Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusoknak milyen...

Vegetáriánusoknak milyen vitaminokat kell szedniük? Vagy miket kell feltétlenül pótolni?

Figyelt kérdés
A húsevésre nem állok vissza, egyszerűen nem bírom elviselni még a szagát se, de úgy érzem, kellenének valamilyen vitaminok, bár a vérképem szerint nincs vashiányom pl
2018. ápr. 5. 13:00
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
69%
2. Vagyok. Nekem a vassal mindig gondom volt mióta vegetáriánus vagyok. Ezt évente nézetni szoktam és a háziorvossal iratok fel vasat mert a vény nélkülikeben nincs annyi. Cinket a dmbe vagy rossmanban veszek. Az is gyakrabban fordult elő. 100dbos b komplexet meg a patikában mert az a legjobb minőségű és árú a piacon. A vitamint is ott vettem. D vitamint is felirattam mert olcsóbb volt úgy. A 4.nek annyit, hogy az ember mindenevő! Nem egészséges elhagyni a húst. Persze jó minőségűt kéne venni nem nagyüzemit meg felvágottakat. Én nagyon szetetem az állatokat ezért nem eszem meg őket 22 éve. De azért van problémám ebből. Gyakori hajhullás, bőr és köröm problémák. Fehérje hiányod is könnyen lehet. A túró nagyon jó fehérje forrás. Fogyaszd minden héten többször. Én nagyon figyelek a táplálkozádomra mégis előfordulnak hiányállapotok. És ezt hozzáértőként mondom mert biológus vagyok. Egészséges az lenne ha legalább halat enne valaki. Most kiabálhatnak a sötétzöld vegán laikusok, de nem lesz igazuk, mert mindenki szervezete más. Van aki jól tudja tolerálni ezt az életmódot, van aki viszont nagyon beteg lesz tőle. Pl. Egy eszkimó sem lehet vegetároánus. Mert nem tudja hasznodítani a szervezete a növényekben lévő vitaminokat és tápanyagokat mert más formában tartalmazzák mint a hús.
2018. ápr. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor szerzek vitaminokat :)
2018. ápr. 6. 12:03
 13/26 anonim ***** válasza:
56%

"Fehérje hiányod is könnyen lehet."


NEM! Nagyon nehéz fehérje hiányt produkálni. Ha csak is kizárólag uborkából ennél annyit, hogy meglegyen a napi kalória szükségleted, még akkor is bevinnél elég fehérjét, az esszenciális aminosavakat is!


És ez nem reális. A valóságban minden ember eszik legalább 2-3 fő növény- vagy ételcsoportot.


Ha nem éhezel, akkor művészet fehérje hiányt kialakítani.

Mert a gyümölcsöket leszámítva, kalóriára lebontva szinte mindennek magas a fehérje százaléka.


Vashiány, D vitamin hiány, A vitamin hiány, ezek mind az egész lakosságot érintik, hiába esznek húst hússal.


"Pl. Egy eszkimó sem lehet vegetároánus. Mert nem tudja hasznodítani a szervezete a növényekben lévő vitaminokat és tápanyagokat mert más formában tartalmazzák mint a hús."

Ezt a baromságot nem tudom honnan vetted. Az eszkimó nem egy másik faj, és ők is esznek elszórva növényeket (máskülönben meghalnának hiánybetegségekben). És az átlag életkor náluk 40 év. Ha annyira adaptálódtak ehhez az élet módhoz, akkor miért nem élnek sokáig vele?

2018. ápr. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
47%
Nem tudom milyen alapon hükyezel le. 22 eve vagyok vegetárianus van némi tapasztalatom a témában. Biológus vagyok és elég sokat foglalkoztam a különböző népcsoportok étkezési szokásaival. Sőt a majmokéval is élesben. Tudnék mit mesélni. Úgy tudom az eszkimók hosszú életűek és nincsenek civilizációs betegségeik. Illetve ez csak a múlt mert mára ők is városokba költöztek és nagyrészt áttértek a feldolgozott élelmiszerekre sajnos vagy nem sajnos. Minimális a "zöldség" fogyasztásuk.
2018. ápr. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Érdekesség. Allítólag már az ókori olimpiákon is voltak vegetáriánus sportolók akik meg tudták őrizni az erőnlétüket és izomzatukat. Viszont kimutatták, hogy mind cink hiányosak voltak.
2018. ápr. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
46%

Nem hülyéztelek le, csak azt mondtam, hogy ez az állítás egy baromság.

Nem különösebben érdekel, hogy hány éve vagy vegetáriánus (de ennyi idő alatt megtanulhattad volna leírni "22 eve vagyok vegetárianus"), sem azt, hogy milyen szaktekintélynek nevezed magad az interneten keresztül. Ha nem csak egy kretén vagy az interneten, hanem egy valódi biológus, akkor külön szégyen vagy a szakmára nézve.



"Excluding infant mortality, about 25% of their population lived past 60. Based on these data, the approximate life expectancy (excluding infant mortality) of this Inuit population was 43.5 years"

(a mortality table from the records of a Russian mission in Alaska (compiled by Veniaminov, taken from Cancer, Disease of Civilization), which recorded the ages of death of a traditionally-living Inuit population during the years 1822 to 1836.)


Ehhez a táblázathoz nincs külön linkem, a lényeg, hogy 1822 és 36 között rögzített adatok alapján 43 és fél év volt az áltag az Inuitoknál



"three (60%) of five Unangan hunter gatherers (p=NS)"

[link]


Tessék, a felfedezett mumifikálódót Unangan eszkimók 60%-a szenvedett ateroszklerózisban. 4000 Éves eszkimó maradványokról beszélünk. Nem lehet a modern táplálkozásukra kenni.



