Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegák, megeszitek az olyan...

Vegák, megeszitek az olyan ételeket aminek köze van a húshoz?

Figyelt kérdés
Értem arra, hogy pl egy csirke-rizses szószból megenni a szószt? A csirkét nem, csak a szószt. Belefőtt a csirke is, hozzá ért. Azt ti megeszitek?
2016. ápr. 6. 19:49
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
16%
Nem rendelem vega kajaként a halat, mert nem vega kaja. egészen pontosan azt szoktam tenni, amit írtál, hogy halat szeretnék enni.
2016. ápr. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim ***** válasza:
28%

Bocsánat, elírtam, a Pécsi tudományegyetem kiadványának címe: A táplálkozástudomány alapjai

Van egy másik kiadványuk, A táplálkozástudomány alapjainak megvalósítása címmel, ezért keveredtem bele. Egyébként ebben is szó van a szemi-vegetáriánus táplálkozásról, csak nem olyan részletesen.

2016. ápr. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 A kérdező kommentje:
És ha van egy mikrós félkész kaja, két részre elválasztva pl. a rizs és a másik rézben a szós a hússal, akkor a rizsát megennétek?
2016. ápr. 7. 15:40
 44/65 anonim ***** válasza:
77%

Ha nem érintkeztek, akkor elvileg nem zavarna.

DE.

Hiába csak a rizst eszem meg belőle, ha már megvettem egy húsos kaját, akkor azzal az állat megölését támogattam. Ha kereslet van, kínálat is van. Minél többet eladnak, annál többet gyártanak, annál több húst vesz a cég, és ahonnan veszi, ott annál több állatot tenyésztenek. Minden kihat mindenre. Szóval alapból nem vennék olyan készkaját, amiben hús van.

Mellesleg jobban jársz, ha inkább megtanulsz főzni. Nagyon változatosan lehet étkezni vegaként is, nem túl egészséges, ha csak a "köreten" élsz.

2016. ápr. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:
76%

Én is úgy gondolkodok, ahogy a 44-es: nem vennék olyan ételt, amiben hús van, mert azzal támogatom a mészárlást.


A másik 69%-os meg lassan észrevehetné, hogy hülyét csinál magából a 10. 0%-ra értékelt "szakértő" válasza után.

2016. ápr. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 A kérdező kommentje:

Van aki az állatvédelem miatt nem eszik húst.

Van aki amiatt mert nem kívánja.

2016. ápr. 7. 18:51
 47/65 anonim ***** válasza:
18%

Attól, hogy a szemellenzős "igazi vega" felhasználóknak nem tetszik, hogy a táplálkozástudomány (és a történelem) a halat fogyasztókat is a vegetáriánus kategóriába rakja, attól az még igaz lesz. Valahol jogos, ha ezzel valaki nem ért egyet, de ez van, attól, hogy tagadjuk, még nem lesz máshogy. Ha a források alapján sem gondolkodik el valaki ezen, csak a "de hát az nem is vega" tizedszeri ismétlésével tud érvelni, az nem engem minősít.

Attól, hogy valami a köztudatban elterjedt, még távolról sincs úgy, jó példa erre az "unszimpatikus" kifejezés, vagy az, hogy a Spártaiak a Taigetoszról dobálták le a selejtes gyerekeket. A földigiliszták darabjai sem ébrednek öntudatra, ha feldaraboljuk őket, és a kiscicák sem "fostosodnak meg", ha kölyök korukban sokat simogatjuk. Ezeket nevezik közhiedelmeknek.

Egyébként az általam linkelt kiadványt Prof. Dr. Figler Mária lektorálta, aki a Pécsi Tudományegyetem Táplálkozástudományi és Dietetikai Tanszékének vezetője, szerintem ő jobban ért a témához, mint itt sokan. Az interneten egyébként megtalálható az e-mail címe, úgy hallottam, hogy nagyon kedves hölgy és szívesen válaszol bármilyen kérdésre.

2016. ápr. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
52%

" Valahol jogos, ha ezzel valaki nem ért egyet, de ez van, attól, hogy tagadjuk, még nem lesz máshogy."


Igen, jogos.Attól, hogy itt sok hülyeséget összehordasz, aminek semmilyen alapja sincs, aki húst eszik még mindig nem nevezhető vegetáriánusnak,akárhogy is vergődsz.

Az a durva, hogy ezt 5 oldal hiszti után még mindig nem sikerült megemésztened...

2016. ápr. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:
36%

Elolvasgattam a válaszokat, és eléggé elszomorítottak.

A 47. válaszoló egyáltalán nem írt marhaságokat, szerintem egyedül ő van képben a témával kapcsolatban.

Dietetikusnak tanulok, és bizony a dietetika is vegetáriánusnak tekinti azokat, akik megeszik a tenger gyümölcseit, ráadásul tradicionális vegetáriánusoknak.

Volt itt szó arról, hogy a vegetáriánus kifejezés Angliában született. Ez igaz, méghozzá a 19. században, ekkor még két csoportja volt. A vegetáriánusok azok voltak, akik kizárták a húst az étrendjükből. Azokat, akik már a halat, a tejtermékeket és a tojást sem ették meg, szigorú vegetáriánusoknak nevezték. A többi kifejezést, mint a szemi-, pesco-, és lakto vegetáriánus már a 21. században találták ki, mivel megkönnyíti az orvosi gyakorlatot, ha nem csak ez a két kifejezés létezik. Ha úgy tetszik, a vegetáriánus ágazódott szét a ma használt vega típusokra, amiket már az előbb említettem, tehát a vegetáriánus ezeknek az összefoglaó neve. A szigorú vegetáriánusokat ma pedig vegánoknak nevezzük. De a vegetarianizmus eredeti jelentésében tényleg magába foglalta a halfogyasztást, és magába foglalja most is.

A 48. válaszoló pedig szerintem egy éretlen kis tinilány, aki nem vette a fáradságot, hogy akár egyetlen szakkönyvet is fellapozzon a témában, és szerintem nem is nézett utána a "hülyeségeknek, amiket összehordasz". Az ilyenekkel nem érdemes leállni vitatkozni, észérvekkel nem lehet meggyőzni őket. Majd pár év múlva talán eljut arra szellemi érettségi szintre, hogy képes lesz objektíven gondolkodni.

2016. ápr. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 A kérdező kommentje:
A kérdésre kellene válaszolni. Igen vagy nem.
2016. ápr. 8. 08:02
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!