Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ti észtek húst/tejet/tojást?...

Ti észtek húst/tejet/tojást? Miért/ miert nem?

Figyelt kérdés
2017. aug. 9. 12:09
1 2 3 4 5 6
 11/60 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem pontoztam senkit le, nyilván nem ezért tettem fel a kérdést, de a legtöbb válaszból hiányzott a válasz a Miért/ miért nem? kérdésre.

#10 neked pedig nagy gratu, h vegán vagy!🌱

2017. aug. 9. 14:17
 12/60 anonim ***** válasza:
58%
Eszem mindet, mert szeretem.
2017. aug. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
71%
Nem, mert undorodom tőle.
2017. aug. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
53%

Húst szinte soha (akkor is házit, bár némi bolti hal is akad), tejet nem, tejterméket nagyon keveset (csak vaj és keménysajt, a minősége nagyon számít. azért eszem keveset, mert sajna nem opció a házi. ha gazdagabb leszek, csak házi sajtot eszem majd, most inkább igyekszem kihagyni).

Gyakorlatilag jobbára tojáson élek, ha jól tojnak a tyúkok a házaknál, ahonnan veszem. Ha tojáshiány van, akkor egy nagyon érdekes, szinte kizárólag növényekre alapozó szénhidrátszegény életmódom van, akkor olajos magvakra alapozom a fehérjebevitelemet.


Elég sivár lenne az életem tojás nélkül, plusz nehéz is, egyébként vonzana a növényi étrend. Nagyon szeretem a növényeket s nincs nagy szükségesm az állatiakra, kivéve a tojást, ami túl komplett, átkozottul nehéz növénnyel pótolni a tápanyagait minimális szénhidrátbevitel mellett.

Annyit tehetek, hogy házi tojást eszem, ismerőstől.

Viszont így semmi szükségem tejtermékre (az csak élvezeti célokból van - a kálciumra persze vigyázok, de azt könnyen beviszem növényekből s a tojásból), húsra pedig sosem volt.


Hedonista vagyok, de sok ételcsoportot tudok kizárni vagy minimalizálni úgy, hogy még mindig egészséges és élvezetes maradjon az étrendem. Mivel nem áldozok fel szinte semmit a hús, a bolti tojás és a tejtermékek szinte totális kihagyásával, miért ne? Kevesebb erőforrást igényel így a táplálkozásom, az állatkínzásból is kevesebb jut rám... Marad így is, de az élet már csak ilyen kegyetlen. Ha vegán lennék, akkor is maradna, de nem érné meg nekem.

2017. aug. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim válasza:
61%
Mi a családunkban mindegyiket fogyasztjuk.De a húst 2 hetente egyszer esszük.A tejet, tojást szinte minden nap.
2017. aug. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim válasza:
0%
Tojást nem mert betojás lesz :D
2017. aug. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
20%
Mindegyikre szükség van ezért igen.Ostobaság hogy az állatok szenvedése,ennyi erővel lőjük agyon az összes ragadozó állatot mert szenvednek tőlük a növényevők....Ezek a vegánok olyan buták hogy szerintem azoknak a kóróknak több eszük van amit megesznek,mellesleg a növények is éreznek,ennyi erővel egyél fényt,a növényevésnél már az sem sokkal természetellenesebb...
2017. aug. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
66%
Utolsó te vagy az ostoba, nem az aki nálad empatikusabb.
2017. aug. 10. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 A kérdező kommentje:
#17 miert van ra szükséged? Es h nincsed rossz erzesed h amit eszel, azert állatokat kínoznak?? Es légyszíves ne nezd le a vegákat/vegánokat, mert midenkinek ez lenne a legmegfrlelőbb táplálkozási mód. Nem értem h hol természetes az, h egy masik állat tejét iszod. Stb.
2017. aug. 10. 08:41
 20/60 anonim ***** válasza:
83%

Flexitáriánus vagyok, a legtöbbször csak növényeket eszem, de ha nagyon megkívánok egy jó kis vadast, vagy egy grillezést, ilyesmit, nem állok ellent... 1-2havonta eszem húst.

Tojást is mikor megkívánom, télen ez kb minden 2. Nap, nyáron meg egyáltalán nem kell.

2017. aug. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!