"As a result, the gap widened to more than 12 years."

[link]


Kanadában ahol Inuit-szerű életformát folytatnak, több mint 12 évvel rövidebb az élethossz, mint a környező helyeken.



Végül, ha valakit érdekel az eszkimók étkezési szokása arról is van tanulmány.


[link]

2018. ápr. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
61%
11-es, vashiányt okozhat az, hogy a szervezetedben nem szívódik rendesen fel. Ez esetben a tablettát is hiába szeded. C vitamint mindenképp érdemes fogyasztani mellé, illetve bizonyos ételekből megfelelő mennyiséget kell bevinni. Ha mostantól minden reggel megiszol egy adag nyers céklalevet almával és spenóttal, szerintem sokkal többet segít neked mint a vitamin, mert az ételekből direkt módon jobban felszívódik. Amúgy a nyers petrezselyem, magvak stb fogyasztása javasolt ilyenkor. Az, hogy vegetáriánus vagy, nem jelenti azt hogy jól is eszel. És sok vegetáriánust ismerek, sőt most már három vegánt is, és kutya bajuk, teljesen egészségesek. Rendesen kell enni, ha pedig vasfelszívódási nehézségeid vannak, utána kell járni mit tegyél, mert akkor a húsból sem fog sok minden felszívódni.
2018. ápr. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
31%

16. Ebben a stílusban nem beszélgetek senkivel. Nyugodtan lehet okoskodni olyan témában amihez nem értesz. Meg leszólni mást akinek ez a foglalkozása 🙂 Ha ettől boldogabb vagy én nem akarlak meggyőzni semmiről. Nekem mindegy másoknak mitől lesznek kellemetlenségeik önhibájukból. Nem az én bajom. 🙂 A vita kultúrád a nullával egyenlő.

Utolsó. A vörös húsokban más értekű vas van mint a növényekben és a vitaminokban. Az utóbbi nem hasznosul olyan jól. Spenót meg céklalé? ☺☺ jó vicc.vérszegényeknek ez halottnak a kenet. Ez a 2 növény több szempomtból is problémás....minden nap nem jó ötlet enni. A táplálkozásom egyetlen problémája, hogy nem eszem húst. 😉

2018. ápr. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
33%
Még annyit utolsó, hogy nincsenek vas felszívódási problémáim. Mivel nem voltam vérszegény mikor még ettem húst és ha szedek vasat akkor sem! Ti egyébkent nem tájékozódtok a témában? Mert ez a van 2 ismerősöm aki vegán és semmi baja nem igazol semmit. Nekem meg volt olyan ismerősöm aki 105 évig élt pedig egész életeben ivott és dohanyzott. Mindenki igyon meg napi 3 üveg bort és szívjon el 1.doboz cigit mert az a hosszú élet titka. Nem? Egyébként az említett reggeli koktél szuper " egészseges". Teli van oxálsavval. A petrezselyem meg nem saláta hanem füszer növény nem véletlenül. Nagy mennyisegben kátosítja a vesét meg a májat mivel apiol van benne. Méh összehúzó hatásúc ezért afrodiziákumnak is ajánlják. Terhes nőknek meg nagyon nem, mert vetélést okozhat. Akinek meg eleve alacsony a vérnyomása. Az jobb ha nem iszik ilyesmit reggelire mert leborul a székről. Este meg azért mert a wcn fogja tölteni az éjszakát mivel mimdhárom növény erős vizelet hajtó. Na ennyit erről. A magok tényleg jók.
2018. ápr. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
61%

Jó,akkor megfordítom a dolgot. Nem akarok sértő lenni, de te nem vagy teljesen százas. Azt állítod, az egyetlen bajod, hogy nem eszel húst. Nos, sokkoló javaslattal élnék: egyél! Tök mindegy, mi az indokod, ha te azt hiszed, hogy a húsevés hiánya miatt van vashiányod, egyél! Semmi etikátlant nem látok ebben. Egyél marhahúst! Én nem eszek,mert nekem azóta tökéletes a vérképem és azóta vagyok totál egészséges, mióta nem teszem. Rengeteg egészséges, sportoló vegán és vegetáriánus van. Orvosi kutatások is alátámasztják, hogy nem csak a vegetáriánus hanem a vegán étrend is tökéletesen egészséges.

Amúgy a húsok közül a májat tartják a legjobb vasforrásnak. Mivel a máj választja ki a méreganyagokat, én nem enném meg, de te tudod. A kacsamáj a legjobb, de ha már te említetted a marhát: a borjúmáj 100 grammjában 7.9 milligramm vas van,

a búzakorpa 100 grammjában 16 milligramm. A tökmagban 12, a hüvelyesekben 6-8. Akkor miről beszélünk? Hiába ez a szakmád, ezer forrás ezer-féle statisztikát hoz erre, az orvosok is egymásnak ellentmondó dolgokat állítanak,végül is minden hit és megtapasztalás kérdése. Én és még sokan mások azt tapasztaljuk, hogy nekünk nem kell hús az egészséghez. Te és sokan mások azt, hogy igen. Jól van, egyed a húst, de ha nem haragszol, engem cseppet sem győztél meg, nem tűnsz hozzáértőnek, a hisztid meg nevetséges. Ezek szerint saját magadat betegíted meg és panaszkodsz is miatta....és értelmes felnőtt embernek tartod magad. That's so sad.

2018. ápr. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!