Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ti észtek húst/tejet/tojást?...

Ti észtek húst/tejet/tojást? Miért/ miert nem?

Figyelt kérdés
2017. aug. 9. 12:09
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
72%
És a finnek nem esznek fehér kenyeret meg péksütit, náluk a tiszta rozskenyér a menő.
2017. aug. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim válasza:
60%
Az emberek nem csak azért lesznek vegánok, hogy az állatoknak segítsenek (bár az szerintem a legelső indok), hanem mert sokkal egészségesebb is. A hús nem azért van, hogy az emberek megegyék. A ragadozó állatokkal nem tudunk mit kezdeni, de az ember sokkal egészségesebben/TOVÁBB élhet, ha nem eszik húst, hiszen az ott bomlik le a beleiben, és aki rendszeresen eszik húst, annak folyamatosan sérül a bélrendszere, lassul az emésztése, és ő maga is hamarább kezd el belülről bomlani. Ilyesmi a helyzet a tejjel is. Az ember élete első pár évében anyatejet kap, amire szüksége van, viszont a más állatoktól származó tej nem neki termelődött, hanem pl a tehén a borjúnak termeli a tejet, minden emlős teje más, és csak a saját fajtájának teje az egészséges, egyébként emészthetetlen, és éppen ezért van annyi tejérzékeny ember. A tojás sem olyan jó, mint hiszik, a bolti tojás rosszul tartott tyúkoktól van, akár rákot is okozhat, azomban a házi tojás ehető. Nem mondom, hogy egészséges, de azt sem, hogy annyira nagyon ártalmas. A vegán életmód jó az izmoknak, az agynak, a körmöknek, a hajnak, a látásnak, környezet kímélő és pénzügyileg is jobban megéri.
2017. aug. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim válasza:
60%
*azonban
2017. aug. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
51%

"A hús nem azért van, hogy az emberek megegyék [...] az ember sokkal egészségesebben/TOVÁBB élhet, ha nem eszik húst, hiszen az ott bomlik le a beleiben, és aki rendszeresen eszik húst, annak folyamatosan sérül a bélrendszere, lassul az emésztése, és ő maga is hamarább kezd el belülről bomlani."


Ezt alá tudnád támasztani valamilyen hiteles forrással? Egyébként a gyümölcsök, zöldségek is bomlanak a belekben, nem csak a húsok.

2017. aug. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
59%

"Utolsó, pont ez a baj, nem vagyunk mindenevőek..."


De bizony azok vagyunk. Azért tudunk húst is enni, zöldséget is, gyümölcsöt is, gyakorlatilag bármit. És a szervezetünk fel is tudja dolgozni. Legalábbis az egészséges emberé.


Próbálj meg megetetni egy oroszlánt egy étvágygerjesztő salátával, vagy egy éhező antilopot csirkepaprikással... nem fog menni...

2017. aug. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim válasza:
58%

tejen nőttem fel, minden nap vettek nekem 1,5 L tejet.

imádom a kakaót, meg minden tejes izét. kivéve túró-mert az undorító nekem.

a tojás király, sajttal, sörben sütve, vagy tejben akár

de nyersen cukorral kakaóporral is finom.

a hús a lételemem. sonka, disznó, tyúk ahh ☺

21/F

2017. aug. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
48%

"Nyers hús elejtésére, megrágására és megemésztésére nem alkalmas."


Én speciel elég jól meg tudom emészteni a tatár beefsteket, a száraz kolbászt, és a pármai sonkát is.

2017. aug. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
50%

"A ragadozó állatok vadásznak, az emberek pedig brutális körülmények és kínok közt tenyésztenek... ha ezt nem vagy képes felfogni mi a különbség"


Én úgy gondolom, hogyha az oroszlán képes volna gazellát tenyészteni, ő is megtenné...mert mennyivel egyszerűbb lenne neki is, ha nem kellene vadásznia, hogy egyáltalán életben maradjon, hanem csak befordulna a barlangba egy gazella combért.


Ki tudja, lehet valamikor képes lesz rá...

2017. aug. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
50%

Az ember és a majmok közös ősei gyümölcsevők voltak kb 25 millió évvel ezelőtt. A gyümölcsök mellett óhatatlanul bogarakat is megettek és valószínűleg tojást is néha (végülis a fán van fészekben és hasonlíthat gyümölcsre, még tévedésként is indulhatott ;) ). Utána lehet nézni wikin.

Igen, egyes mai majomfajok szoktak vadászni, de nagyon kevés ilyen majomfaj van, és amelyik vadászik, ott is az étrend 1-2%-át teszik ki, jó ha évente egyszer vadásznak, a páviánok a saját fajtársukat is képesek levadászni, ezért is sokan gondolják hogy inkább dominancia kimutatás, hierarchia-meghatározás miatt teszik, nem pedig szükséges táplálékkiegészítés miatt. Még az is lehet hogy egy rövid éhínség alatt csak azok a majmok élték túl akik rájöttek a vadászásra és azóta csak kb fenntartják a hagyományt, hátha megint jön a jövőben egy éhínség.


Az ember nagyon nagyvonalú becslések alapján is jó ha 1-1.5 millió éve vadászik, de a 300-500 ezer év amiben a legtöbb tudós egyetért. A gyakoriság viszont meghatározhatatlan, lehet hogy őseink is évi 1-2x vadásztak csak, és abban mindenki egyetért hogy az eszkimókat leszámîtva soha ennyi állati terméket nem evett az ember mint a nyugati világban az elmúlt 50 évben.

Ezek alapján nem is értem azt aki szerint mindenevő az emésztőrendszerünk, 25 millió évig növényekhez alkalmazkodtunk és max 1 millió évig egy pici húst is ettünk, a pár tízezeréves jégkorszakok alatt meg többet.


Az ember nem anatómiailag mindenevő, csak a viselkedése miatt sorolják a mindenvők közé. Mihelyst abbahagyod az állati eredetű kaják evését, sokkal közelebb kerülsz ahhoz amihez a tested a legjobban alkalmazkodott.


Mellesleg nem az ember az egyedüli "eltévedt" faj. Nagyon sok ilyen van. Pl klasszikus példa a panda ami felépítése alapján teljes mértékben húsevő, mégis szinte kizárólag bambuszt eszik, tehát viselkedésében növényevő.

Meg is fizeti az árát: nagyon lomha, energiátlan, a kicsinyeinek nagyon nagy aránya nem éli túl.


Az ember is képes gyümölcsevőként állatit enni: az ára mindenféle krónikus betegségek.


Próbálj csak meg kizárólag állati táplálékot enni egy csepp növény nélkül. Durván beteg leszel nagyon hamar.

100% növényit éve nem.

A kutya igazi mindenevő, ő tud 100% állatin is és 100% növényin is élni.

2017. aug. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
92%

Vegetáriánus vagyok. Húst alapból nem eszem, mert az egy állat izma volt. Tojást se eszem, mert az a tyúk peteérése vagy magzatja. Tejet sem iszom, mert nem tesz jót az emésztésemnek (valószínűleg laktózintolerancia, de sosem voltam vele orvosnál, csak tapasztalom a tüneteket.)

Azért nem vagyok vegán, mert mézet eszem néha és ha nem lehet kikerülni, akkor sajtot.

De alapból vegánságra törekszem, mert ezt tartom a legegészségesebb életmódnak a példák alapján.

2017. aug. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!