Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegák, megeszitek az olyan...

Vegák, megeszitek az olyan ételeket aminek köze van a húshoz?

Figyelt kérdés
Értem arra, hogy pl egy csirke-rizses szószból megenni a szószt? A csirkét nem, csak a szószt. Belefőtt a csirke is, hozzá ért. Azt ti megeszitek?
2016. ápr. 6. 19:49
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
80%

A válaszokból elég jól leszűrhetted pedig.

Akik etikai okokból vegetáriánusok vagy vegánok, azok nem ennék meg. A következetes vegák sem, mert nem tesznek kivételt, ez elvi kérdés is náluk.

A többiek meg látod te is, bár vegának mondják magukat, miközben halat és csirkét esznek, na náluk nem hiszem el, hogy nem ficcen be néha más is, akár az általad említett csirkés szósz, vagy a húsleves leve v. ilyesmi.

Szóval egyöntetű választ nem fogsz kapni az biztos.

Én személy szerint nem enném meg. Ahol nem tudom megoldani az étkezésem, pl. munkahelyi menzán, oda otthonról viszek saját készítésű kaját. Mindent lehet, csak akarni kell.

2016. ápr. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:
40%

Igazad van, kár az ilyenekre pazarolni az időt, tényleg felesleges vitázni, pláne ha az illető valamiért nem hajlandó részletesen átrágni magát a témakörön.

Viszont az alapján, hogy kijelentette, hogy semmi alapja nincs annak amit mondok, holott még szakkönyveket is linkeltem neki, arra következtetek, hogy ez nem csak a kamaszkori szűklátókörűség. Mindenesetre nem akarok személyeskedni és megjegyzéseket tenni a szellemi képességeire. Kívánom, hogy legyen igazad, és idővel lobbanjon fel benne az értelem.

A kérdezőt viszont nem igazán értem. Miért szeretnéd tudni, hogy valaki megeszi e, vagy sem, ha nem érdekel az indoklás? Ebből nem fogsz hiteles képet kapni, hogy milyen arányban fogyasztanak hússal érintkező, vagy csirkét, halat tartalmazó ételt. Ha statisztikai adatokra vagy kíváncsi, akkor érdemes lenne egy online kérdőívet készíteni, az sokkal átfogóbb képet ad.

2016. ápr. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:
84%

Én lakto-ovo vega vagyok, tehát húst nem (hal is hús ám, nem fán terem!) de tojást, tejtermékeket és mézet eszek, (bár a tojás nem a kedvencem simán, de a majonézt szeretem és sütibe is ok).


Én nem enném meg azt amibe belefőtt a hús, de azt se ami pl húsos brassói és hogy válogassam ki a húst. Azt se, mert hozzáért.

Egy vegetáriánus nem eszik meg olyasmit, ami érintkezik hússal. Ennyire egyszerű.

2016. ápr. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
81%

aki halat eszik, az nem vegetáriánus.


nem, nem esszük meg a szószt, belefőtt a hús. se a zselatint, se a zsírt, se semmit.

2016. ápr. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 Olaf88 ***** válasza:
26%

Fruitariánus: csak gyümölcsöket eszik.

Nyersvegán: csak nyers növényi eredetű ételt eszik.

Vegán: csak növényi eredetű ételt eszik.

Ovo vegetáriánus: eszik tojást.

Lakto vegetáriánus: eszik tejtermékeket.

Semi vegetáriánus, más néven flexitáriánus: tejet, tojást, és növényeket fogyaszt, alkalomadtán megengedett a szárnyas és halhús.


Ez a tudományos megfogalmazás. Mégis mi az istenverte fészkes fenét műveltek itt 5 oldalon keresztül? Ennyivel pontot lehetett volna tenni az egész ügy végére.

2016. ápr. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 anonim ***** válasza:
72%
Ez a flexitáriánus egy jó hülye kategória, akkor csak kevés húst eszik, nem kell bekategorizálni.
2016. ápr. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 Olaf88 ***** válasza:
45%

Nem említhető egy lapon az átlag nyugati étrendet követő emberrel, mert 90%-ban növényi alapon táplálkozik, csak néha eszik húst is. Tehát igenis van létjogosultsága ennek a kategóriának. Még az elnevezése sem helytelen, tökéletesen utal rá, hogy itt nem teljes vegetarianizmusról van szó.


Vendéglátásszervezői végzettségem is van, ott is ugyanígy tanították. Az előző válaszoló szakkönyvet is linkelt, amiben szintén ugyanígy vannak leírva a dolgok. Ezzel szemben az, hogy szerinted hülyeség, olyan, mint ha a matematikusnak próbálnád megmagyarázni, hogy 2x2 márpedig 8.

2016. ápr. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:
80%

attól még kitalált kategória.

akkor én egész életemben flexitáriánus voltam, ugyanis csak azért ettem húst, mert kényszerítettek, és csak szalámit, sonkát, meg halat ettem akkor is. abból is keveset.

2016. ápr. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 Olaf88 ***** válasza:
0%

A szalámi és a sonka kapásból nem flexitáriánus. Ott húsok közül csak a hal és a csirke megengedett.


De egyébként ha csak halat és csirkét eszel, azt is azért mert kényszerítik, akkor igen, flexitáriánus vagy. Mi az, hogy kitalált kategória? A vegán pl. nem az?

2016. ápr. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:
92%

Nem utolsó, éppen az a különbség, hogy a vegetáriánus vagy vegán azért külön kategória, mert tudatos, elvi alapon kizár egy bizonyos ételcsoportot az étkezéséből.


Azzal, hogy ilyen-olyan húst is fogyaszt az ember, megszűnik a preferencia, így nincs értelme külön csoportról beszélni.Az ilyet válogatósnak hívják, nem flexitáriánusnak...


És ha valaki szalámit eszik, halat meg nem az mi? Szalámitárius? Ne röhögtess már.

2016. ápr. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!