Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegák, megeszitek az olyan...

Vegák, megeszitek az olyan ételeket aminek köze van a húshoz?

Figyelt kérdés
Értem arra, hogy pl egy csirke-rizses szószból megenni a szószt? A csirkét nem, csak a szószt. Belefőtt a csirke is, hozzá ért. Azt ti megeszitek?
2016. ápr. 6. 19:49
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
64%

"De miért a vega jelző, olyan mint valami kitüntetés? Senki nem akarja magára akasztani ezt a jelzőt feleslegesen, "


Ezt az olyan primitív emberektől kérdezd, akik halat vagy szárnyast fogyasztanak és így nevezik magukat .


Számomra nem kitüntetés, 14 éve nem fogyasztok húst . De kiveri nálam a biztosítékot, hogy az ilyen divatmajmok miatt hiszik azt, hogy a hal nem hús és a csirke is megengedett, amikor ez egy orbitális baromság.


A 69%-os meg jó vicc, hogy a vegán vagy vegetáriánus rgyletek szerinte nem tudják a szó jelentését, de holmi szedett-vedett bulvároldalaknak meg hisz. Ennyi baromságot egy rakáson rég láttam.


Mindegy. Univerzális tény, hogy aki vega nem fogyaszt állatokat. Aki igen, az nem vega. Kész, ezen nincs mit ragozni.

2016. ápr. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
41%
Kedves utolsó. Csak megsúgom, hogy történész vagyok, és az ismereteimet pedig nem bulvároldalakról szedem, amiket linkeltem pedig vegetarianizmussal foglalkozó weboldalakról vannak, nem tudom, hogy honnan vársz forrást. Te viszont az "érveidet" semmivel nem tudtad alátámasztani, csak szajkózod a saját véleményedet. Az "univerzális tényedet" hatszor megcáfoltam, te viszont semmivel nem támasztottad alá.
2016. ápr. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:
34%
Alapvetően tényleg nincs rajta mit ragozni, de akkor sem értem h felnőtt emberek azon vannak kiakadva, h valaki használja a kis szeretett vega jelzőjüket, olyanok is akik esznek halat (és ha kifejtem h miért akkor sem értik meg, hogy ez csak egy egyszerűsítés, mert az én étrendemet nagyon nehéz lenne elmagyarázni, ezzel pedig viszonylag könnyen össze tudom foglalni). Ha elém áll egy ázsiai és azt mondja, h néger engem az sem fog érdekelni, nemhogy egy ilyen árnyalatnyi táplálkozásbeli különbség. Felőlem mindenki azt mond magáról, amit akar (a nagy részét úgysem érdemes elhinni, emberek vagyunk). Szóval ez a kiborulás számomra furcsa (húsevők egyébként jóval lazábbak szoktak lenni) és lehet, h valóban több fehérjét kellene fogyasztanunk, ami nálam főleg hal, nálatok gondolom hüvelyesek és tofu, de lehet, h az nem elegendő.
2016. ápr. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:
57%

Amiket linkeltép, annak semmi köze a tudományoshoz. Ha vegetáriánus témában szakértő információra vágysz, már írtam hova fordulhtasz.


Elhiszem, hogy történész vagy, ezért nem is értesz a táplálkozástudományhoz. Semmi gond, csak akkor ne beszélj butaságokat ;))


Utolsó: hogy magát ki minek nevezi nem érdekel. De az, ha mindenevők akarják megmagyarázni mit jelent vegetáriánusnak lenni, kicsit visszás.

Te egyébként miért jársz ide kötekedni, ha nem vagy vegetáriánus?

2016. ápr. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:
23%
Nem hiszem, hogy kötekednék, de igazából én vagyok az általad utált célcsoport, aki néha vegának hívja magát és néha eszik halat és próbálom neked elmagyarázni, h miért teszem ezt, bár láthatóan nem sok sikerrel.
2016. ápr. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 anonim ***** válasza:
52%

Igen, írtad a PETA-t, ami egy állatvédő szervezet, nekik pedig végképp semmi közük sincsen a táplálkozástudományhoz. Ráadásul kértelek is, hogy linkeld be azt a bejegyzést, amiben az irányzatokról van szó, mert nem találtam.

De ha már mindenképpen táplálkozástudományi szempontból akarjuk megközelíteni, íme itt van a Pécsi Tudományegyetem A táplálkozástudomány megvalósítása című kiadványa, ebben is szó van a vegetarianizmus fajtáiról, megemlítik a szemivegetáriánus étrendet is:

[link]

És itt van a Semmelweis Egyetem Táplálkozás egészségtan kiadványa, amiben szintén szó van a szemi-vegetarianizmusról: [link]

Már írtam, hogy 15 éve vagyok lakto-ovo vegetáriánus, és történészként foglalkoztat az eszmerendszer eredete, ezért is írtam a vegetarianizmus kezdeteiről. Ahhoz, hogy átláss egy témakört, szükséges, hogy ismerd annak múltját és etimológiáját. Már pedig a fogalom kialakulásának kezdetekor a halfogyasztás a "vegetabilis" diéta része volt, és a szó jelentését is elmagyaráztam már. Illetve azt is, hogy még a mai hindu vegetáriánus életmódban is rengeteg helyen elfogadott a halfogyasztás. Konkrét százalékos arányt is tudok mondani, az általam felsorol három államban a lakosság mindössze 6%-a nem fogyaszt halat.

2016. ápr. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 anonim ***** válasza:
64%

"...Senki nem akarja magára akasztani ezt a jelzőt feleslegesen, csak egyszerűen értsd meg, hogy könnyebb egy étteremben azt mondanod, h vegetáriánus vagy, mint elnyökögni neki a full étkezési szokásaidat...."


Igen, pont ezért nem is szeretném, ha halat vagy csirkét ajánlgatna a pincér, vagy halszósszal ízesítenék a kaját.

Pont az ilyen emberek miatt (akik vega kajaként rendelnek halat) van állandóan ez a magyarázkodás és értetlenkedés. Akkor mondja azt, hogy ő csak halat eszik és kész.

2016. ápr. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés, ha beszélgetni akartok vagy egymásnak üzengetni akkor menjetek privátra. Igen/nem válasz elég lenne.
2016. ápr. 7. 14:11
 39/65 anonim ***** válasza:
80%

A megnevezések/kategóriák fontosak. Megkönnyítik az életet. A lényegük, hogy nem kell annyi körülírás, mert a beszélgetőpartner rögtön tudja mire gondolsz.

Ez a legegyszerűbb dolgoktól a legkomolyabbakig jelen van az életünk minden percében, elég ha a közlekedési jelzésekre gondolsz, a szakmák elnevezésére, vagy a betegségek elnevezésére. És akár tök egyszerű mondatok is hirtelen extrém bonyolulttá és hosszúvá válnának. Enélkül az élet hatalmas káosz lenne. A jelrendszer a nyelv alapja.

[link]

2016. ápr. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:
90%
Nem eszem meg. Kizárt. Elvi kérdés.
2016. ápr. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!