Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nyersen esztek tojást?

Nyersen esztek tojást?

Figyelt kérdés
2012. jan. 7. 15:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én imádom, mikor rántottát vagy bundás kenyeret készítek, mindig belekóstolok. Tudom, sokaknak ez undi, de én nagyon szeretem. :D
2012. jan. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
nem
2012. jan. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%

Attól nem lehet szalmonellát kapni, ha valaki nyersen eszi?

Ezzel vigyázz azért első válaszoló:)

2012. jan. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
Igen, sok dologban nyersen van :) például házi majonéz.
2012. jan. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%
Nem, csak nagyon ritkán tiramisuba (nem sikerült még rájönnöm, hogy helyettesítsem). Nem akarok szalmonellás lenni.
2012. jan. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%
Ötödik vagyok, mi a majonézbe csak a sárgáját tesszük bele, főzve. Teljesen szétmorzsálódik, abszolút nem lehet érezni sem az ízén, sem az állagán.
2012. jan. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A szalmonellát nem magától a nyers tojástól kapja valaki, csak sütés-főzés során ha van is benne ilyen kórokozó, az elpusztul, nyersen viszont, ha eleve van benne, akkor az necces. De lehet kapni szalmonella ellen kezelt tojást, ott elvileg nem lehet ilyen gond.


Ja, én amúgy nem nagyon tudom elképzelni, hogy úgy magában nyers tojást egyek, de a házi majonézzel, tiramisuval, hasonlókkal, amikbe nyersen kerül be a tojás, nincs semmi bajom :)

2012. jan. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"Ja, én amúgy nem nagyon tudom elképzelni, hogy úgy magában nyers tojást egyek, de a házi majonézzel, tiramisuval, hasonlókkal, amikbe nyersen kerül be a tojás, nincs semmi bajom :)"

Szintén. Én is így vagyok vele. Illetve szeretem kinyalogatni a nyers tésztát, abban is van. De úgy magában, hogy nyers tojás, nem enném meg.

2012. jan. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%

Ha valamiben van, akkor megeszem úgy nincs vele bajom.

A nyers piskóta tésztát is mindig kinyalom a tálból.

Illetve ha nagyon rám jön az édesség ehetnék, és nincs itthon semmi akkor a tojás sárgáját szoktam cukorral jó habosra (fehérre) keverni és azt eszem. :)

2012. jan. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Tényleg, a nyers tészta :) Amikor kicsi voltam, mindig azt mondták, hogy ne egyem, mert fájni fog a hasam tőle. Most már annyit eszem belőle, amennyit akarok, és ezt maximálisan ki is használom :D
2012. jan. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!