Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusoknak milyen...

Vegetáriánusoknak milyen vitaminokat kell szedniük? Vagy miket kell feltétlenül pótolni?

Figyelt kérdés
A húsevésre nem állok vissza, egyszerűen nem bírom elviselni még a szagát se, de úgy érzem, kellenének valamilyen vitaminok, bár a vérképem szerint nincs vashiányom pl
2018. ápr. 5. 13:00
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
42%
Ja, és még valami, a 16-os válaszoló forrásokkal támasztotta alá amit mondott, erre te közölted, hogy ilyen hangnemben nem vagy hajlandó vele társalogni. :-)
2018. ápr. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
42%
13. A kérdés az volt milyen vitaminokra lehrt szüksége aki vegetárianus vagy vegán. Elmondtam milyenre lehet. Aztán vagy van vagy nincs. Mivel mindenki szervezete és tápláléka más. Én azért nem eszem húst mert szeretem az állatokat és nem szeretném felfalni őket! Nem azért mert egészsegesnek tartom. Nyilván az emberek igazolni szeretik, hogy amit csinalnak az nem csak humánus, hanem egészseges stb....stb...is. Szerintem erre semmi szükség. Én úgy gondolom megengedhetem magamnak, hogy kimomdjam, hogy bár az ember mindenevő én lemondok a húsról akkor is ha esetleg vitamin hiányom lesz. Ráadásul ezt is remekül lehet orvosolni vitamin tablettákkal így abszolult megengedhetem ezt magamnak. Ennyi! Örülj neki, hogy neked vitaminra.sincs szükseged. Ha ettől jobb és erősebb embernek érzed magad akkor tegyél egy pirospontot a falra. ☺ Elmondtam a tényeket. Nem azért, hogy bárkit is húsevésre sarkaljak. Hanem azért mert a kérdés adta magát. Én lennék a legboldogabb ha megszűnne a nagyüzemi állattartás. Az emberek elég különbözőek. Van aki liszérzékeny van aki gluténérzékeny van aki mogyoró allergiás....stb. nyilvan ezek sem létező dolgok csak azért mert te.kivalóan meg tudod emészteni a tejet a kenyeret és semmi bajod a mogyorótól. Akit meg elvisz miatta a mentő az csak hisztis. 😊☺
2018. ápr. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
20. "kutatások kimutatták" milyen kutatások? Az általad végzettek? Majd ellentmondásba kerülsz saját magaddal mert 2 sorral lejjebb leírod, hogy az orvosok is hol ez hol azt mondják. Ez a kiültem a padra reggel, aztán jött Mariska néni ő ezt mondta, utána Boriska néni ő meg azt mondta, amit a Juliska nénitől hallott, a Annuska néni meg valami teljesen mást mondott :D Még egy kicsit ülj ki a padra, hátha eljön az igazság :D
2018. ápr. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
61%

Nem az általam végzettek, hanem a WHO által végzett kutatások. Az orvosok meg nem jó szakemberek, ha nem ők kutatnak,ugyanúgy a saját véleményüket mondják el. Látom, nem igazán tudsz szöveget értelmezni, a másik válaszoló forrásokkal megtámogatott dolgaira sem reagáltál értelmesen. Pedig csak annyira világított rá, hogy nem jól tudtad amit mondtál.

Én meg sehol nem mondtam, hogy amiért nekem jó a vegetáriánus életforma, azért mindenki másnak az. De mivel alapvetően fontos az egészség, ostobának tartom azt akinek nem jó és mégis ragaszkodik hozzá. Mondjuk arról beszéltél, hogy nem eszel húst, arról nem, hogy mit eszel. Szar táplálkozás mellett akár húsevő vagy akár nem, kialakulnak hiánybetegségek. De mindegy, hagyjuk is, mert nem az én tisztem veled társalogni, a kérdezőnek meg már válaszoltam azt hiszem a hatodik válaszomban.

2018. ápr. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
tudjuk meg a brit tudósok.....aki ellent mond az mind "monnyon le!" :D :D
2018. ápr. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
61%
Nem tudom értelmezni ezt a stílust, bocs.
2018. ápr. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!