Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ti észtek húst/tejet/tojást?...

Ti észtek húst/tejet/tojást? Miért/ miert nem?

Figyelt kérdés
2017. aug. 9. 12:09
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
25%
"Vannak kiemelt csoportok, illetve időszakok, amikor fokozott fehérjebevitelre van szükség. A fiatal, fejlődő szervezet fehérjeigénye nagyobb, mint a felnőtteké. A mennyiségen túl a teljesértékűségről is gondoskodni kell. A testi, szellemi, lelki teljesítőképesség, az immunrendszer fejlődése és zavartalan működése megfelelő fehérje-, vas- és cinkbevitel nélkül nem biztosítható. Mivel ezen anyagok megfelelő minőségben és mennyiségben csak a húsban találhatók, ezért ebben az időszakban fogyasztását növelni kell. A terhesség alatt fokozottan szüksége van a szervezetnek a húsra, hiszen a magzat fejlődéséhez megfelelő fehérje- és vasbevitel kell. Ez érvényes a szoptatás alatti időszakra is. "
2017. aug. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
67%

Ezt a hülyeséget honnan másoltad ki?


És ezzel ugye nem azt akarod mondani, hogy fehérje és vas csak a húsban van?


Mellesleg: érdekes, hogy mind az amerikai, mind a brit dietetikusok szövetsége egyetért abban, hogy nem csak a vegetáriánus, de a vegán étrend is tökéletes egészséget biztosít BÁRMILYEN életkorban - csecsemőként, gyerekként, felnőttként, terhesként, öregként egyaránt.

2017. aug. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
26%

Remélem okosabb vagy egy dietetikusnál,bár egy ilyen hülye inkább ne szaporodjon,szóval nem is baj hogyha egy hozzád hasonlót nevelsz belőle,majd ugráljatok együtt Bambival az erdőben,ha már kopog a szeme a normális étel bevitelének hiányától.Istenm a világ megérett a pusztulásra,el bírom képzelni a következő generációs idiótákat"Gombánok"

Jelszó:" a gonosz húsevő állatkínzó,és növényevő emberek összeesküdtek a természet törvényei ellen!!Dobjátok el a húst,és a zellert,EGYETEK GOMBÁT!Előre harcosok!(nem ötlet volt)Az emberi természetellenesség és primitívség elfajzásai közül a vegák csak a bemelegítések voltak.

2017. aug. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
74%
Vicces, hogy te tartod normálisnak állatok(érző lények) nagyipari "termelését" és "feldolgozását", de mi vagyunk a degeneráltak... nyílván így van...
2017. aug. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
25%
Ti inkább a primitívebb élőlények elnyomói vagytok,a növények is ugyanúgy éreznek,de ha ettől jobban érzed magad,más tarkón lőni egy hajléktalant,mint egy politikust;)
2017. aug. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
34%
Esetünkben ti sírtok hogy agyonlövik az arisztokratákat,miközben ti nyugodt lelkiismerettel irtjátok a hajléktalanokat.Mert ugye az primitívebb és tuti nem érez annyit mint egy arisztokrata,pedig de,tiszteld a növényeket,egyél követ,legalább ezen csillogó elméhez,egy páratlanul csillogó mosoly is párosul majd.
2017. aug. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha már előkerült a gomba, mint táplálék: akik vegánok, vegetáriánusok, azok a gombára (csak táplálkozás szempontjából természetesen) hasonlóan tekintenek mint a növényekre?
2017. aug. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
100%

Farmos tojást minden nap, tejet nem, tejföl-túrót-tejszínt-vajat mértékkel.

Húst esetleg egyszer egy héten, de ha nem, az se baj. de csak csirkét-pulykát-disznóhúst. Néha halat.


Fehérjének, azért.

2017. aug. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim válasza:
57%

Én húst nem eszem egyeltalán tejet és tojást nagyon ritkán. Én azt hogy mien körülmények között tartják az állatokat csak hogy megehessük őket egyszerüen nem értem az állatok is élőlények,nekik is vannak érzéseik. Szerintem ha egy tehénnek iszol a tejéből aki vidéken él normális körülmények közt az mêg elfogadható. De az egyeltalán nem hogy egész életében fogságban szenvedjen egy állat csak hogy az emberek ehessenek egy jót.

Én hippi vagyok és úgy gondolom hogy embernek állatnak egyformán része kell legyen a világbékében.

2017. aug. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
79%

Mindhármat eszem. Egyszerűen azért, mert szeretem. Illetve a változatos étrend egészséges, persze a vega/vegán is lehet az, szóval ez nem döntő érv.

Az is indok többek között, hogy gyerek vagyok, azt eszem, amit a családom, és nem nagyon akarom, hogy rám külön kelljen főzni.


Kis kitérő: (Ezért lehet, hogy le leszek pontozva, de egyszer megpróbáltam böjtölni (igen, le lehet hülyézni, csak nyugodtan). Akkor csak hetente egyszer ettem húst. Valszeg nem ezzel volt a baj, hanem azzal, hogy csak háromszor ettem egy nap, de hús helyett kb csak tésztafélék álltak a rendelkezésemre, meg ami éppen volt otthon zöldség-gyümölcs. Kissé tönkrevágtam az emésztésemet 14 évesen, bár azóta már helyre jöttem úgy-ahogy.)


De tényleg az a legfontosabb indok, hogy szeretem ezeket az ételeket, és ezekkel tudom legkönnyebben változatossá tenni az étrendemet.

2017. aug. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!