Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Egy betegség miatt húst...

Egy betegség miatt húst kellene ennem, se 8 éve vagyok vega. Mit tehetnék ha undorodom tőle?

Figyelt kérdés

8 éve nem eszem húst. Most nagyon le vagyok gyengülve, hetek óta kórházban vagyok. Mivel itt megszabott étrendet kapok napi szinten hozzák a fehér húst, én nagyon rég nem ettem. 52 kilórol 46 kilóra fogytam. Ami nem mehet lejjebb. A rokonság nem tud nekem ételt hozni, az orvoa, nővérek ki vannak akadva szerintem le is mondtak rólam. Utálom magam amiért a saját egészségemért nem teszek semmit. Ha így folytatom el fogyok és még jó darabig itt leszek bent. Hogy ehetnék újra húst? Nem fognak csak miattam más fehérje forrásból kaját hozni nekem a kórházi konyhából és állítólag az nem is tartalmazza azt amire most szükségem van.

23 L. Van olyan aki vegetáriánus volt de vissza szokott a húsra? Egyébként én lakto ovo vagyok estek tejet, tojást. 😕😕



2018. nov. 26. 06:06
1 2 3 4
 11/33 anonim válasza:
12%
Utolsó el vagy tévedve.. itt csak szárazkenyér méz lekvár meg szar moslék főzelék Üdv egy ausztriai határmenti kórházból
2018. nov. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
90%

Ne haragudj, de nem hiszem el a kérdésed!

Ennek ellenére nem rossz, mert el lehet beszélgetni róla.

De ha nem tudtad volna, minden kórháznak van büféje, ahova lemehetsz és azt veszel amit akarsz.

A rokonság meg miért nem tud neked ételt hozni?

Tehát van rokonság, látogatnak, de ételt nem tudnak hozni? Ne viccelj már!

2018. nov. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
92%
Nem kötelezhet a kórház olyan ételre, amit normál esetben sem ennél meg. Nem mondom, hog külön vega meg vegán meg paleo stb menüsorral kell, hogy rendelkezzenek, de ha te szólsz, hogy ezt nem eszed meg, senki sem fogja a szádba tömni. Maximum bevisznek neked olyan ételt a család-barátok, amire az orvos rábólint és te is szívesen eszed. Egyébként gondolom valami evészavarral kerülték be, azért ilyen szigorúak.
2018. nov. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim válasza:
22%

Hát nem tudom.

Vegák általában direkt olyan étrendet alakítanak ki maguknak,húspótló ételekel ami egészséges. Bocsi nem ismerlek, és nem tudom mi okból vagy vega. Persze gondolom az állatok.. De ez nem igy megy, hogy te elkezdesz "vega" lenni. 15 éves korodig megetted a húst.

És most ezt nem bántásból írom, hanem hogy az embernek igen is oda kell figyelnie a saját egészségére. Mert látod eddig nem figyeltél és most annál a pontnál vagy, hogy beteg lettél. Ott van pl a szója. Az is tökéletes húspótló. Megtalálod benne azokat a fontos anyagokat mint a húsban.

Vagy elmész a boltba. (nagyobb boltokban) kaphatsz különféle húspótlókat. Vannak vega fasírtok stb. Próbáld meg ezeket enni. Aztán a húst. A Szójahúsnak is majdhogynem olyan az állaga mint a húsnak. Aztán pl próbálkozz egy natúr csirkével vagy amit szeretnél. Lényeg, hogy próbáld. Legyen benned az, hogy igen is megcsinálom! Akarat! Az életéről van szó!

2018. nov. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim válasza:
87%

Előző vagyok.

Persze kórházban nem adnak ilyeneket. De valakit. Ismerős, rokon. Csak tud egy kicsit segíteni. Vagy adsz nekik pénzt, hogy csinálják meg és vigyék be. Fontos lenne. Gondolom nem akarsz tápszeren meg infúzión hízni.. 😏

2018. nov. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
90%

Senkit sem köteleznek a kórházban arra, hogyha egy speciális étrenden van, hogy valami olyat egyen, amit ő nem ehet. Szóval innentől kezdve nagyon gyanús.

Nagyon sokféle beteg van egy kórházban, eleve sokféle menüvel készülnek. Az más kérdés, hogy mennyire finom vagy nem, de az adott diéták feltételeinek megfelelnek.

Nem lehet, hogy anorexiás vagy és azért kerültél kórházba?

2018. nov. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Kemoterápia alatt állok, az orvos szerint az étrendben gabona (a teljes kiorlesu ellenjavalt nálam a hányinger miatt) tejtermék, sok zöldség, gyümölcs, szárnyas, hal, vagyis sovány hús elég fontos ill kapom a daganatellenes tápszert..
2018. nov. 26. 09:27
 18/33 anonim ***** válasza:
100%
Azért ilyen komoly esetben, nekem az életem, gyógyulásom fontosabb lenne, mint a vegaság. De biztosan kérhetsz vegetáriánus étrendet. És ha kórházban állítják össze, akkor biztosan benne lesz minden szükséges tápanyag.
2018. nov. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszolónak aki nem hisz nekem. Nem oszt nem szoroz ha el hiszed ha nem.
2018. nov. 26. 09:29
 20/33 anonim ***** válasza:
49%

Unoka tesóm kb 15 évig volt vega, de vissza szokott.

A hús finom, bár a kórházi kaja az kérdéses.


Ha egészség ügyi okokból kell enned akkor muszáj lesz. Nem igazán elítélendő, míg megerősödsz addig eszed amit kell, mikor kijössz meg majd látod, de akkor se árt némi hús. Csak azért mert eszel húst, nem lesz több hús a polcokon. Így is ugyan anyi hús lesz a boltokba, max kevesebbet fognak kilökni azért mert lejárt.

2018. nov. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!