Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ti észtek húst/tejet/tojást?...

Ti észtek húst/tejet/tojást? Miért/ miert nem?

Figyelt kérdés
2017. aug. 9. 12:09
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
19%

17-es vagyok,hol kínoznak állatokat?

Mátyás király szerinted vega volt?Kleopátra vega volt?Az ősemberek vegák voltak?Nem.Ez a modernkor egyik ostobasága amit néhány ostoba marha hozott létre hogy prédikálja az erkölcsöt,rengeteg olyan fontos ásványi anyag/nyomelem van ami csak a húsba van meg,einstein egy nap 10 tojást megevett pl,nem csoda hogy neki esze is volt veletel ellentétben a benne lévő fehérjéktől vagy a halban lévő foszfortól.És mégegyszer kérdem,szerintetek az összes tigrist,oroszlánt,sast,cápát,lepárdot,jaguárt,medvét és még estig sorolhatnám a ragadozó állatokat,vega életmódra kéne szokatni mert kínozzák a növényevőket?Asszes túl sok volt a zootropolis gyerekek,menjetek aludni!

2017. aug. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
76%
A ragadozó állatok vadásznak, az emberek pedig brutális körülmények és kínok közt tenyésztenek... ha ezt nem vagy képes felfogni mi a különbség, akkor ehetnél még egy kis húst, ha szerinted attól leszel intelligens, mert most nem vagy az...
2017. aug. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
75%
Mind az amerikai mind a britt dietetikusok szövetsége egyetért abban, hogy a vega és vegán étrend egészséges. Ugyanezt hozta ki a pécsi tudományegyetem 2016-os tanulmánya is, ezen kívül szolid becslések szerint is a föld népességének legalább tizede vegetáriánus, és köszönik szépen élnek és virulnak. Az ember nem ragadozó, és remélhetőleg kicsit több belátással bír, mint egy tigris vagy oroszlán. A növényekben van fehérje, vannak omega zsírsavak, ásványi anyagok és vitaminok is. Még csak nem is bonyolult egy komplett vegán diétát tartani, összesen talán három vagy négy dologra kell kicsit jobban odafigyelni, de annyira húsevés mellett is kéne.
2017. aug. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
73%

Húst nagyon ritkán, és akkor is a zsíros részét, vagy belsőséget.

Fáj tőle a gyomrom.


Tojást szinte minden nap.


Tejet termelőtől veszem, forralás után isszuk csak.

2017. aug. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
28%

23- az megvan, hogy az ősember, meg még pár száz évvel ezelőtt is vadat ejtett, hogy enn tudjon?


De valóban nem ragadozó :D


A brit(!) tudósokat meg hagyjuk, annyi baromságot is ritkán olvasok, mint az ő "nagy felfedezéseiket".

2017. aug. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 A kérdező kommentje:
#17 es arra mit mondasz h az emésztőrendszerünk ugyan olyan mint egy növényevőé, 8-10x hosszabb mint a testhosszunk, a ragadozóké pedig kb 3x akkora! Nem a hús emésztésére lett kitalálva, bent rohad a hosszú beleinkben, 5-6 oran keresztül. Ehhez képest a ragadozókon gyorsan átmegy mert sokkal rövidebbek, erre lettek kitalálva!!
2017. aug. 10. 14:30
 27/60 anonim ***** válasza:
34%

Ha már az állatok emésztőrendszeréhez hasonlítjuk az emberét, akkor az bizony nem olyan, mint a növényevőké. Elég, ha mondjuk a fogaidat nézed meg: gumós felületűek, ami az állatvilágban a mindenevőkre jellemző, a növényevőknek recés felületű fogaik vannak. Ugyanígy, a növényevőknek jellemzően összetett gyomruk van, hogy a növényekben nagy mennyiségben megtalálható, és nehezen lebomló keményítő emésztését elősegítsék. Az emésztőrendszer szerkezetének pedig nincs közze ahhoz, hogy az állat/ember testhosszának hányszorosa.


Kár ezért a kérdésért, én jóhiszeműen azt hittem, hogy sok ember szépen leírja majd, hogy miket eszik, mit miért, és miért nem, de ahogy elnézem, sajnos ez is átcsapott egy fikázós-térítős, vegán/vegetáriánus vs. mindenevő vitába. Azért jöttem és írtam ide, hogy más emberek táplálkozási szokásait is megismerjem, de úgy néz ki, sajnos itt is vannak olyanok, akik nem képesek elfogadni a másik véleményét (mind a húst evők, mind a húst nem evők oldalán).

2017. aug. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 A kérdező kommentje:

#27 en semmien szinten nem akartam vitat nyitni. De amilyen hangnemben irt a #17 arra azt mondtam h ezt nem hagyom annyiban.

De én pedig drukkolok neked h a nyers húst a "mindenevő" fogaiddal tépd el és rágd meg. Ugyanis a ragadozók/ mindenevők nyersen fogyasztják a húst.

2017. aug. 10. 15:15
 29/60 anonim ***** válasza:
23%
Engem aztán nem érdekel hogy fortyogsz az emberek nagyrésze akkor is mindenevő marad,de te felőlem egyél gazt ha jól esik:DCsak aztán a gyerekednek ne ezt add,mert ha igen ne csodálkozz ha 40 kilóval könnyebb lesz a normális táplálkozási szokással rendelkező óvoda/osztálytársainál:)
2017. aug. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
51%
"rengeteg olyan fontos ásványi anyag/nyomelem van ami csak a húsba van meg" egy ilyen sincs szóval légyszi sorold már! Bioszból gondolom buktál idén kisfiam.
2017. aug. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!