Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegák, megeszitek az olyan...

Vegák, megeszitek az olyan ételeket aminek köze van a húshoz?

Figyelt kérdés
Értem arra, hogy pl egy csirke-rizses szószból megenni a szószt? A csirkét nem, csak a szószt. Belefőtt a csirke is, hozzá ért. Azt ti megeszitek?
2016. ápr. 6. 19:49
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 zgyzgy ***** válasza:
49%

A 8-as végre tisztázta a rendszert.

Köszönet érte.

Innentől kezdve túl van beszélve a téma.

Egy húsevő.

2016. ápr. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
46%

Nyolcas, én maximum ovo-lakto vega vagyok, az se régóta (bár voltam vega sok évig anno), szóval nekem aztán semmi erkölcsi alapom felsőbbrendűnek tartani magam :D

De akinek az étele miatt meg kellett ölni egy állatot, az nem vega, akármennyire is van szemi-vega és peszkateriánus elnevezés. A múltkor megjelent egy "halevő vegán", de csak mert félrevezető elnevezéseket aggatnak magukra az önjelölt vegák és vegánok (akik azért húst esznek, mert miért ne), nem változtatnak az alapvető, régi definíciókon.

Aki eszik állati terméket, az NEM vegán.

Aki eszik húst vagy állati zsírt, az NEM vega. Akárminek is nevezi magát.

Így sem értik sokan, mi a vega és vegán, de ha még ezt a fenti egyszerű dolgot is figyelmen kívül helyezik egyesek, akkor végképp káosz lesz.

Amikor azt mondjuk, vega, az az ovo-lakto vegát szokta jelenteni, a vegán pedig egyértelmű, legalábbis ami az étrendet jelenti (nekem ez elég, de a vegánoknak sokszor túl kevés az, hogy valaki nem eszik állati termékeket, bejönnek ugye az életmód más elemei is).


A peszkateriánusoknak sem tudom, miért van saját nevük, de az ember imádja a címkéket s adott esetben segíthet is elmondani, ő hogyan étkezik. Ez nekem OK, de vegának ne nevezzék.

A szemi teljesen abnormális nekem, az ember nem tud félig nem enni húst...

2016. ápr. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
43%

"1. szemi-vegetáriánus: fehér húsokat, főleg halféléket és csirkét fogyasztó irányzat.

2. pesco-vegetáriánus (röviden pescetáriánus) - halakat, tengeri élőlényeket is fogyasztó irányzat "


Ezt a baromságot nem tudom, hol olvastad, de a VEGETÁRIÁNUS, azaz NEM FOGYASZT HÚST kizárja azt, hogy halat, szárnyast fogyasszon!


Ez önellentmondás. Ilyen irányzatok NINCSENEK.

2016. ápr. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
47%

Az, hogy a köznyelvben mit értenek alatta, nem releváns, ugyanis csak az egyszerű tájékozatlanság miatt nem tudnak különbséget tenni. Azért, mert sokan a lakto-ovo vegát értik vegetáriánus alatt, még nem csak ezt foglya magába foglalni. Ugyanúgy hiába gondolják páran, hogy a klasszikus zene csak a bécsi klasszikát jelenti, ez még távolról sem lesz így. Teljesen lényegtelen, hogy ezt sokaknak nehezükre esik elfogadni, attól még a szemi-, és a pesco- is vegetáriánus, ahogyan azt a neve is mutatja. A vegetáriánus szó pedig a latin vegetabilis szóból ered, aminek a jelentése növényi eredetű. Ez nem feltételez szigorúan hús mentes étrendet, csupán arra utal, hogy az elsődleges táplálék növényekből származik. Egyébként az első feljegyzés a vegetáriánus táplálkozásról i.e. 6. századból származik, méghozzá Pitagorasz tanítványaitól. Ők már vegetáriánusnak nevezték magukat, pedig halat rendszeresen fogyasztottak, de lábas jószágot csak áldozati jelleggel, később ezzel felhagytak.

Tehát ha a vegetáriánus eredeti jelentését akarod alapul venni, akkor az a most olvasott irányzat, vagyis a halat rendszeresen, egyéb húst pedig különleges alkalmakkor fogyasztóak.

Attól, hogy a köztudatban az terjedt el, hogy "akinek az élete miatt meg kellett ölni egy állatot, az nem vega", az még tévhit marad. Javaslom, olvass utána a témának.

2016. ápr. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
0%
Kedves #15, a google minden kérdésedre választ ad, de az sem árt, ha néha kinyitsz egy könyvet.
2016. ápr. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok vegetáriánus, de előfordulnak húsmentes időszakok az életemben. Szerintem a legnagyobb fokú bunkóság kizárólag húsos/hússal érintkezett ételt felszolgálni, ha tudjuk, hogy a vendégek között vega is van. Ez a "majd megeszed a pörkölt szaftját" dolog számomra felháborító. Mint ha nekem feltálalnának egy nagy adag töltött káposztát, holott kicsi korom óta a szagától is rosszul vagyok, képtelen vagyok megenni a káposztát, de egyem meg a tölteléket, amibe ugyanúgy belefőtt a káposzta íze, és ugyanúgy felfordul a gyomrom tőle. Majd a végén közlik, hogy bunkó vagyok.
2016. ápr. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 A kérdező kommentje:
Ez egy kérdés volt, köszönöm a normális válaszokat.
2016. ápr. 7. 08:33
 18/65 anonim ***** válasza:
43%

Azt meg nem értem a 69%-os, aki nem vega, miért akarja másoknak megmagyaràzni mit jelent a saját táplálkozásunk? Csak jobban tudjuk, mi az a vegetáriánus, ha mi így élünk te meg nem!


Senkit nem érdekel milyen tévképzeteid vannak, de egy vegetáriánus sem fogyaszt húst! Aki igen, az mindenevő.

2016. ápr. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
0%

"divat-idióta"?

Manapság amikor már a WHO-tól kezdve az összes szervezet szerint csak a fehér húst érdemes fogyasztani (azt is minél kevesebbet) és a vörös húst érdemes mellőzni? Egyszerűen csak egészségesen akar táplálkozni és nem a vega klub tagja akar lenni.

2016. ápr. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
81%
Na látom, itt már rendet kellett rakni, sok válasz eltűnt, mert ha valaki leírja, h talán mégsem olyan normális dolog, hogy minden vega/vegán kérdésnél egymás torkának ugranak az érintettek, az már tiltólistás. Ok. Visszatérve a kérdésre, alapvetően egy vegetáriánus nem eszi meg a húsos szószt, mivel abban van hús. És én is utálom, amikor valaki előadja, hogy majd milyen jó lesz nekem valami zsíros szafttal megenni a köretet. Inkább bármilyen saláta, zöldség, pár órát azzal is el lehet lenni éhezés nélkül.
2016. ápr. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!