfeszítést tesz ahhoz, hogy ne szóljak be rá, ha vegának nevezi magát. De amikor direkt húst eszik valaki, az ne legyen már vega, komolyan... Nem az. Belefőttek a molekulák vagy valamik, csirkés, húsos, nem vega.

2016. ápr. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
92%
#3: Semekkora vegán nem vagy, ahogy vega sem. Húst, állatot eszel. Peszkateriánusnak még nevezheted magad, bár a szósz miatt inkább normálisan eszel, maximum húst ritkábban, mint az átlag (de ha mindig halat eszel, akkor ez sem igaz).
2016. ápr. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
89%

A salátát sem értem egyébként. Aki vega lesz, az misztikusan jóllakik pár deka szénhidrátszegény zöldséggel? Mert úgy tapasztaltam, hogy sokan (akár éttermek is) így gondolják.

Erről az én szervezetem sajna nem tud, így vegaként is sok-sok kalóriát követel, zöldségekkel pedig akkor sem lakik jól, ha szénhidrátdús, sok és tele van zsírral.


Viszont viszek magammal ételt vendégségbe, nem várok el semmit :) Sokkal speckóbb étrendem van, mint a sima vegaság s kilengést bevállalva sem biztos, hogy találok fogamra valót.

De szerintem sem nehéz rendes, tápláló vega ételt főzni, amit mások is szívesen megesznek (csak legyen belőle elég, mert jártam már úgy, hogy mindenki rávetette magát a vega ételre s nekem nem jutott szinte semmi)... Sokan figyelnek azért erre, ami szép tőlük.

2016. ápr. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
0%
5 Annyira gyűlölöm, utálom ezt az elnevezés mániátokat kedves vegák. Halat eszem, tejterméket nem, tojást nem, mézet igen. Ha meg baromira muszáj valami húsos szószt megennem (évente egyszer), mert nincs más kaja és valamivel azért muszáj táplálkoznom rokonlátogatóban is, akkor olyan is előfordul. És abszolút nem érdekel, hogy ezt milyen kategóriába akarjátok beerőltetni.
2016. ápr. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
74%

Na ezt tegyük tisztába, mert sokszor megy az anyázás meg a lepontozás, ha valaki halat eszik, és vegetáriánusnak titulálja magát.

Na akkor vegyük sorra a vegetarianizmus irányzatait:

1. szemi-vegetáriánus: fehér húsokat, főleg halféléket és csirkét fogyasztó irányzat.

2. pesco-vegetáriánus (röviden pescetáriánus) - halakat, tengeri élőlényeket is fogyasztó irányzat

3. lakto-ovo vegetáriánus: húst egyáltalán nem, de tejtermékeket és tojást fogyasztanak

4. lakto vegetáriánus: húst és tojást nem, de tejterméket fogyasztó irányzat

5. ovo-vegetáriánus: a lakto-vega fordítottja, tejtermékeket és húst nem, de tojást fogyasztanak

6. vegán- semmiféle állati eredetű táplálékot nem fogyasztanak, ide értve a mézet is, illetve fontos része ennek a szemléletnek az állatokon tesztelt, vagy állati eredetű összetevőket tartalmazó kozmetikumok és egyéb termékek használata, beleértve a bőrből, szőrméből készült ruhaneműket is

7. nyersvegán- kizárólag nyers, növényi eredetű táplálékokat fogyasztanak

8. fruitariánus (erőszak mentes vegán)- főleg gyümölcsöket, terméseket fogyasztanak, tehát csakis olyan táplálékot vesznek magukhoz, amelyek miatt nem kellett a növényeknek elpusztulnia


Tehát annak ellenére, hogy sok embernek böki a csőrét, a halat és csirkét fogyasztók is vegetáriánusnak számítanak (hozzá tenném, szerintem is máshogy kéne őket nevezni, de ez van, attól még nem kell ezért beszólogatni másoknak), tehát a kedves harmadik válaszoló szemi-vegetáriánus, de abból is az "enyhébb fokozatú". Tehát azok a vegetáriánusok, akik a szószt és hasonlóakat, esetleg a szárnyast és a halat is elfogyasztják, ehhez az irányzathoz tartoznak. De egy lakto-ovo vagy egy vegán nem fogja megenni.

A kedves negyedik válaszolónak pedig azt üzenném, hogy mielőtt kötekedni kezdene, kicsit tájékozódjon, pláne ha ő is a növényi táplálékok mellett tette le a voksot. Egyébként az ilyen megjegyzések miatt nem kedvelik sokan a vegetáriánusokat, mert nem elég, hogy a húsevőket megszólják, de még a többi vegetáriánust is, aki nem pont ugyanazt az irányzatot követi. A hús elhagyásával valamiért sokszor megjelenik a felsőbbrendűségi komplexus is.

Üdv, egy lakto-ovo vega

2016. ápr. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
40%

A vegetarianizmusnak vannak fokozatai, tény. De olyan nincs köztük, aki halat is fogyaszt - mivel a vegetarianizmus fogalma az, hogy NEM fogyaszt SEMMIT, amiben olyasmi van, amit egy állat halálával állítottak elő. Amilyen fokozatai vannak:

- lakto-ovo vegetáriánus: tejtermékeket,tojást fogyaszt

- ovo vegetáriánus:tojást fogyaszt,tejtermékeket nem

- lakto vegetáriánus: tejtermékeket fogyaszt, tojást nem

- vegán: semmi állati eredetűt nem fogyaszt, mézet sem


3. Amíg ezekkel nem vagy tisztában, ne sértegess másokat,akik értelmesebbek nálad. Köszi :)

2016. ápr. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
85%

"5 Annyira gyűlölöm, utálom ezt az elnevezés mániátokat kedves vegák. Halat eszem, tejterméket nem, tojást nem, mézet igen. Ha meg baromira muszáj valami húsos szószt megennem (évente egyszer), mert nincs más kaja és valamivel azért muszáj táplálkoznom rokonlátogatóban is, akkor olyan is előfordul. És abszolút nem érdekel, hogy ezt milyen kategóriába akarjátok beerőltetni."


Ez semmilyen kategória, egyszerűen egy finnyás mindenevő vagy.


Igazából inkább az az ellenszenves és a felháborító, ha a hozzád hasonlóak kijelentik magukról, hogy "vegák", amikor egyértelműen fogyasztanak húst. Minek húzol magadra valamit, ami nem igaz rád? Minek hazudni és ezzel tévképzeteket kelteni?

2016. ápr. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!